Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek meg merné tenni...

Szerintetek meg merné tenni az ellenzéki összefogás, hogy érvénytelennek nyilvánítja az alaptörvényt feles többséggel?

Figyelt kérdés

2021. okt. 26. 17:37
A kérdező szavazást indított:
Nem merné megtenni, ez csak kampányszöveg
Meg merné hozni a határozatot, de az AB-n elbukna az egész
Meg merné tenni, de az polgárháborúhoz vezetne
Meg merné tenni és ellenállás nélkül át is menne
34 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
A kutyapárt pedig majd 5%-al kikiáltja magát kormánynak, Orbán pedig csak egy kávét kér.
2021. okt. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Többség dönt.
2021. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell kérdezni Sargentinit ha ő belemegy akkor mehet.
2021. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 steven95 ***** válasza:
57%
A megfogalmazás módja Fideszes módszertanra utal, így téves a kérdés. Az ellenzék nem kénye kedve szerint nyilvánít ki dolgokat majd, hanem - ígéretük szerint - felülvizsgálják a törvényes mivoltát az elmúlt 12 év jogalkotásának. Ha törvényes keretek között beigazolódik, hogy mit nem lehetett volna eredetileg megtenni, azt vissza fogják csinálni.
2021. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es!"Ha törvényes keretek között beigazolódik, hogy mit nem lehetett volna eredetileg megtenni, azt vissza fogják csinálni." Igen,csak kell majd a 2/3. Tudod,ez alkotmány,és nem népmese.
2021. okt. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ebben nincs még egyetértés köztük. Józan paraszti ésszel átgondolva, azért valahol abszurdum , hogyha egyik percről a másikra kénye kedve szerint változtathatta eddig a fidesz,akkor mégis mi legitimálja ezt az alaptörvényt.

Szerintem az egy járható út lenne,hogy vizsgáltassák felül ,és szakvélemény szerint vegyék ki/írják át ami teljesen illegitim .

2021. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 steven95 ***** válasza:
61%
#5 Alkotmány és alaptörvény nem ugyan az! Másik, amit #6os is mond, ha kiderül, hogy eleve nem hozhattak olyan törvényt meg az akkori keretek között már mért ne lehetne utólag kidobni, a kukába? Erre mondanád, de hogy erre meg van a megfelelő protokoll? Igen, aminek a végrehajtói többségében kormányhű káderek. Ezt nevezik összeférhetetlenségnek, és a fékek, ellensúlyok hiányának is többek között.
2021. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szacsibácsi ***** válasza:
61%

Akárhogyan is nézzük, elég masszíz töbséggel alaktott kormányt Orbán Viktor az utóbbi pár alkalommal, masszív parlamenti többség birtokában hozatk jogszabályokat, még ha azok nem is mindig és nem is mindenkinek tetszettek. Vannak lefektetett szabállyok, hogy mit lehet sima töbséggel, mit lehet egyszerűvel módosítani. Ha ezeket a szabályokat felrúgjuk, a "szent" jogot rúgjuk fel, onnantól kezdve bárki, bármikor, bármit felrúghat, akár a sima többséges dolgokra is ráhúzhatja, hogy de azok nnem megfelelően lettek elfogadva. Az eredmény a totális bizonytalanság, majd a káosz és a zűrzavar.


Reálisan nézve, ha az ellenzéki összfogás valóban többséget szerez, az nem lesz szerintem elsöprő. Fikcióként, mondjuk 55-45 arányban nyer az ellenzék, akkor természetesen nyertek, de ott van 45 %, ami azért majdnem a fele az egésznek. Azokat az embereket azok akaratát csak úgy negligálni nem úriemberhez méltó dolog-. Persze a politikát nem úriemberek művelik....


A jog egyébiránt szinte bármit elbír. Rendszeresen látni példát arra, hogy kellő elszántsággal bármit és annak a szöges ellentétét is "le lehet vezetni" belőle. A +jogszerűség" azonban nem csodafegyver, ha nagyon kiveri a biztosítékot a népnél az adott döntés, akkor bizonygathtja 83 jogászprofesszor, hogy de kérem ez így jogszerű, mehhetnek a levesbe a megbízóikkal egyetemben. Szigorúan szerintem.

2021. okt. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%

Az ellenzék “győzelme” esetén mindent meg fog tenni. Még a törvényhozás jogtalanságát is képesek igazolni.

Visszahozzák minden szempontból a legrosszabbakat. Lesz újra Rákosi korszak. A “gabonát is lesöpörtetik a padlásról”.

2021. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

A DK meg merte volna tenni, ők nem számoltak volna a következményekkel. MZP viszont minden párttal együtt (beleértve a Fideszt is) szeretne alkotmányozni, ehhez viszont kétséges, hogy a mostani kormánypártok bármilyen formában is hozzájárulnak, így patthelyzet alakulhat ki. Szóval a felsoroltakban nincs helyes válasz a kérdésre.


Az alkotmány feladata a hatalom korlátainak megszabása, amit a mostani alaptörvény önmagával ellentétesen nem lát el megfelelően. A társadalom nagy része valószínűleg támogatna egy olyan új és közös alkotmányt, aminek létrehozásában mindenki részt venne, de maga a Fidesz hatalmi dacból, még saját szavazói érdekének is ellentmondva várhatóan ki fogja magát vonni ebből, így nem lesz lehetséges.


Ha a kormányváltással csak annyi történik, hogy idővel megváltozik a politikai kultúra, és sikerül meghaladni azt a kommunikációt, hogy aki nem velünk van, az sátán, és tudnak majd ügyek mentén együtt dolgozni, akkor a 2026-os választás után lehet majd esély egy konszenzusos alkotmányozásra.

2021. nov. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!