Fideszesek, tényleg ennyire vakok és igénytelenek, miért nem kényszerítik ki a jobb oktatást és egészségügyet vikitől?
1-es. A légy is szereti a mézet. Viszont a méz az, amit a méh kihány. Szerintem gondold ezt újra.
A FIDESZ logikusan működik, vagyis oda tolja a pénzt, ami pénzt is hoz. Az egészségügy és az oktatás nem hoz pénzt, mint ahogy még néhány ágazat, amit a FIDESZ nem preferál. Ez logikus, hiszen kevés pénzből kell jó eredményt elérni. Ez egy befektetés, majd ha több pénz lesz, akkor többet lehet fordítani a nem profitorientált ágazatokra.
Ami az oktatást illeti, sokkal több a diplomás, mint amire szükség van. Kétkezi munkások kellenek, akik elvégzik a munkát. Ezért van, hogy a kétkezi munkások lassan többet keresnek, mint egy orvos vagy egy tanár. Ez egyébként nyugaton is így van és ott ez természetes. Persze, kellenek a vezetők is, de nem jó, ha mindenki vezető akar lenni. Abból csak a legjobbak kellenek.
Nem jó itt semmi.....
Ha túl kevés a diplomás, az a baj. Ha túl sok a diplomás, akkor bevándorlókat kell hozni hogy elvégezzék a szakmunkákat, akkor az a baj.
#11
"A FIDESZ logikusan működik, vagyis oda tolja a pénzt, ami pénzt is hoz."
Ez az évszázad vicce! A fidesztálibok természetesen ezt állítják, de azért megkérdezem, mennyi pénzt hoz a külföldi állampolgárok ész nélküli támogatása? Milliárdokat adnak oda a semmiért, míg itthon az oktatás és az egészségügy romokban lelhető fel.
Azt mondod, hogy akkor kell az oktatásba pénzt fektetni, ha már jól megy az országnak. Itt elgondolkodtam, hogy a finnek biztos hülyék, hogy náluk első helyen áll az oktatás, és így fényévekkel járnak előttünk, csak azért, mert az országot értelmes, művelt, sokat tanult, gondolkodni képes emberek viszik előre.
13-as, néhány állításod alá is kellene támasztani. Például nem tiszta, mivel támogatja a fidesz a külföldi állampolgárokat. Ami a finneket illeti, valószínűleg másképp gondolkoznak, de ez nem jelenti azt, hogy jobban, vagy rosszabbul csinálják. Nálunk is változnak a dolgok, nagyrészt az unió nyomására is. A gazdaság erősítését tartották eddig fő szempontnak, vagyis a jólét megteremtését. Újabban a honvédséget is fejlesztik, fegyvergyárakat építenek.
Ami az oktatást illeti, a diplomások nagy része külföldre megy, így ennek eleve nincs sok értelme. Ez persaze az én véleményem, de alternatív lehetőségként aki egyetemre akar menni, az ezt külföldön is megteheti. Ha később el akar menni, akár talán jobb is, ha eleve külföldön tanul. Arról nem beszélve, hogy ha marad, akkor nemzetközi tapasztalatokra is szert tehet. Erre a kormánynak egy fillért sem kell költeni. A diákoknak is jobb, ha egy magasabb szintű uniós oktatásban vehetnek részt.
Végül a multik is támogatják az oktatást. Vagyis ha az állam a multikat erősíti, azzal közvetve az oktatást is támogatja. Igaz, csak olyan irányban, amire szükség van, de szerintem ezzel nincs gond. Arról nem beszélve, hogy akiket a multik támogatnak, azok nem mennek külföldre, mert a multik megfizetik, plusz szerződés is köti őket.
"Végül a multik is támogatják az oktatást. Vagyis ha az állam a multikat erősíti, azzal közvetve az oktatást is támogatja."
Ez Magyarországon nem hiszem, hogy bevett gyakorlat. Vagy ha igen, akkor maximum a mérnöki szakirányoknál, de a Széchenyi Egyetem példáján tudom, hogy a multik is csak nagyon korlátozottan, nagyon szűkítetten támogatják az egyetemi oktatást, kvázi csak megfizetnek 1-1 kurzust, amiből nekik is hasznuk van. Akkor már inkább a duális képzést érdemes felhozni példának, mert az tényleg egy tök jó, működőképes modellé nőtte ki magát Magyarországon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!