Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt a baloldaliak...

Miért hiszik azt a baloldaliak, hogy az uniós fejlesztési források segélyként érkeznek Magyarországra?

Figyelt kérdés

Az EU támogatása. Én úgy tudtam, hogy mi tagjai vagyunk az EU-nak. Tehát magunkat segélyezzük.

Ugyan miért fizetnék az egészet a nettó befizető országok, hogyha nekik ez nem érné meg vastagon?


2019. júl. 22. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Innen leolvasható:

[link]

2019. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Ugyan miért fizetnék az egészet a nettó befizető országok, hogyha nekik ez nem érné meg vastagon?"


1, Nyugaton komolyan veszik a szociális rendszert.

2, Az EU-nak érdeke, hogy a szegényebb tagállamok felzárkózzanak, mert a gazdagodásukkal nő az Európai Unió GDP-je.

Egyébként, ha engem kérdezel, ez a rendszer nem működik, mivel a segélyezés sosem volt jó megoldás.

2019. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nehéz megérteni.

Ez úgy van, ha én élek egy utcában, ahol általában rendes tiszta emberek élnek, emiatt az utca tiszta, rendezett, szép lenne, ám akad néhány olyan ember, aki igénytelen, észre se veszi, hogy piszkot csinál, hogy zavar engem. Akkor bizony én áldoznék az illetők tanítására, mert tudom, másképp bizony soha nem lesz rend. Hiszen ők is régóta itt élnek ugyanolyan jogon.


Magadat nem segélyezed, a segély egyszerűen más fogalom. Az nem megy, hogy szavakat, jelentéseket saját igényünk szerint szabadon használunk. Azt közönségesen butaságnak hívják.

Ez ennél kicsit bonyolultabb, mert országban milliónyian élnek, eltérő képességekkel, eltérő szemlélettel, eltérő igénnyel. Ezért egyik tagja nem látja át és nem akar "másnak" fizetni, ugyanakkor a másik ország egyik tagja meg úgy képzeli, e hülyék megfizetik élősködését. Nos egyik se, de ezt láthatod hatalmi harcnak. Mondjuk Németország azért fizet nekünk, mert muszáj kereskednie velünk, mert emberei jönnek ide, mi megyünk oda. És nem jó neki, hogy tőlünk gagyit kap (ezt tudjuk), mert aki oda megy tőlünk, bunkó jórészt. Igen, onnan is jön bunkó, csak jóval kevesebb. Szóval ezért ad, hogy tisztességesebb törvényeink legyenek, jobb útjaink, tisztább városink, jobb termékeink. Ha vennéd a fáradságot és megnéznéd, mire adják (ne a kormánypropagandából, onnan csak hazugságot kapsz), át is látnád.

Az meg hab a tortán, hogy mindent, ezt is , lehet rosszul is csinálni. Teszik is, én az ő helyükben sok mindent másképp csinálnék, rögtön hatékonyabb lenne.


Ja és egy apróság. Ennek felismeréséhez nem baloldalinak vagy bármilyen oldalinak kell lenni, hanem képesnek kell lenni gondolkodni és érteni. Hülyék a baloldalon is tudnak lenni.

2019. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az uniós források 95%át külföldi cégek hívják le
2019. júl. 22. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Az eu úgy működik nagyban, mint a társadalombiztosítás, az állami költségveté országos szinten.

Mindig vannak tagok, amik befizeti a tagdíjakat - nálunk zek az adók, járulékok, az EU-ban a tagdíj és az, hogy helyettünk máshoz kerülnek a vámok, és hasonlók. Majd ebből a közös kasszából mennek a közös dolgokra pénzek.

Az ország költségvetéséből épül a Kukutyinfalva felé menő vasútvonal is meg a budapesti utca burkolata is. Ugyanakkora pénzből az egyik 150 embernek segít a közlekedésben, a másik meg 15000-nek, ezért ha leosztanánk per fő módon, akkor nagyok lennének az eltérések. Akkor úgy látszana, mintha a budapestiek fizetnék meg a kukutyinfalvaiak vasútját, hiszen ahhoz képest elhanyagolható annak a költsége ami ott kifizetésre került abban az utcában fejenként.

De ettől még egy közösségként mindenkinek jön létre mindkettő beruházás.

Az uniós pénzek is ilyenek.

Attól mert ide több uniós forrás érkezik, mint amennyit mi befizetünk tagdíjként - a németekhez meg kevesebb, még egyáltalán nem a németek fizetik meg a magyar fejlesztéseket. Mert ez egy üzlet, egy alku. Mi is adunk valamit amiért cserébe ezt kaptuk. Rengeteg pénzt kaptunk az úthálózat fejlesztésére - viszont a rajtunk átmenő áruforgalom jelentős részben az unió olyan tagállamait köti össze a tengeri kikötőkkel vagy más rajtunk keresztül megközelíthető helyekkel, ami nekik fontosabb és a jobb utak miatt nekik költséghatékonyabb.

Az unió régi tagállamai nem azért lettek olyan gazdagok, mert gazdaságilag alkalmatlan vezetőik lettek volna akik másokkal jótékonykodnak a saját állampolgáraik pénzéből. Hanem mert olyan befektetéseket tudtak csinálni, amivel az ő országuk jól járt. Az unió bővítése is ezt szolgálta.

Aki beveszi, hogy itt jószívűségből meg szolidaritásból adnak pénzt és nincsen mögötte kő kemény gazdasági érdek, haszon, az nagyon eccerű lélek és mindig is be fogják csapni.

Az uniós pénzeket nem a két szép szemünkért adják és nem is ajándékba. Egy szerződésben mi eladtuk a piacainkat, határainkon a vámbevételeinket cserébe azért, hogy az ő segítségükkel gazdaságilag mi is hozzájuk közelíthessünk. Hogy erre milyen mázat kennek csak hogy az állampolgárok megvegyék, az már más téma.

2019. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ráadásul mi van a feladott vámbevételekkel? kétoldalú szerződés volt, és nem a nagypofájú libsi politikusok mondták hogy "keblemre csóró közép-kelet európai ex-keleti blokk"
2019. júl. 22. 12:09
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Pont a fideszesek nézik segílynek, és hiszik azt hogy akként küldik nekik.
2019. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vámot nekünk is kell fizetni
2019. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a német, francia, osztrák stb árura vonatkozó importról beszélek balbubuka
2019. júl. 22. 12:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Orbán azthiszi neki és a családjának küldik. El is baxxa.
2019. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!