Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy mondhat olyat egy liberal...

Hogy mondhat olyat egy liberalis, hogy aki elutasitja a liberalizmust az elutasitja a demomraciat is?

Figyelt kérdés
Ez mar onmagaban ellentmondas. Hiszen ha a liberalizmus kisajatitja a demokracia fogalmat es aki nem liberalis azt automatikusan kirekeszti azzal hogy nem is demomrata, akkor ugyan miben kulonbek a kommunistaknal vagy a naciknal? Egyaltalan miert gondoljak hogy a demokracia csak liberalis lehet? A liberalizmus kb 200 eve van. Demokacia viszont mar tobb mint 2000 eve is megjelent mar.

2019. júl. 10. 08:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#6


Én arról írtam, hogy az átlag ember mit gondol a liberalizmusról. Az hogy Magyarországon mit csinál a kormány az más kérdés. (Bár attól hogy nem tértem ki rá, még egyetértünk.)


A liberalizmus helyes definíciója szerint a republikánusok meg demokraták is eléggé liberálisak, igen. Én csak azt merészeltem bemutatni érdekességképp, hogy Amerikában a Demokrata Párttal és a baloldallal asszociálják (helytelenül) a liberalizmust. Tehát hallasz olyan mondatokat / olvasol olyan kommenteket, hogy "a liberálisok be akarják tiltani a fegyvereket" / "a liberálisok adóemeléssel akarnak több segélyt".

2019. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!