Űrkutatásért felelős miniszteri biztos is van már? What :O ?
Évek óta. Mi a problémád vele?
Az 1960-as években alapították meg a Műszaki Egyetemen az első magyar űrkutató csoportot. Azóta több űrkutató csoport alakult, s a kezdetek óta folyamatosan részt vesznek a nemzetközi űrprogramokban.
Kiváló kutatóink terveztek és készítettek a nemzetközi űrprogramokhoz műszereket, vettek, vesznek részt kísérletekben, programok végrehajtásában.
Tagjai vagyunk a nemzetközi űrügynökségeknek.
Az első magyar képzett asztronauták közül Farkas Bertalan repült. Az újabb nemzetközi programban mostanra képezték ki a következő négy asztronautát, akik közül kettőt fognak kiválasztani: aki repül és a tartalékot.
Ma már a mindennapjainkat átszövi az űrkutatás eredménye: kommunikációs műholdak, tömegközlekedés, stb, stb.
Ez csak neked fura, pedig a teflontól a mikro melegítőn át nagyon sok olyan eszközt használsz, ami az űrkutatás eredménye.
Amúgy a szakközépiskolás, egyetemista tehetséges gyerekeink világversenyeken értek el kiváló eredményeket klf űreszközök feltalálásával, kivitelezésével.
Ez csak neked gond, mert műveletlen vagy, és nem jársz a földön. Még a villamosmegállóban futó menetrend kijelző sem működne űreszközök nélkül.
Ezt a buta, ostoba kérdésedet is az űrben kóricáló eszközök közvetítették.
Te, szegény, te.
2-es vagyok.
Kiegészítve: világnézetre való tekintet nélkül, kizárólag szakmai alapon szerveződött, számos, kutatókból álló magyar vállalkozás vesz részt a nemzetközi fejlesztésekben, s jelentős hasznot hoznak a nemzetgazdaságnak.
A nemzetközi űrügynökségekkel való kapcsolattartást, a közös programokat, az űrkutató csoportok munkáját koordinálja a külügy biztosa. Ez a feladat. Ő maga is űrkutató.
Űrprogramok magyar részvétellel
(nem teljes lista)
Interkozmosz: közös űrkutatási program a Szovjetunió és a szocialista országok (Bulgária, Csehszlovákia, Kuba, Lengyelország, Magyarország, Mongólia, Német Demokratikus Köztársaság, Románia, Vietnám) között.
Szojuz–36 – Szaljut–6: az első magyar űrrepülés Farkas Bertalannal.
Vega-program: szovjet üstökös-szondák a Halley-üstökös tanulmányozására.
Magyar fejlesztésű a tv-rendszer elektronikája, a kozmikus sugárzásmérő, egy napszél-analizátor és részben a tömeg-spektrométer.
Fobosz-program: sikertelen szovjet Mars-szondák.
Marsz–8: sikertelen szovjet Mars-szonda.
Három műszer fejlesztésében vettek részt a RMKI kutatói.
Cassini–Huygens: a Szaturnusz kutatására indított Cassini űrszondához a KFKI RMKI-ban földi ellenőrző egységek és számítógépes programok készültek.
Nemzetközi Űrállomás: az amerikai és az orosz részlegnek is szolgálati berendezése a Pille dózismérő, amellyel rendszeresen ellenőrzik az űrhajósokat érő káros sugárzást.
Tervezik még a Miskolci Egyetem Anyagtudományi Intézetének mérnökei által kifejlesztett korszerű űrkemence, az Univerzális Sokzónás Kristályosító (USK) felvitelét az űrállomásra.
Cluster-program: négy műhold, amelyekkel a Nap és a Föld között végbemenő, a földi jelenségeket befolyásoló jelenségeket tanulmányozzák.
Magyar kutatók két kísérlet (mágneses tér mérése, a közepes energiájú ionok és elektronok mérése) előkészítésében is részt vettek.
A RMKI-ben működik az egyik adatközpont, amely a pályaadatok adatkezeléséért, átalakításáért felelős.
