Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek a pártötlete...

Mi a véleményetek a pártötletemről? Magyar Köztársasági Reform Párt.

Figyelt kérdés

Ez a párt elsősorban az orvosi, egészségügyi, és biotechnológiás fejlesztéseket hozná az előtérbe, valamint a Felvilágosodás, a Francia Forradalom, és Kemal Atatürk, a Török Köztársaság alapítójának ideológiája inspirálná.


Ezek lennének a párt intézkedései:


-Kilépés az EU-ból


-Címer megváltoztatása a Kossuth-címerre


-Himnusz megváltoztatása a Szózatra


-Úr, Hölgy helyett kötelező "Polgártárs" megszólítás


-GMO legalizálása, kampány az emberi GMO elterjesztésére


-Szekularizmus helyett Laicizmus bevezetése: Politikusoknak beszédeikben tilos lenne vallásos dolgokról beszélnie, állami alkalmazottak nem hordhatnak munkahelyen vallásos szimbólumokat, iskolákban a tanároknak tilos lenne vallási jelképeket hordaniuk és vallásos dolgokról beszélniük


-Egyházi iskolák betiltása, ezek állam általi visszavásárlása


-Hitgyüli, Jehova, Krisnás, Buddhista, Hindu egyházak betiltása


-Mindezek véghezvitelére és felügyeletére Vallásügyi Minisztérium bevezetése és Vallásminiszter kinevezése.


-Minden közintézménybe és tanterembe Voltaire, Petőfi, és Atatürk képének a kirakása


-Programok a francia és török kultúra népszerűsítésére, ezen nyelvek oktatására


-Pártszövetség a törökországi Atatürk-párti ellenzéki párttal, a CHP-vel


-"Polgártárs, beszélj magyarul!" program elindítása, kisebbségi önkormányzatok, szervezetek betiltása, kisebbségek magyarosítása



-Oktatásban összes orvosi és természettudományi szak államilag támogatott lesz


-Iskolákban erősebb természettudományi oktatás


-Egészségügyi reform, kórházak felújítása, TB-rendszer átszervezése, extra egészségügyi támogatása


-Halottat tilos elhamvasztani és eltemetni, az összeset oda kell adni tudományos és oktató célokra. Temetőkbe csak síremlékek lehetnek


-Abortusz legalizálása akármeddig, sőt a baba megszülése után is dönthet úgy a szülő, hogy öljék meg. Összes halott magzatot, babát oda kell adni tudományos, oktatási célokra


-Pride betiltása, összes LMBT, SJW, balliberális ideológiájú, Sorosista, és vallási érdekvédelmi szervezet betiltása



Röviden ennyi jut most eszembe. Tetszik vagy nem? Mit gondoltok róla?



2020. szept. 5. 14:00
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
93%

Ez a kérdés megérdemel egy kifejtős választ:

EU-ból kilépés: erről szerintem az embereket is meg kell kérdezni, mint minden más nagy volumenű, nemzetközi szintű intézkedés előtt is. Csak akkor támogatnám, ha az EU megmarad a posztbolsevik-liberalizmusánál, ahová évek óta tart.

A címer megváltoztatását ellenzem, jómagam királyságpárti vagyok, és szeretném, ha a címeren szerepelne a magyar államiságot megtestesítő Szent Korona. Nem mellesleg Kossuth-ot nem tartom érdemesnek arra, hogy az általa vezetett állam címerét használjam. Kossuth nem volt ám olyan kiváló államférfi, mint ahogy mindenki valamiért emlékszik rá.

Himnusz helyett szózat: Elég necces ötlet, népszavazást kell róla kiírni.

Úr, hölgy helyett polgártárs: Hadd döntsem már én el, hogy hogyan szólítom a másikat. Ez valami gendersemlegességre, nemi egyenlősítésre sarkalló intézkedés akarna lenni? Akkor meg az EU-ellenességet nem értem, az EU éppen ezeket próbálja erőltetni. Attól, hogy az urak és hölgyek egyenlőek, még nem egyformák.

A következő négy pontra egyben válaszolnék: Ekkora vallásüldözést talán csak a patkány Rákosi produkált az '50-es években. Az eddigi pontok (főleg a címer, de az Úr-Hölgy dolog is) eléggé liberális hangúak voltak. Ezzel nem megy szembe a vallási intolerancia? A magyar egy keresztény nemzet, sőt, egész Európa egyetemes kultúrája a kereszténységen alapul. Aki ezzel szembe megy, azt én Európa ellenesnek hívom. Véleményem szerint a vallás a kultúránk szellemi alapja, ha ezt elveszed, azzal a kultúránkat, az identitásunka ölöd meg.

Atatürköt szeretem, tisztelem, de ő a törökök államférfija, nem pedig a miénk. Voltaire-t szintén nem kellene sajátunknak tekinteni, márpedig akkor mit keres a tantermekben? Petőfit pedig a bolsevik mivolta miatt nem raknám ki sehová. Ez egyébként valami személyi kultusz akarna lenni?

A kisebbségek elnyomása szintén szembe megy a liberalizmusoddal. Egyébként egyszer már elkövettük az a hibát, hogy nem adtunk nekik elég jogot. Trianon részben ennek a következménye volt. Egy ilyen hibát még egyszer elkövetni nem kellene.

A "halottat oda kell adni kutatási célra" dolog akkor bődületes hülyeség, hogy inkább hozzá sem szólnék.

Az abortusz dologgal nálam kiverted azt a bizonyos biztosítékot. Milyen dolog az, hogy a szülő megölheti a saját, már megszületett gyermekét? Ez kérlek a gyilkosság legalizálása.

A szervezet betiltósdit én úgy értelmezem, hogy szinte minden társadalmi és érdekvédelmi szervezetet betiltanál. Ez már a sokadik diktatórikus húzás a programban. Én a harmadik olvasás után sem jöttem rá, hogy minden mégis milyen eszmeiséget képvisel. Ezt az írást jelölhetnéd a "ki tudja a legtöbb önellentmondást beépíteni a lehető legrövidebb szövegbe" díjra.

Szerintem ennyit tudnék hozzáfűzni.

2020. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nem csak korlátolt és ostoba, de szerintem egyszerűen troll is. Ennyi egymásnak ellentmondó eszmei böszmeséget összeollózni már teljesítmény. És van itt minden értelmetlen apróságtól kezdve (pl. Szózat Himnusszá váltása), a középhülyeségeken át (EU-ból kilépés) a súlyos gyökérségeken keresztül (vallásellenes intézkedések, antidemokratikus lépések és holttestek kezelési gondjai) a nyílt szörnyűségekig (magzat- és csecsemőgyilkosság). Egy ilyen hatalmi próbálkozást egy nap alatt söpörne el a népharag. Mintha nem lett volna eddig is elég gondunk az életben...
2020. szept. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha az EU-ból kilépnénk akkor itt annyi fejlődés lenne mint afganisztánban.. így is egy rakat sz@r.. (ez más miatt)
2020. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!