Orbán kormány miért támogatja pénzügyileg és diplomáciai eszközökkel a háború elhúzódását?
11-es
A linked is csak azt bizonyítja, (bár 2020-as adat), hogy igenis nagyon is ki vagyunk szolgáltatva az orosz energiának.
Nem véletlenül keres a kormány más alternatívákat. Nem lehet a piacon olyan beszállítót találni aki egyik napról a másikra nekünk küldene gázt, olajat.
Mocskos dolog ez a politika, mert egyik ország megfojtja a másikat. Beleugatnak, hogy kivel szerződjünk, mi ez ha nem a belügyekbe való beavatkozás.
14-es Csak 2020-as cikket találtam a témában, de mivel a háború előtt nem voltak nagy mozgások a piacon, ezért nem hiszem, hogy nagyon félrement volna. Abban viszont biztos vagyok, hogy a 2023-as adatok már nem így néznek ki, lévén sok EU-s ország alternatív forrásokat keresett.
Igen, abban igazad van, hogy más beszállítók után kellene néznünk, csak valahogy nem látom a kormány erőfeszítéseinek az eredményét.
"Nem véletlenül keres a kormány más alternatívákat."
Aki keresett, az talalt. Tehat vagy kamuzol, es nem is keres, vagy nem kamuzol, de az meg a kormany alkalmatlansagat mutatja, hiszen mindenki talalt rajtunk kivul.
#16 Nem találtak.
Ez a mese amit te csont nélkül bevettél, hogy találtak más forrásokat.
nem találtak. Amit idén télen elhasználtak gázt annak döntő része még orosz gáz volt.
A földgázra februártól volt korlátozás és előtte a nyugati országok TÖBB orosz gázt vettek meg erre a fűtési szezonra, mint a korábbi években - legalábbis LNG-ből, a vezetékes gáz csökkenésének pótlásaként.
"AZ OROSZ LNG-BEHOZATAL EURÓPÁBA IDÉN KÖZEL 40 SZÁZALÉKKAL NÖVEKEDETT."
"Szankciók ide vagy oda, a Bloomberg számítása szerint tény, hogy az unió január és szeptember között rekordösszegű, 12,5 milliárd eurót költött az orosz cseppfolyósított földgázra, és az adatokból az látszik, hogy ez ötször több, mint az egy évvel korábbi mennyiség."
Várom ahogy elmagyarázod, hogy a Boomberg is fideszes meg az index is.
"A második legnagyobb importőr a listán már sokkal érdekesebb. Arról a Németországról van szó ugyanis, ami rendszeresen advokál az EU-s szankciók szigorítása mellett és nem csak kommunikációs szinten, de a gyakorlatban is az egyik legnagyobb mértékű támogatást nyújtotta a harcoló ukrán államnak. Az Unió egyik motorjának számító ország összesen 26,1 milliárd dollár értékben vásárolt energiát az agresszorrá váló oroszoktól, aminek legnagyobb részét a kőolaj (13,3 milliárd) tette ki."
"Hazánk ennek megfelelően már 7,6 milliárd dollárnyi összeget költött el orosz fosszilis energiára 2022 február 24.óta."
Vagyis nem igaz, hogy mi vettük a legtöbbet az oroszoktól, a SAJÁT energiaszükségletünknek nagy része van az oroszoktól, de Európa más országai sokkal többet vásároltak tőlük. Mivel mi egy kis ország vagyunk, kis szükséglettel - azok meg nagy országok. Még ha csökkentették is az oroszoktól vásárolt mennyiséget akkor sem mi vásároljuk a legtöbbet.
"Nem találtak."
Akkor alkalmatlanok. Ilyen egyszerű. Az összes környező ország talált alternatívákat, csak a magyar kormány nem.
Egyébként azért nem találtak, mert Orbánnak esze ágában sincs függetlenedni Oroszországtól, sőt, az utóbbi néhány évben még szorosabbra fűzte Magyarország függőségét Oroszországtól.
#18 Szokás szerint nem olvasod el amit kellene.
A TÖBBI nyugati ország nem talált még megfelelő pótlást az orosz gáz helyett, nem magunkról írtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!