Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha valaki tagja egy pártnak,...

Ha valaki tagja egy pártnak, az mennyiben befolyásolhatná negatívan a civil munkakeresési lehetőségeket?

Figyelt kérdés
2020. márc. 2. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Én, mint vállalkozó, ha a tudomásomra kerül a jelentkezőről, hogy Dk-s, Momentumos, akkor kuka!

Nem politikai ok miatt. Az ilyen ember monoton, szalagmunkára (operátor) való.

Az én vállalkozásokban alapkövetelmény a racionális gondolkodás készsége!

2020. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Micimacko67 ***** válasza:
30%

Ez, jó...te és a vállalkozás...

Milyen vállalkozásod van?

2020. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért lenne kuka? Érvelj..
2020. márc. 2. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

DK-s, #1-nek:


Ezt hívják előítéletnek.


Kevés nálam találékonyabb, kezdeményezőkészebb, "jég hátán" is megélő embert találsz!

A szalagmunka nálam kizárt. Képtelen vagyok a monotonitáshoz alkalmazkodni.


Gyakorlatilag minden tekintetben az ellenkezője vagyok annak, amit te képzelsz!

A 8 osztályom ellenére már lassan 20 éve dolgozom mint kőműves és burkoló, festő-mázoló, mélyépítő.

Voltam már takarító, takarítók csoportvezetője, Pizza-Hutban felrakó, oktató, majd konyhafőnök. Majd jött a meki, ott termelés-irányító posztig vittem!

Büszkén mondhatom hogy bár volt már legalább 30 munkahelyem, de eddig kétszer fordult elő mindössze hogy nem én mondtam fel!


Mindezt egy általad megvetett DK-sként.

2020. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
86%

Egy normális országban semmilyen szinten nem szabad zavarja, de nálunk a szélsőségesen polarizált vélemények miatt lehetnek problémák. Mint a válaszokból is látható, sajnos sötét, beszűkült, tudatlan alakok mindenhol vannak, akik saját politikai kattanásuk alapján akarnak ítélkezni feletted.


Érdemes erről úgy gondolkodni, hogy ha zavarja a munkaadót, az egy szar hely, ahova nem érdemes elmenni dolgozni. Rendes helyen legfeljebb pluszt jelenthet, ha megegyezik a politikai ízlésed a többiekével, de semmiképpen se hátrányt. Ez akár neked is jó teszt az álláskeresés során - ha felvesznek politikai szerepvállalásod ellenére, akkor az valószínűleg egy kellemes, toleráns munkahely, ahol valóban a teljesítményed alapján fognak megítélni.


Nehezebb a helyzet, ha muszáj ott munkát vállalnod. Ilyenkor egyszerűen ne beszélj róla, senkinek sem kell róla tudnia. Párttagként is kerülheted a helyi ügyeket, nem kell feltétlen kiállni a helyi bolt elé pultozni, ahol összefuthatsz az idióta főnökkel.


Én Momentumosként sosem tapasztaltam negatív diszkriminációt, bár igaz, két diplomával és doktori fokozattal a világ talán elérhető legjobb munkahelyein dolgoztam. Hallottam viszont párttársaktól, hogy volt konfliktusuk a politikai szerepből. Nyilván területtől is függ, egy jogászt jobban érint a dolog, mint mondjuk egy mérnököt.

2020. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
84%
1- es, ha nem tévedek, Te ugyebár héjastól fogyasztod a narancsot? :)
2020. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, állami cégeknél igen előnyös,ha bő nyállal végzed tevékenységed az adott (mindenkori) kormánypárt idején.
2020. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hozé don Padrafos ***** válasza:
100%
Eléggé! Én műszaki gondolkodóként nem lennék képes egyik hazug pártnak sem a tagja lenni. Plusz bárkinek a kormányzása alatt meg kell tudnom élni tisztán a szabályok szerint, csalás nélkül. Másként kínok közt haljak meg életképtelenségemért, ezt kívánom magamnak! Párszor már néztek furcsán a munkahelyemen, amikor épp a kormánypártot szidtam, de még nem sikerült kirúgatni magam 15 év alatt. Javaslom, hogy tanulj értékeset, amit körülötted kevesen tudnak. Ne csak a papírért menj. Akkor megtehetsz ilyet.
2020. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!