Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen más szót használjak a...

Milyen más szót használjak a "zsidó" helyet, hogy polkorrekt legyek?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy nem lehet kimondani ezt a szót. Mit használjak helyette?
2019. jún. 14. 15:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Olyanról még nem hallottam, hogy valaki, aki zsidó származású megsértődjön azon, hogy lezsidózzák.

De nekem is van ismerősöm, akinek mindenki zsidó, aki nem szimpatikus neki.

Mókás beszélgetések ezek...egyszer a munkahelyekről beszélgettünk, hogy xy-nak mekkora szemét a főnöke. Mire rávágta, hogy "azért, mert zsidó, magyar ember ilyet nem csinál". Mondom neki, hogy hát az én főnököm éppenséggel magyar, de ő is rendesen kihasznált. Erre a válasz: "ha kihasznált, akkor nem magyar, akkor zsidò".

Oké, erre nincs mit mondani.

Szóval a gond nem a zsidó, cigány vagy néger szavakkal van, hanem az általánosítással.

2019. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

# 3/11


Értem, tehát zserbó szokásokról beszélni vádaskodás. Rócsild és a bankok, szűz lány vérével gyáravatás, az mind mind vádaskodás, nem a tények írása. Aha, értem.

2019. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%

Ebből látszik, hogy nem ismered őket, mintha a "macska" szóra (cicu, micu, mijáu, sicc,cica,egerésző,bajusz,

) csak a macska szót ismernéd.

Nem egyértelmű, de nagyszámban nem lövöl mellé, ha nagytőkéseknek hívod, Mózes népe, bankárok, héber ajkúak, pulykaevők.

Én sokféleképpen hívhatom, mert sokat informálódtam, bár sokan még a zsidó szóval sincsenek tisztában. Egyébként a karrierjüket egy találmánnyal kezdték, kezdetben pénzváltóként. Aztán kitalálták a papíralapú adóslevelet, amolyan csekk-féle, mert 30 kiló ezüstpénzt nehéz volt szállítani. Mondjuk vettél 100 mázsa búzát x összeért ami x összegbe került, de több kiló volt az ezüstpénz, akkor jött a zsidóka és írt egy "csekket" az adásvételről, amely csekket bármelyik váltóban érvényesíthetett ezüstpénzre. Szóval ezt ők találták ki, ahogy mi dent ami pénzzel bankkal kamattal kapcsolatos.

2019. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Mégis mit kéne? Semmit, nyugodtan lehet ezt a szót. Talán nem a magyarok tehetnek arról, hogy a zsidó és a cigány szitokszó lett, hanem ez a két népség. Mindenki be tudott illeszkedni, csak ezek nem. Mindig velük van baj, és még nekik áll feljebb. Antiszemitizmus, rasszizmus, micsoda baromság, ezt is ők találták ki, legyen mivel takarózni. Mindenki hibás, csak ők nem.
2019. jún. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

47%-os, es 44%-os (nem tudom, hogy melyik a kerdezo):

Milyen mas szot hasznaljak a muszlim helyett, hogy polkorrekt legyek?

2019. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

47%-os, es 44%-os (nem tudom, hogy melyik a kerdezo):


Az a kérdező, amelyiknél ott van hogy a kérdező kommentje.....

2019. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"47%-os, es 44%-os (nem tudom, hogy melyik a kerdezo):

Az a kérdező, amelyiknél ott van hogy a kérdező kommentje....."

NEM!!! A kérdező több regisztrációt használ.

2019. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kiválasztott, izraelita, belvárosi, kozmopolita, libsi, idegenszívű, magukfajta... A nácik a komcsit is szokták.
2019. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!