Ha egy nép nem akarja, hogy egy kormány kormányon legyen de leváltani nem lehet mert a rendszer meg van hekkelve akkor mit lehet tenni?
"A választásokat ezért találták ki ha az nem tetszik akkor te diktatúrát szeretnél."
Nem mindegy, hogy az a választás milyen választás. Pl. az a választás, ahol egyetlen jelölt indul, nem igazán ad lehetőséget a változtatásra (a fideszben pl. rendre kizárólag Orbán indul az elnöki tisztségért). Ennek ellenére választásnak hívjuk és demokratikusan történik, mégsincs lehetőséged mást választani. Ettől még nem akarnak a választók diktatúrát.
Ahogy az sem tisztességes választás, ahol az ellenfelet aljas módon, hazugságokkal lejáratják, szándékosan ellehetetlenítik, és olyan eszközöket használnak, ami a többi félnek nem áll rendelkezésre. Ettől még ezek a választások is demokratikusak, de nem tisztességesek, és megtévesztik a választókat. Az embereknek lehet igénye egy normális, sportszerű, tisztességes választásra, de ettől még ők nem akarnak diktatúrát.
A nép az több emberből áll az egyeik ezt akarja a másik azt, mindenki mást.
Lehet népszavazást tartani arról hogy mit akarnak legtöbben ez szokott lenni a választás.
Rendszert vált, mint mi 90-ben.
Azóta pedig mindig az kormányoz, akit a nép akar.
"Nem mindegy, hogy az a választás milyen választás. Pl. az a választás, ahol egyetlen jelölt indul, nem igazán ad lehetőséget a változtatásra (a fideszben pl. rendre kizárólag Orbán indul az elnöki tisztségért). Ennek ellenére választásnak hívjuk és demokratikusan történik, mégsincs lehetőséged mást választani. Ettől még nem akarnak a választók diktatúrát."
Az ne zavarjon hogy nálunk PÁRTOK indulnak nem jelöltek. Továbbra sem amerika vagyunk - hál' Istennek.
#5 "Pl. az a választás, ahol egyetlen jelölt indul, nem igazán ad lehetőséget a változtatásra (a fideszben pl. rendre kizárólag Orbán indul az elnöki tisztségért). Ennek ellenére választásnak hívjuk és demokratikusan történik, mégsincs lehetőséged mást választani"
Ezt félreértelmezed.
VAN lehetőségük mást választani, mert nem attól lesz demokratikus, hogy hány jelölt van, hanem attól, hogy lehetne több jelölt. Nagyon nem ugyanaz ha nem akarnak indulni a jelölttel szemben, mert tudják, hogy ők maguk is arra az egy jelöltre szavaznának - meg amit te képzelsz, hogy szeretnének másra szavazni, de nem tehetik meg.
Egy párt belső demokráciája nem ugyanaz, mint különböző pártszimpátiájú emberek demokráciája. A fideszben jelöltet lehetne állítani és akkor is Orbán kapta volna a szavazatokat ha 10 másik név is van a szavazólapon. Mert azonos nézetű emberek szavaztak.
Az országos választáson egymástól eltérően gondolkodó emberek szavaznak. De egy önkormányzati választás is demokratikus marad attól, ha csak 1 jelölt indult - mert lehetett volna 20 is, csak mást nem érdekelt a dolog.
Igazából eu országként az eu parlamentnek kellenne kiállnia ezért és nem elismerni legitimnek az adott kormányt.
Mert ha törvénybe van iktatva hogy x összeg használható fel a választási kampányban, a gyöztes fél pedig bizonyíthatóan ennek a 20szeresét költötte rá.
Akkor meg kellene állnia a választási csalásnak és a hűtlen kezelésnek...mivel az ország adófizetői fizették azt meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!