Az államadósság 9 év alatt 19 000 milliárdról 29 000 milliárdra emelkedett - miért nem kéri ezt számon senki Orbántól?
Én is elmagyarázom, hogy még a #4-eshez hasonló nagyokosok is megértsék!
Gábor vállalkozó, fluxuskondenzátort termel, amit nyereségesen el is tud adni, és növelni akarja a termelési kapacitást, mert van rá kereslet. Elmegy a bankba előáll a nagy üzleti tervével, a bank meg azt mondja, hogy jól van, kapsz a fejlesztésre 10000000 dollárt. Gábor örül. Aztán Gábor így gondolkozik: itt ez a sok pénz, minek dolgozni, remekül el lehet ebből élni: elbulizom a haverokkal, úgyse tudják behajtani rajtam. Mire észbe kapnak, addigra a cégem már nem lesz sehol, én meg röhögök a markomba.
Itt csak annyi a különbség, hogy Gábor "vállalkozásának" hitelét a mi pénzünkből kell visszafizetni, ha ő nem akarja, nem tudja. A felcsúti vasút és a többi pedig nem a nyereségtermeléséről híres, és mitől lenne a többi csodabefektetés más? Paks 2 sem lesz gazdaságos. Felcsúti kisvasút mehet Kínáig, vagy Japánig, akkor sem lesz az, de legalább többe kerül, több veszteséget termel. Világos?
Ha a hitelt olyan befektetésre fordítanák, ami nem szimplán megtérül, de a nyereség bőven megtermeli a THM-et és a törlesztőrészletet, akkor van értelme, ha nem, akkor nincs értelme.
Egyébként valahogy fogadni mernék, hogy amikor az MSZP volt kormányon, és az ő hitelfelvételükről volt szó, nem érveltél ennyire a hitel mellett, jól sejtem? ;)
"Annak hiszek, amit tapasztalok. Évről évre többet keresek. A környezetemben is mindenki jobban el, nem kicsivel. Van még hova fejlödni, az biztos, de a mostani állapot az haladás."
Nem szereték személyeskedni, de a kádári kisember is pontosan így gondolkodott...
Nem baj, hogy odafent lopnak (akkor hitelbøl, most EU-s pénzbøl), ha azért csurran-cseppen nekem is beløle valami.
(Mellesleg feljebb a tanult kollégák pont azt magyarázták, hogy a forint hogyan kerül elinflálásra - és vele együtt a nyugdíjak, megtakarítások is.)
"Egyrészt azért, mert az embereket általában nem érdekli az aállamadósság, sokkal inkább az, hogy az ő pénztárcájában mennyi van. Ott pedig a legtöbb embernek évről évre több van."
Csak nekem jut erről eszembe a Kádár-rendszer, amit a fideszesek annyira gyűlölnek?
Érdekes, ha ők csinálják, akkor semmi gond nincs vele.
Olimpiát kellett volna rendeznünk 6000 milliárdért.
Az biztos megdobta volna a GDP-t és rengeteg értéket termelt volna.
@4: Gábor egy hülye. Minden gyerek tudja, hogy a fluxuskondenzátor segítségével lehet utazni az időben. Elég egy fluxuskondenzátort építenie és akkor már visszamehet 2000-be és vehet google részvényeket, amiből 2019-re milliárdos, dollárban. :)
Ha nincs elég befektetnivaló pénze, akkor az időgép segítségével megnyeri a lottófőnyereményt és azt fekteti be.
Azért a többiekhez hasonlóan én is kíváncsi lennék ezekre a jövedelmező fejlesztésekre. Mert a legnagyobb fejlesztések mégiscsak uniós pénzből történtek. Ezen kívül "új reaktorblokkra" beszéltek meg az oroszokkal nagy összegű kölcsönt, meglátjuk, mi lesz belőle, profitálunk-e majd. Ugye akkor lesz az országnak profitja, ha exportálni tudjuk azt, amit a kölcsönből termelünk, vagy itt a reaktorblokk esetén nem kell importálnunk.
Egy vállalkozás azért 9-10 év alatt képes törleszteni a tartozásait, ha az a célja, hogy ne kelljen ezt is fizetni, amit pedig nem kell hiteltörlesztésre fizetni, abból lehet fejleszteni.
Nem hiszem hogy sokat kell magyarázkodni. Ott vannak a tények, a számok.
Magyarorszáh GDP arányos adóssága a kormányváltások tükrében Az utolsó ciklusbeli évet nézve kormányonként:
1990: 66,3%
1993: 88,7%
1997: 62,1%
2001: 51,7%
2005: 60,5%
2009: 77,8%
2013: 76,6%
2017: 73,6%
Aki képes olyanokat hatalomra segíteni akik kormányzása alatt cirka 52%-ról 78%-ra nőtt az államadósság, miközben akkor a gazdaság a csőd felé ment, csak mert szerinte rossz, hogy az elmúlt években erről a 78%-ról csak 74%-ra csökkent le, miközben mellette a gazdaság jól áll, az vagy nagyon hülye vagy tudatosan akarja tönkretenni ismét az országot.
Utolsó, mikor is volt a világgazdasági válság?!
Egyébként talán azt is figyelembe kéne venni, hogy mi a helyzet a rejtett államadóssággal! Ez egy közgazdasági fogalom, hadd ne részletem, hogy mit jelent.
#19
Tudod nem véletlenül van bent az a 3 link a válaszomban, pont azért hogy ne írj utána megint hülyeséget. De sikerült.
A világválság 2008 őszén indult. Amikor nálunk még az volt a duma, hogy szárnyal a gazdaság és nem is fogja érni az országot.
Na ebben az évben, 2008-ban az államadósság a GDP-hez képest 72% volt. Vagyis a 2002-es kormányváltás óta sikerült elérni egy laza 20%-os romlást.
Tényleg, milyen jól is csinálták.
Ja, nem. Amikor körülöttünk szárnyalt a gazdaság (valóban) minden más országban, mindenhol emelkedtek a bérek, beruházások történtek, magas éves növekedési számokat tudtak produkálni, aközben itt 20%-kal nőtt a hiányunk, tartozásunk.
De szép is az amikor jöttök ezzel a "deválságvolt" dumával, miközben az, hogy 2010 UTÁN is még javában tartott, az soha nem volt szempont számotokra. Hogy 2011-re mennyit esett a forint az soha nem a válság következménye, azt csakis a zorbánék rontották le.
Gondolom az sem hat meg, hogy bár javában tombolt a válság és a devizahitelesek milliós közössége volt éppen a kilakoltatás és adósrabszolgaság határán, aközben is sikerült úgy vezetni az országot, hogy közben NEM nőtt az államadósság aránya. Mert 2010-ben és 2011-ben is ugyanúgy 81% maradt, 2012-re meg már csökkent is.
de hát tudjuk, ez nem teljesítmény, az még Bajnai eredménye. Az a 8 év ami alatt kormányon voltak a jelenleg ellenzékben levők, az nem az ő teljesítményüket mutatja, mindig csak az utánuk következő fidesz kormány alatti javulás, az persze mindig az előttük levő kormány eredménye.
Nem is ez a gond, hanem észre sem veszed mekkora baromság amit beszélsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!