Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Sok a szavazólap. Volt, hogy...

Gál Gábor 2024 kérdése:

Sok a szavazólap. Volt, hogy más szavazólapon más-más pártra szavaztál?

Figyelt kérdés

Tehát nem párthűség alapján szavaztál elsősorban. Például főpolgármesternek Vitézyt választottad, de EP-listán Mi hazánkra szavaztál. Vagy EP-listán LMP-re szavaztál, de főpolgármesternek Karácsonyt ikszelted.


(Az nyilván más kérdés, ha az adott párt az adott választáson nem állított jelöltet.)


jún. 9. 10:38
A kérdező szavazást indított:
Párthű voltam, minden lehetséges esetben a pártom jelöltjét választottam
Nem voltam párthű, volt, hogy más-más párt támogatottjára szavaztam.
17 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Most is ez lesz.

A listákon támogatom azt a pártot akit kedvelek, az egyéni jelölt meg a polgármester más szervezet jelöltje akikre szavazni fogok, nem ennek a pártnak a jelöltjei.

Ezért más az EP és Önkormányzati választás, mint a parlamenti, mert helyben az a legfontosabb , hogy ismered a jelöltet és ez alapján fogsz választani, az már kevésbé fontos ki áll mögötte pártként. Az EP választáson meg csakis a párt számít.

A parlamenti választás vegyes ebből a szempontból, hiszen listán is szavazunk meg egyéni jelöltre is, de ez elég messze van az emberektől - országosan csak 106 egyéni körzet van - hogy itt is főleg a párt számítson, de már beleszól a jelölt személye is gyakran.

jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze.


Önkormányzatinál MKKP-re szavazok.


Ep-n a Tiszára.

jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem voltam párthű.

Önkormányzati képviselők közül az egyik egyesület jelöltjére szavaztam, EP listán a Momentumra, polgármesterjelöltek közül pedig arra, aki eddig is polgármester volt, és mellesleg Fideszes.

jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!