Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért a magyar nép a világ...

Miért a magyar nép a világ egyik legboldogtalanabb népe? MIre vezethető ez vissza? Ki vagy kik ennek a felelősei?

Figyelt kérdés

máj. 31. 17:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Elnézést, de szerintem túl egyszerű és kényelmes a politikusokra fogni.

Kicsit hasonló a helyes megközelítés, mint a hívők szoktak mondani: Ne azt kérdezd, hogy az egyház mit tesz érted, hanem, hogy te mit tehetsz az egyházért. Nem vagyok vallásos! Viszont depresszióval küzdök, és valahogy gyakran eszembe jut, hogy ahogy én próbálok a saját életemben tenni magamért - elég nehéz! - úgy valahogy társadalmi szinten is kellene erre törekednünk. Összefogva, közös célok mentén. És igen, a közös célok máris egy nehéz falat, hiszen mindenkinek teljesen különálló, egyedi világképe van, egy kis baloldaliság, egy kis konzervativizmus, egy kis vegán, egy kis technofília stb. Tehát szerintem nehéz társakra lelni, és e mentén közös cselekvésbe fogni. Így tehát lehet egyedül, vagy csak ketten.

Szerintem vannak az országban, akik próbálkoznak ilyen-olyan dolgokkal és még sikerül is nekik. Persze a politikai ellen oldal ezt bizonyára összekeni fekáliával, oldaltól függetlenül. Kedvenc példám, amikor Bagdy Emőke próbálta a meditációt propagálni az iskolákban és mindkét oldalról támadták. A konzervatívok számára ez sátáni keleti tan, az ellenzékiek számára, meg ő a neres biccs.

A magyar búskomorságnak állítólag történelmi gyökerei is a különféle megszállások a múltban, ez valahogy megbetegítette a néplelket.

Szerintem mégis valahogy kellene gyógyítani magunkat, függetlenül attól, hogy milyen kormány van. Annak ellenére, hogy a politikának nagyon nagy szerepe van, mégis meg kell próbálni ettől függetlenül jóra törekedni. Ha más nem, hát kicsiben. Van egy szociálpszichológiai megállapítás: egy közösség arra fejlődik, amilyen kérdéseket feltesz magának. Tehát ha azt kérdezzük, hogy hogy lehetnénk boldogabbak, mi magyarok, akkor a boldogság felé orientáljuk magunkat. Ha azt kérdezzük, hogy mitől vagyunk nyomorultak, akkor ezt igazoljuk a válaszunkban, és erre kondicionáljuk magunkat. Nem könnyű kérdés, de minden generációnak újra van esélye, hogy ezt megpróbálja jobban csinálni, mint az előzőek. Még akkor is, ha a világ sora globálisan sem teljesen jó irányba megy, hogy finoman fogalmazzak. A Gulágon néhányan azzal versenyeztek, hogy este ki tud több jó dolgot mondani a többieknek. Ettől - állítólag - jelentősen megnőtt a túlélési esélyük, pszichés értelemben.

jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Olyan is van, hogy valaki beletörődik már a boldogtalanságába, és védi azt, mert azt ismeri, és biztonságosabbnak éli meg, mint a bizonytalanságot, ami esetleg boldogságot is eredményezhet.
jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Valaki azt mondja, hogy a politikusok cserben hagyták az embereket. Tehát nem számíthatunk rájuk. Ennek szélsőséges példái a prepperek, akik az összeomlásra készülnek, az Államokban már a hidegháború óta...
jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Világ szinten el kéne felejteni a GDP-t, mint a társadalmi jó mérőszámát és valamelyik, legszuperebb, alternatív mérőszámot alapul venni és az alapján meghatározni a társadalmi fejlesztések irányát.
jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tim Kasser vizsgálja az anyagias gondolkodás és a boldogság összefüggéseit (magyarul is megjelent), az anyagias gondolkodást a függőségekhez hasonlítja. Ez is sok ember életét rombolja világszinten.
jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!