Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek is koronavírussal...

Szerintetek is koronavírussal rendezi a Fidesz a közelgő nyugdíjválságot?

Figyelt kérdés

1. Míg Olaszországban több helyen karantén van érvényben, addig a nagykövet arra szólítja fel az ottani magyarokat, hogy menjenek haza.


2. A reptéren nem ellenőrzik az Olaszországból jövő embereket.


3. A fertőzésgyanús embereket hazaküldik önkéntes karanténba, vagy abba se, majd csak szétfertőz még másokat is, így garantált, hogy egész Magyarországon elterjedjen.


4. Egyáltalán nem vagyunk felkészülve sem a tömeges diagnosztizálásra, így a passzív követésre, sem a megfékezésre, hát még a nagy arányú gyógyításra.


5. A koronavírus a nyugdíjasokra hat a legveszélyesebben.


6. A nyugdíjasok elhalálozásával az állam nyugdíjköltsége jóval alacsonyabb lenne.



2020. márc. 10. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
A korházi költségeknél biztos nem.
2020. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem idióta vagy.
2020. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Elég nagy öngól lenne a Fidesztől szándékosan tizedelni a szavazótáboruk magját.
2020. márc. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Ez is egy megközelítés.
2020. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem is idióta vagy.
2020. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 peca1000 ***** válasza:
72%

Van benne logika.


De mivel a szavazótáboruk nagy része nyugdíjas, így választáskor ez rosszul jönne.


Ha nincs is szándékos fertőztetés, valóban sok nyugdíj spórolható meg vele.


De ne legyen így!

2020. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
65%

"Szerintetek is koronavírussal rendezi a Fidesz a közelgő nyugdíjválságot?"


Csak egy kósza kérdés: akkor ki fog a fideszre szavazni? Merugye odavagytok azért, hogy a nyuggerek meg a szegények (többnyire gyenge immunrendszerrel, egyéb krónikus betegséggel) szavaznak a fideszre...

2020. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy a koronavírust a Fidesz terjesztette el, azt sem mondom, hogy enélkül elérhető lett volna, hogy a magyar határon kívül tartsuk a vírust, tehát az biztos, hogy bekerült volna, napok, het(ek) kérdése lett volna szerintem, nincsenek illúzióim.


Viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen intenzitással terhed el, hogy közben fel tud-e készülni a kormány a kellő intézkedésekkel, mert amit eddig nyilvánosságra hoztak, az semmi.


Egy-egy doboz arcmaszkot adni az orvosoknak, hogy ezzel fel vagytok készítve?! Az arcmaszk kb. annyira hatékony védelem, mint a csernobili katasztrófakor az esőköpeny, csak a csernobili katasztrófamunkások nem tudták, hogy mekkora a veszély, míg az orvosok tudják, hogy alkalmatlan a védekezésre ez.


Gazdasági megközelítés:

Eddig se fordítottak sokat EÜ-re, ez a csoda sem tart örökké, ahogy az influenzára, erre is lesz gyógyszer és idővel oltás is (fél-egy-másfél év kérdése, ilyen távlatokról hallottam, és akkor még tömegesen kell gyártani). Tök mindegy, hogy mennyibe kerül az ellátás, fizikailag vagyunk képtelen az EÜ arra, hogy ellásson egy rakás embert: mennyi lélegeztetőgép van, stb?


Egy gyors lefolyású intenzív járvánnyal nehezebb felvenni az EÜ-nek a versenyt, ha mindenki el is kapja (nem mindenkire egyformán veszélyes) akkor sokkal olcsóbb az államnak, ha gyorsan folyik le, mintha hosszútávon. Viszont az idősek, szegények gyorsabban kihalnak, tehát ez szerintem a szociális taigetosz-program mesterköve.

Talán épp azért gyorsították fel valahogy a programot, mert még a végén elterjed a gyógyszer híre,(már bejelentették, hogy van), és akkor tényleg támogatni kell, na az tényleg sokba kerülne, így az EÜ-kiadás sem olyan nagy, Orbánt se szidnák annyira, csak széttárja a karját, hogy eddig tartott a tudomány, ő nem tehet semmiről (ja persze).

Az idősek sokasága viszont tényleg meghal szerintem a vírus miatt, és így a nyugdíjkiadás jelentősen csökken, statisztikailag kimutatható társadalmi megfiatalodás lesz.


Politikai megközelítés

Budapest a nagyobb népsűrűség miatt eleve nagyobb mértékben veszélyeztetett, itt pedig az ellenzék az erősebb.

Orbánt felmentik azzal, hogy nem létezett rá megoldás, viszont a félelemgerjesztéssel mindig is tudott politikai tőkét gerjeszteni, újabb ok a migráncsokkal kapcsolatosan, Szerintem Orbán Erdogannal se a tulipánokról és a gyrosról cseverésztek.


Erdogan hatalma is a gazdasági válságának köszönhetően ingott meg, így Orbánnak is ettől kell csak rettegnie. Gazdaság nagyon rossz helyzetben van, de most valamivel felül kell írni ezt a témát.


A járványra hivatkozva a kontroll még jobban ki lesz terjesztve, azt amúgy is szereti Viktor, és a gazdasági válságot is lesz mire fognia, nem a saját töketlenkedésére.


Mivel nálunk gyorsabb és intenzívebb lefolyás lesz valószínűleg, hamarabb is jön el a lecsengési idő, és ezt meg Orbánt ismerve remek egészségügyi bravúrként adja majd el, és lehet neki kezet csókolni a maradéknak.


Szóval nagyon is van gazdasági és politikai oka is.

2020. márc. 10. 19:09
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Tény, hogy az egészségügy lerohasztása szándékos volt, a Fidesz felmérte, hogy anyagilag így jár jobban, a szavazóbázist úgyis propagandával és csalásokkal összehordja magának, az idősek, rokkantak, betegek vesszenek, sokba kerülnek.

[link]

Hogy a koronavírus is közöttük fog tarolni az borítékolható. Hogy a kormány erre szándékosan spendírozik? Hát mindenki döntse el mit gondol az elmúlt 10 évben milyen kormánynak ismerte meg az Orbán kormányt.

2020. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Simán elképzelhető. Százmilliárdokat spórolhatnak meg a nyuggerek kinyírásával.
2020. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!