Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Más is érzi a hatalmas bérrobb...

Más is érzi a hatalmas bérrobbanást az országban?

Figyelt kérdés
[link]

jún. 18. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Mészáros Lőrinc és Andi egészen biztosan.
jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Én az okozóját, a rekordmagas inflációt sokkal jobban éreztem...


"Szűk egy éve, 2023 második negyedében éves összehasonlításban pedig Magyarországon nőttek a legnagyobb mértékben a bérek (17,3%), ami nem is volt meglepő, hiszen a vizsgált időszakban Magyarországon volt a legmagasabb az infláció."

jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem
jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

A számok egyértelműek, nem értem ezzel miért is kell vitázni. Az értelmét viszont nem egy adatsorból kell nézni, hanem a teljes valóságból.

Emelkedtek a bérek, jelentősen nőtt az átlagbér és medián bér is. Ettől ez még nem lesz valami csodálatos eredmény, mert mindig mellé kell tenni az árak változását is.

A fizetésem 30%-kal emelkedett idén. Ez szuper és nem is lehet letagadni. de aki azt mondja hogy ettől mennyivel jobban élek az éppen úgy hülye, mint aki letagadja, hogy jelentősen megemelték a fizetésemet. Ezzel az emeléssel kompenzálták az árak emelkedését a tavalyi évben és így sem magas a fizetésem, mert eleve nagyon alacsony volt és a kis pénz 30%-os emelése is kicsi marad.

A bérnövekedés követte az inflációt és nagyobb részben kompenzálta az árak emelkedését - ennyi. Ahol nagyon magas volt az infláció, ott ez szükséges ahhoz, hoyg legalább a korábbi szinten maradjon a bérek reálértéke.

jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha az átlag 13% emelés volt, akkor én lemaradtam, mi 10%-ot kaptunk.

De ennek is örülök, válságban máshol semmit sem emelnek, egy havernak meg csökkentették is a fizetését.

jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
#5 Legálisan erre nincs lehetőség, nem lehet a fizetést csökkenteni - ott valami másnak kellett történnie.
jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
#6 - Dehogyis nincs lehetőség. A munkaszerződés módosításával ezt meg lehet tenni, ez nyilván nem lehet egyoldalú, de a magyar munkanultúrában az alkalmazottak inkább elfogadják amit a munkaadók eléjük raknak.
jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem hallom, mert már megsüketültem tőle.
jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Én pedagógusként érzem. Fél évente emelnek 30%-ot
jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#6, 7


Igen, úgy tudom új munkaszerződést kötöttek volna.

De nem fogadta el, keresett másik, jobb helyet.

jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!