Miért a magyarok keresik a 2. legkevesebb összeget az EU-ban? (link)
Ezeknek a statisztikáknak mi értelme van? Bruttót miért hasonlítunk már össze? A nettó számítana és az is csak úgy, hogy ismerjük a konkrét árszínvonalat is, mert lehet Ausztriában 4-szer annyit keresnek, de az árszínvonal is duplája.
Romániában a bruttó átlag fizetés 42,8%-a megy az államhoz, Magyarországon ez 33,5%.
Tehát Romániában havi 620 euró a nettó átlagfizetés, Magyarországon meg a bruttó éves 12620 euró az havi nettó 700 euróra jön ki.
Romániában dolgozik 5,56 millió ember, Magyarországon meg 4,5 millió közfoglalkoztatottak és külföldön dolgozok nélkül.
#11 nem, nem duplája az árszínvonal... Sőt még Németországban sem, hol az élelmiszerek már olcsóbbak mint itt...
Hogy miért? Mert a kormány a jövedelemre rakódó adókat egyszerűen áthelyezte a termékek árába(rekord áfa, útdíjak, tranzakciós adó, különadók, stb), sőt még többet is.
Így aztán a fizetések vásárlóértéke Magyarországon siralmas.
ma 22:34
Nyilván az OECD tudja rosszul de te aki kijársz vásárolni meg tök jól fel tudod mérni, mennyi mondjuk ott egy hajvágás vagy egy éttermi vacsora. :)
Ha mondjuk tényleg az érdekelne bárkit is, hogy mennyi pénzt kapnak adott országban a kezükbe a munkavállalók akkor azt pl. ezen az oldalon meg lehet nézni.
@13
Élelmiszerről volt szó, nem hajvágásról meg étteremről. Az élelmiszerek jelentős része valóban olcsóbb jelenleg a nyugati országok egy részében mint Magyarországon.
Az OECD szerint a magyar árszínvonal az OECD átlag 59%-án áll, az osztrák meg 105%-án.
Mondtam én, hogy szar külföldön? Annyit mondtam hogy fölösleges bruttó béreket az árszínvonal nélkül összehasonlítani, mert annak semmi értelme sincs.
Illetve hogy nem az elmúlt 12 évben kezdtek az osztrákok jobban élni, mint mi.
Egy egyedülálló személy Ausztriában kereset 2700 eurót 2021-ben, ez 100%-on ér 2570 eurót.
Egy egyedülálló személy Magyarországon kereset 830 eurót 2021-ben, ez 100%-on ér 1400 eurót.
Vásárlóerőparitáson 83%-kal jobban él egy osztrák egyedülálló személy, ehhez képest a cikk amin sírunk azt mutatja hogy 282%-kal keres többet.
Szerinted nincs különbség, hogy a dupláját se keresi vs. majdnem 4-szer annyit keres?
ma 22:49
A megélhetésbe nem csak az tartozik bele ami olcsóbb kint hanem az is ami drágább, minden amit egy átlag ember megenged magának.
Ez meg hogy olcsóbb kint a kaja egy mítosz, mert ha valós bevásárlólistád van és nem csak azt veszed ami olcsóbb akkor az jön ki, hogy a kaja is 30%-kal drágább kint.
Hogy ne kellejen annyit olvasnod, itt a lényeg:
"az osztrák árszintet az Hoferben 29,4 százalékkal, a Lidlben pedig 24,9 százalékkal mértük magasabbnak a magyarnál.
Amint az egyébként várható volt, ezek a számok arra utalnak, hogy egy-egy terméket valóban olcsóbban lehet kint megvenni, sőt nem is nehéz ilyen terméket találni, de ha az ember nem ezekre vadászva vásárol, akkor általánosságban Ausztriában jóval drágább egy nagyobb bevásárlás költsége."
ma 23:31
Linkelj ennél aktuálisabb és objektívebb forrást ha tudsz.
itt átlag emberek írják meg, hogy mi mennyibe kerül, ez folyamatosan frissül aztán lehet nézni, hogy olvad el az osztrákok saját bevallású 70%-os "előnye". (nyilván a 70% egy jelentős része abból is származhat, hogy drágább élelmiszereket vesznek és nem csak az olcsóságra mennek rá, mint keleten de mivel mindenhol rossz világ van így valószínű, hogy nem most fognak rászokni a még drágább ételekre)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!