Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha Magyar Péter meghalna, ki...

Ha Magyar Péter meghalna, ki lenne a pártelnök?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a Tisza egy one men show. Létezik vezetőség pl? Vannak tagok? Kongresszus? stb?

júl. 5. 11:12
1 2
 11/14 SzocdemOliver ***** válasza:
100%

Az Amerikai Népszava írt egy nagyon jó cikket a Tisza Párttal kapcsolatban érdemes elolvasni!


[link]


Akik Magyar Péterben látták a reményt, akik rá szavaztak, úgy jártak mint azok, akik Forrest Gumpot kezdték követni a nagy futásakor. Mindenki belelátott valami olyat, ami a valóságban nem létezett, így aztán mikor Forrest egyszer csak megállt a semmi közepén, és azt mondta, "Kicsit fáradt vagyok. Azt hiszem, most hazamegyek.", majd tényleg elindult hazafelé, követői döbbenten kérdezték: "De hát akkor velünk mi lesz?".

júl. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
6: na végre valaki felteszi a kérdést: honnan van az a sok kampánypénz? Szerintem a Világgazdasági Fórumtól és egyéb soros alapítványoktól. (mondom úgy, hogy nem vagyok se Fideszes, se ballibsi)
júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12#


Végre valaki reagált a kérdésemre.


6 vagyok.


De ugyan ezt kérdezem a MHM-ről is és nem kapok rá értelnes választ. Csak ilyeneket, hogy adományok.


Egyébként az MHM áll a legközelebb hozzám, de ròluk sem tudom, hogy honnan van a pénz.


A Magyar Petiről meg ne is beszéljünk. Mindig azt mondja, hogy ők nem költöttek milliárdokat a kampányra, de azért volt szinpad mikrofon, rendezők stb..


Mondom ezeket úgy, hogy rühellem a fideszt.

Pláne a cigányképű orbánt

júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13


12 vagyok.


Hozzám is az MHM áll legközelebb mint politikai párt, de azért hozzájuk is kritikusan állok.


Ők biztosan kevesebb pénzből működnek, mert nekik például nem olyan nagyok a tüntetéseik mint Magyar Péternek, tehát nem kell annyit hangtechnikára költeni, stb... illetve az MHM aktivistái/legnagyobb szavazói nagyon hűségesek a párthoz. Hozom példának, azt az esetet, amikor Toroczkai -nak a végrehajtói díját/bírságát az aktivisták 5 forintosokban gyűjtötték össze, ez egyébként több millió forint volt. Illetve itt például az EP választások előtt szintén a Mi Hazánkosok mentek ki az utcára teljesen ingyen aláírásokat gyűjteni, hogy indulhassanak, meg ugye minden választás előtt, minden párt kap az államtól anyagi támogatást, illetve az MHM -es politikusoknak tagsági díjat kell fizetni. Ők meg ugye már a Tisza párttal ellentétben már bent ülnek a parlamentben, most ugye a közgyűléseken is szereztek helyeket (de eddig is voltak), illetve van pár település ahol MHM -es polgármester van.


Viszont a Tisza pártnak eddig nem volt sehol bármilyen mandátuma (így nincs tagsági díj), tehát vagy az előbb említett Világgazdasági fórum finanszíroz nekik pár dolgot, vagy Soros, vagy akárki, meg ugye eddig több éven keresztül Magyar Péter szintén a NER tagja volt, lehet van neki még onnan egy kis pénze. Van is a kezén több milliós óra, meg most is kapott egy vállalkozótól pár milliót. Meg az a kocsi is, amin megy mindenhová, az sem két forint. Sok ember nem is gondolná mennyibe kerül egy ilyen országjárás, de elképesztően nagy pénzek ezek. Azt már csak így végső soron említem egy érdekességként, hogy ugyanaz a kampánycég csinálta/szervezte Magyar Péter tüntetéseit, aki Márki-Zay Péternek, aki ahogyan Toroczkai fogalmazott a magyar politika Mr. Bean -je, amikor ugye bevallotta, hogy 4 milliárd forintot kapott egy amerikai szervezettől a kampányra.


Amikor ilyen kisebb magyar vállalkozók támogatnak pártokat én még nem kapom fel egyből a vizet, mert nekik nincs olyan befolyásuk mint mondjuk egy Soros Györgynek, Bill Gates -nek, vagy Zuckerberg -nek, illetve lehet valakinek (aki meglehetősen gazdagabb) csak tetszik egy pártnak a választó programja, és komolyabban támogatja azt, de magánszemélyek is szoktak adományozni (főleg még a fent említett nagyon hűséges szavazók). Az MHM -el kapcsolatban még a 24.hu (bár az egy liberális oldal, így velük is kritikusnak kell lenni) írt egy cikket 2020- ban, amelyben Zámbori Zsolt nevű férfiról ír, aki 9 millió forinttal támogatta az MHM -et:

[link]


De mondom, ha egy magyar vállalkozó (mondjuk egy ilyen kicsit gazdag) adományoz egy pártnak, mert szeretne komolyabb változást a politikában az még nem akkora baj, mint a 4 milliárdos Soros pénz Márki-Zay -nak.

júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!