Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi történik államcsőd esetén?

Mi történik államcsőd esetén?

Figyelt kérdés

jún. 21. 04:44
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
államcsőd lesz
jún. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
becsődöl az állam
jún. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De mi a következménye? Kitör az anarchia vagy hogy kell elképzelni?
jún. 21. 05:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl.: rettenetesen drága lesz minden, a pénz nem fog érni semmit sem, nem lehet hozzáférni a megtakarításokhoz.
jún. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Alapból meg kellene határozni az államcsődöt, hogy mit értünk alatta, mert legalább 2 fajta értelmezés van énszerintem.

A többség és a közgazdaságtan azt érti államcsődként, amikor az adott állam egy adott időszakon keresztül -ez asszem 3 hónap, de ebben nem vagyok biztos-, teljesen fizetésképtelenné válik. Ez azt jelenti, hogy a likviditása válik tarthatatlanná. Nincsenek nyugdijak, állami kifizetések, kamatfizetés, vagy bármi, amit az államkassza fizet.


Viszont az én értelmezésemben, Magyarországon már ma is államcsőd van, hiszen, az állam, mint fenntartó szerv nem látja el a saját feladatait. Gyakorlatilag semmi sem működik az előirásoknak megfelelően, ami állami fenntartású. Mindennel komoly problémák vannak, nem csak az oktatás, vagy az eü, de a határvédelemtől, a rendőrségig a szociális szolgáltatásokig, semmi sem működik. Én szerintem ez az igazi államcsőd. A likviditás, csak a hab a tortán.

jún. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Többféle lefutása is elképzelhető egy államcsődnek, attól függően, hogy a kormány és a jegybank mit tesz. De államcsőd alapvetően akkor következik be, amikor az állam fizetésképtelenné válik. Hogy ebből a helyzetből hogyan lábal ki, az egy sor döntésen múlik.

Valószínűleg a jegybank az égig emelné a jegybanki alapkamatot, hogy csökkentse az inflációt, az állampapír tulajdonosok megrohamoznák a MÁK-ot, hogy visszaváltsák a papírjaikat, a bankbetétesek valószínűleg megrohamoznák a bankokat, hogy kivegyék a pénzüket (bankrun), emiatt a magyar kézben lévő bankok pénztelenné válnának (csőd), az államnak pedig mivel ekkor már nincs pénze (ami van, azt már kifizette az állampapír tulajdonosoknak, a nyugdíjakra, stb.), ezért a legtöbb állami szolgáltatás teljesen leállna vagy szünetelne.

És mivel a lakosság visszavenné a pénztartalékait, ezért - a jegybank minden tette ellenére - nagyon magasra emelkedne az infláció.

Ja, és a külföldi hitelminősítők is leminősítenének minket, a külföldi cégek pedig rohamtempóban vinnék ki az országból az értékeiket és a pénzüket. Sok multi megszűnne működni idehaza, és lenne egy csomó munkanélküli.

De valószínűleg kapnánk valamiféle EU-s segélycsomagot.

jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!