Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A baloldali értékrend alapján...

A baloldali értékrend alapján a baloldalnak nem pont bevándorlásellenesnek kéne lennie?

Figyelt kérdés

Ugya a baloldal eredetileg vallásellenes. A vallás szerintük a kizsákmányolás eszköze és ellehetetleníti az egyenlőséget. A vallás veszélyt jelent a baloldali társadalomra.

Viszont az iszlámra ez még hatványozottabban igaz, mint a kereszténységre. Hogy akarják megvalósítani a szocializmust muszlimokkal? Kínában is keményen üldözik őket.



júl. 17. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Inkább azért kellene annak lenniuk, mert a migráció lenyomja a béreket.
júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

" [link]

"A baloldal, illetve baloldali politika jellemzője, hogy nagy hangsúlyt fektet a társadalmi egyenlőség érvényre juttatására és az általános (szociális) jogokra, szemben a társadalmi hierarchiával, illetve egyenlőtlenséggel."

"A baloldali politika támogatja a kisebbségek és a hátrányosabb helyzetű csoportok jogait"

"támogatja a kulturális sokszínűséget"

Nem látom hogy miért kellene hogy bevándorlásellenesek legyenek, hiszen a kulturális sokszínűséget, a kisebbségek jgait és a vallásszabadságot is támogatja a baloldal.

Te szerintem olyan szélsőséges baloldali irányzatokra gondoltál, mint a kommunizmus, ami valóban vallásellenes, de a mérsékeltebb baloldali pártokra ez egyáltalán nem jellemző, szélsőbalos párt pedig nem is igazán van ma Magyarországon (legalábbis mérhető támogatottsággal)

júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

A jobboldalnak nem bevándorláspártinak kellene lenni?


Bevándorlás=olcsó munkaerő=magasabb profit=tehetősek gazdagodnak.

júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Ultragáz, hogy ma ott tart a politika, hogy naponta magyaráznia kell valakinek, hogy mit jelent a bal és jobboldaliság, mert teljesen elveszett a politikai őrületben, az irányérzék.
júl. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4es, szerintem azért mert nem következetes egy párt se a saját elvileg bal/jobb/liberális alapelveihez
júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5, önmagában nem a pártok határozzák meg az ember politikai hovatartozását.

Volt, hogy úgy szavaztam pártra, hogy az alapelveivel nem értettem egyet, de jó ötletnek tartottam és volt, hogy azért nem szavaztam senkire, mert nemhogy, senki sem képviselte az én politikai véleményemet, de, még nem is értettem egyet a lehetőségek közt, senkivel sem.

Nem a párt határozza meg az ember egyéni értékrendjét és itélőképességét. Meghatározhatja, de nem feltétele.

júl. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Akikkel együtt dolgozom, ők legalább annyira muzulmánok, mint amennyire én keresztény. Magyarul csak papíron, de úgy vedelik a sört, mintha nem lenne holnap. Persze van egy-két vallásos ember, de már el kellene engedni a vallást, mint a múlt sötét hozadékát, ami a fejlődés útjában áll.
júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, az internacionalizmus az pont azt hirdeti hogy mindenki !
júl. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Igen, de akkor először is át kell nevelni őket. Nem véletlen, hogy a keményvonalasabb kommunisták a kultúrák felszámolására törekedtek, mert tudták, hogy nem élhetnek egymás mellett békében az ennyire eltérő kultúrák.


#4 Miért, akkor mit jelent?

júl. 18. 18:02
 10/10 anonim ***** válasza:
júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!