Aki baloldalra szavaz tisztában van vele, hogy a teljes összefogás külföldről irányított?
"A legnagyobb párt, ami valóban független és magyar, az a Mi Hazánk."
Ők is csak addig maradnának függetlenek, amíg hatalomra nem kerülnének. Onnan kezdve ők is az EU utasításait követnék, hacsak ki nem lépnének az EU-ból, ami nagy hiba lenne.
#16 Ha nem lenne itt ennyi multicég, akkor automatikusan átvennék a helyüket a magyar kisvállalkozások. Ha piaci rés támad, azt be fogják tölteni, így működik a kapitalizmus. Annyi a különbség, hogy ők (kizárólag) itthon adóznának, tehát az államnak több bevétele lenne, illetve a profitot sem vinnék külföldre.
A vámmentesség kétoldalú dolog: ha exportálunk, mi járunk jól vele, viszont ha importálunk, mi járunk rosszul. Emellett sokszor a vámmentesség az oka annak, hogy a boltokban a külföldi áru olcsóbb, mint a magyar. Ha nem így lenne, többen vennének itthon magyar terméket, ami jót tenne a gazdaságunknak.
A többivel, amit írtál, nagyjából egyetértek.
#17. "Ha nem lenne itt ennyi multicég, akkor automatikusan átvennék a helyüket a magyar kisvállalkozások"
Ez sajnos szerintem nem megy ilyen simán. Mármint persze, átvennék, csak a gazdaságunk jelentősen gyengülne. Ezen kell változtatni, hogy ez ne így legyen!
"Annyi a különbség, hogy ők (kizárólag) itthon adóznának"
Viszont garantáltan kisebb kapcsolati hálóval rendelkeznek és csak kisebb piacra is tudnának termelni, mint a jelenlegi piacvezetők. Tényleg jó lenne, ha lenne értelmezhető GDP-nk az autógyárakon kívül is, de ez még mindig sok idő lesz.
"A vámmentesség kétoldalú dolog: ha exportálunk, mi járunk jól vele, viszont ha importálunk, mi járunk rosszul."
Így igaz. Direkt azért írtam, hogy ez számunkra előnyös, mert lényegesen többet exportálunk, mint importálunk. Ezzel tehát keresünk. Sokat.
"Emellett sokszor a vámmentesség az oka annak, hogy a boltokban a külföldi áru olcsóbb, mint a magyar."
Azért a legtöbbször mégsem erről van szó, hanem egyszerűen arról, hogy pl. a francia termelő akkora állami támogatást kap otthon, amivel még a szállítással együtt is olcsóbban tudja árulni a termékeit nálunk, mint a hazai termelőink. Ez probléma, és itt is szépen kijön az EU egyenlőtlensége, ami örökké a nyugati államok malmára hajtja a vizet, és abban érdekelt, hogy mi ne tudjunk hozzájuk soha felzárkózni.
"Ha nem így lenne, többen vennének itthon magyar terméket, ami jót tenne a gazdaságunknak."
Ezzel egyetértek amúgy, igen fontos lenne ezt minden mástól függetlenül is ösztönözni, átállítani a fejekben, hogy ha két, tulajdonságait tekintve hasonló termék azonos vagy közel azonos áron elérhető, akkor mindenképp célszerű a magyart választani, bizonyos esetekben (pl. tejtermékek) még akkor is, ha drágább.
"Ez sajnos szerintem nem megy ilyen simán. Mármint persze, átvennék, csak a gazdaságunk jelentősen gyengülne. Ezen kell változtatni, hogy ez ne így legyen!"
Pont hogy erősödne a gazdaságunk, mert nem vinnék ki külföldre a profitot, és itthon adóznának.
"Viszont garantáltan kisebb kapcsolati hálóval rendelkeznek és csak kisebb piacra is tudnának termelni, mint a jelenlegi piacvezetők. Tényleg jó lenne, ha lenne értelmezhető GDP-nk az autógyárakon kívül is, de ez még mindig sok idő lesz."
Az egész világ piac, akár EU-tagok vagyunk, akár nem. Megállapodás kérdése. Egyébként jó, hogy felhoztad az autógyárakat, mert a Mercedes kivételével mind akkor jöttek Magyarországra, amikor még nem voltunk EU-tagok. Ez is mutatja, hogy az EU-ból való kilépés nem jelentené azt, hogy az összes multi elhagyná az országot.
"Így igaz. Direkt azért írtam, hogy ez számunkra előnyös, mert lényegesen többet exportálunk, mint importálunk. Ezzel tehát keresünk. Sokat."
Ezt így nem lehet kijelenteni, mert egyrészt nemcsak unión belül exportálunk és importálunk, másrészt a bevezetendő vámok mértékétől is függ.
"Azért a legtöbbször mégsem erről van szó, hanem egyszerűen arról, hogy pl. a francia termelő akkora állami támogatást kap otthon, amivel még a szállítással együtt is olcsóbban tudja árulni a termékeit nálunk, mint a hazai termelőink. Ez probléma, és itt is szépen kijön az EU egyenlőtlensége, ami örökké a nyugati államok malmára hajtja a vizet, és abban érdekelt, hogy mi ne tudjunk hozzájuk soha felzárkózni."
Szóval végeredményben ebben is hátráltat minket az unió.
"Ezzel egyetértek amúgy, igen fontos lenne ezt minden mástól függetlenül is ösztönözni, átállítani a fejekben, hogy ha két, tulajdonságait tekintve hasonló termék azonos vagy közel azonos áron elérhető, akkor mindenképp célszerű a magyart választani, bizonyos esetekben (pl. tejtermékek) még akkor is, ha drágább."
Igen, de a jelenlegi siralmas gazdasági helyzetben (ami leginkább szintén az EU-nak köszönhető) az emberek többsége nem engedheti meg magának, hogy ne ár alapján döntsön több termék közül. Ezért a legjobban úgy lehet magyar termékekre szoktatni az embereket, ha azok olcsóbbak, mint a külföldiek.
#19. Oké, igazság szerint nem igazán van köztünk vita, egyet tudok érteni azokkal, amiket leírtál.
"Egyébként jó, hogy felhoztad az autógyárakat, mert a Mercedes kivételével mind akkor jöttek Magyarországra, amikor még nem voltunk EU-tagok. Ez is mutatja, hogy az EU-ból való kilépés nem jelentené azt, hogy az összes multi elhagyná az országot."
Teljesen jogos, valamiért most tényleg nem vettem ezt figyelembe, pedig alapvetően én is tisztában vagyok vele. Sőt, azt is gondolom, hogy ha mi most ki akarnánk lépni a közeljövőben az EU-ból a németek harcolnák ki a vámmentességünket, a saját gazdasági érdekeik miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!