Ti nem sírjátok vissza a szocializmust?
"megtanulnák milyen az, amikor egy rossz szót nem szabad mondani az államra. Megtanulnák milyen az hogy nincs sajtószabadság"
de ez miért lenne jó?
Nem a szocializmus tenne jót nekik, hanem olyasmik, hogy
- ha csak másfél tévécsatorna lenne heti hat napon
- ha a szüleik és nagyszüleik sokkal többet beszélgetnének velük ahelyett, hogy idegenekkel csevegnek a neten
- ha a szüleik nem a pénzt hajszolnák, hanem minden este együtt vacsorázhatna a család
magyarul ha nevelve lennének, nem csak nőnének, mint a dudva.
'és az állami gondoskodás.'
Aminek sajnos az lett a hozadéka, a társadalmat sikerült levinni egy gyerek szintjére, aki mindennap várja a mannát az államtól.
Kedves kérdező! Szokták mondani, hogy csak azt értékeljük, aminek a hiányát már érzékeltük.
Ha elvenné tőlük azokat, amik a rendelkezésükre állnak, lehet, hogy kiváltaná a kedvező hatást, de ezt egy rendes szocializációval ugyanúgy el lehet/lehetne/lehetett volna érni!
#3-as válaszoló írta, hogy a végletesség nem célszerű. Szerintem igaza van, ezt a történelemből megtanulta az emberiség. Hegeli dialektika, ezt már a gimnáziumban megtanítják mindenkinek!
#4-s írta, hogy szerinte csak azok érzik a szocializmus hiányát, akiktől elvették. Látja a párhuzamot az ön szándéka és a rendszer változása közt? "Elvették" és ez hiányt okozott...
#12-s az atomizálódásról ír részben. Már nem látogatjuk meg a nagyszülőket és ők nem segítenek annyira a gyereknevelésben. Ő is azt állítja, hogy szocializáció kérdése a dolog. Amire önök megtanítják őket, arra fognak tudni ésszerűen reagálni. Ez viszont felelősség.
#14-s írja, hogy a létbiztonság és a gondoskodó, atyáskodó/jóléti állam. Ha most megnézi a szociális ellátórendszert, minden bizonnyal azt veszi észre, hogy ebben az országban farkastörvények uralkodnak. A mobilitás lefelé érvényesül, feljutni és érvényesülni nehezebb.
#15-s már a végletes, társadalmi szintű elkényelmesedésről beszél. Azért ez sem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik. Vajon az, hogy rászorulnak az államra az egyének, az nem arra utal, hogy hiányzik nekik valami? Biztos, hogy csak a lustaságuk és a nihilizmus táplálja őket?
Ha a kérdéseim provokatívak, akkor majd megköveznek érte, tapasztalatlannak neveznek, esetleg kijátsszák a "náci kártyát" és a tekintélyemet támadják retorikailag, ami persze majd egyfajta szofizmához vezet, de úgy gondolom, hogy közhelyekkel dobálózni csak akkor érdemes, ha erre találnak vevőt. Az intelligens útja a problémák megoldásának, ha konszenzust tudnak szülni, Gombár azt írta, hogy a pluralitás emberi tulajdonság. Ergo ha emberi módon akarnak politizálni, akkor csak szintézissel tudnak majd dolgozni, kompromisszummal.
Ha zavarja, hogy a fejlődést nem értékelik, akkor az ön által írt út heves ellenreakciót váltana ki.
Tisztelettel, egy ~20 éves állampolgár!
A kérdés alapján arra gondoltam kérdező, ismét a sokadik tudatlan nosztalgiázó.
De nem.
Sokkal rosszabb. Annyival, mint amikor valaki a haláltól való félelmében lesz öngyilkos. Neked tényleg fogalmad sincs, mit beszélsz. Akinek van, az ilyent nem mond. Nem tud mondani.
17 évet életem benne és valami qrvára kibszottul nem sírom vissza!!!
Pedig a 80as évek már csak langyos diktatúra volt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!