Készítettek-e már olyan statisztikát, hogy melyik iskolákban érettségizettek között legmagasabb-legalacsonyabb a külföldre települtek száma?
Egyszerű, még ha hosszadalmas is az adatok nyerése.
Csak meg kellett nézni, hogy a végzettek adatai szerepelnek-e a jelen magyar lakónyilvántartásban.
Hánytól nézték, ha van ilyen? 60-as évek, vagy csak a 90-es évektől; és hol lehet megtalálni? Remélem, nyilvános.
Nem hiszem hogy bárki is csinált volna hasonlót. Az érettségi ráadásul nem is egy általános mérőszám. Egyrészt mert a '80-as évek végéig sokan nem is mentek egyáltalán középiskolába, a tankötelezettség akkor 14 éves korig volt, vagy ha mentek, akkor sokan még ma sem érettségiznek. Ettől még lehet nagyon jó, keresett a szakmájuk külföldön és mehettek ki hogy ott hasznosítsák.
Ahogyan aki továbbtanult, azt meg már az egyetemi végzettsége fog inkább mutatni és nem az hogy hol érettségizett.
A középiskolákban azt figyelik, hogy mennyien tanulnak tovább a diákjaik közül és esetleg aki sikeresebb, azzal próbálják tartani a kapcsolatot, hogy később segítsen a sulijának vagy példaként mutathassák a mostani diákoknak.
Az, hogy az érettségizettek közül ki ment ki, mennyi időre, azt csak a volt osztálytársak tudják meg az osztályfőnök esetleg az osztálytalálkozók alapján.
Azt pedig senki nem fogja tudni megmondani, hogy a lakónyilvántartásban benne van-e valaki vagy sem, mert Romvalter Krisztinából lehet hogy csak 1-2 van, de Kis Áronból vagy Kovács Katalinból már nagyon sok. Honnan tudhatná azt bárki is, hogy az a bizonyos Kovács Kati az abban az iskolában érettségizett - ráadásul, hogy nem meghalt vagy nevet változtatott, mert férjhez ment, hanem kitelepült?
A KEKK-nél kérik az anyja nevét is, ha valakit keresnek, és az azért ritkán ugyanaz.
Az egyetem meg már nem nevel, csak oktat. Nem sok befolyása van arra, hogy valaki kivándorol-e. Viszont, hogy melyik egyetemre jelentkezik valaki, az a középiskolai befolyáson múlik.
Egész máshová jelentkeznek pl. a mai piarista gimnáziumokból, mint pl. a Lovassyból, ami ma a legjobbnak tartott középiskola -és piarista gimnázium volt-.
Az érettségivel nem rendelkezők kivándorlását valahogy máshogy kéne kutatni, de az érettségizettekét könnyebb lenne.
A 90 előtti akárkikét az ENSZ-en keresztül lehetne és kivonni a váltás után hazatelepülteket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!