Rosetta: európai üstökösszonda a Csurjumov-Geraszimenko-üstökös vizsgálatára.
Magyar mérnökök a fedélzeti számítógép, az elektromos energiaellátó rendszer és néhány tudományos kísérlet elkészítésébe kapcsolódtak be.
.
STEREO: a NASA napfizikai programja.
Chibis–M: az IKI-RAS (az Orosz Tudományos Akadémia Űrkutató Intézete) által irányított orosz-ukrán-magyar mikroműhold a Föld ULF/VLF elektromágneses környezetének tanulmányozására.
Masat–1 pikoműhold: az első teljesen magyar építésű műhold.
/
Űrkutató csoportok
Wigner Fizikai Kutatóközpont (Űrfizikai és Űrtechnikai Osztály) – A Naprendszer, a bolygóközi tér töltött részecskéinek tanulmányozásával és kutatásával foglalkozik.[8]
KFKI Részecske- és Magfizikai Kutatóintézet Honlap
KFKI Atomenergiakutató Intézet
ELTE TTK/MTA Geonómia: Kozmikus Anyagokat Vizsgáló Űrkutató Csoport Honlap; Geofizikai és Űrtudományi Tanszék Űrkutató Csoport, műholdas műszerfejlesztés és magnetoszféra-kutatás Honlap
Admatis: A Miskolci Egyetemen kifejlesztett űrkemencét hasznosító Űrkutató Csoport
Admatis Kft.
Nagyon szánalmas, hogy egyik percben megy az összeszerelő üzemezés a libantaktól, meg hogy minden IS jobb hely Magyarországnál, mert putri meg lepusztult, meg lemaradt stb. - másik percben megy ugyanezek nyomják a szöveget, hogy milyen hülyeség részt venni az űrprogramban, minek nekünk 5G hálózat, miért kellene ide kínai egyetem, ne nyúljanak hozzá a kutatások finanszírozásához, ne alakítsák át az egyetemeket a nyugaton működő formára.
Képzeld kérdező, ebben a lepusztult mucsai országban nemsokára megint lesz űrhajós is és évtizedek óta jelentős a magyar részvétel a nemzetközi űrkutatásban is! Bármennyire is fájni fog, úgy kell majd mucsaiznotok, hogy közben már újabb űrhajósokat képeznek ki tőlünk. Tudom, megoldjátok, nem aggódom, a valóság eddig sem zavart meg titeket.
@7: A magyar résztvétel az űrprogramokban tökéletesen működött a biztos nélkül is. A biztos egyetlen feladata a programokból az országba folyó pénzek újracsatornázása, hogy abból is lehessen lopni.
A libantak nem állítják, hogy hülyeség az űrprogramokban részt venni, ahogy tipikusan a fidesz szavazói közül kerülnek ki azok is, akik ugatnak az 5G ellen. Egy libant max azt állítja, hogy a magyar űrhajós ugyanolyan megalomán PR baromság, mint az olimpia lett volna. Semmi tudományos vagy gazdasági haszna nincs. De persze az ostobáknak tetszik.
Ebből a pénzből felújítható lett volna a Planetárium és bőven futotta volna űrkutatással, csillagászattal kapcsolatos ismeretterjesztésre, ha már a programokban részt vevő vállalkozásokra, egyetemekre vagy kutatóintézetekre nem akarnak költeni.
Emlékszel még a "kormányzati rezsicsökkentés" nevű rombolásra? Olyan önálló intézeteket és intézményeket vontak be állami intézetek, intézmények alá, amelyek komoly EU-s és más nemzetközi projektekből rengeteg pénzt tudtak pályázatokon nyerni. Egy ilyen intézetben dolgoztam. Kirúgták vagy elüldözték a dolgozók felét, a maradék jövedelmét egyharmaddal csökkentették, majd felvettek annál hatszor több semmittevőt.
Pontosan ugyanez a cél azzal, hogy a "civilben" egy fasiszta progradandaműsorban szereplő fideszközeli nő jutalomként megkapta ezt a jól fizető pozíciót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!