Inreálisan drágák a budapesti ingatlanok vagy ez csak a piac?
a külföldiek verik fel az árakat vagy a CSOK vagy egyszerűen több lett a fizetés és emelkedett az ingatlanok árai is???
Az állam tudna tenni valamit ez ellen?
Bérlakás program vagy az Rbnb adók emelése??
Vagy hagyni kell/ene a piacra?
Kereslet-kínálat határozza meg.
Ha irreálisan drága lenne akkor nem vennék -> csökkenének az árak.
Mivel annyian veszik még így is, hogy nem győzik építeni őket így -> drágulnak az árak.
Ilyen egyszerű..
Spekulánsok megveszik, és üresen tartják, hogy fölverjék a lakbéreket.
Magas a lakbér, ezért emberek inkább hitelre vesznek, mert haszonnal ki tudják adni így is. Mindenki venni akar -> fölmegy az ár.
Ha ez a spekuláns réteg elkezd kiszállni, összeomolhatnak az árak.
Az állam addig nem fog tenni semmit, amíg a Fidesz kormányoz, mert őket ezek a befektetők fizetik le éppen. (Azt se állítom, hogy az ellenzékkel jobb lenne, mert ők meg elég bénák.)
#2 Tyűű, tényleg van gond már bal oldalon ha ennyire ki akarjátok találni a nem létező dolgokat.
Még is hány olyan lakást látsz ami üresen áll?
Aki befektetésként veszi az is kiadja albérletbe..
Irreális a szó, amit keresel.
CSOK-osok nem hiszem, hogy tömegével a budapesti belvárosi ingatlanokra hajtanának, Airbnb lakások meg szintén elég korlátozott számosságúak. Az ország urbanizálódása és a főváros nemzetközibbé válása együtt a két fő tényező, amikre rásegít az építőipar gyenge teljesítménye (az elmúlt 10 évben nagyon kevés új lakóingatlan épült és most is csigatempóban húzzák fel őket), a kedvezőtlen hazai lakhatási szokások (kaotikus, szabályozatlan a lakásbérlési procedúra) valamint az ingatlan üzletág nehéz forrásszerzési lehetőségei (sokan akarnak ingatlanba fektetni, de mindenki egyenként, mert úgy gondolja, hogy ő maga mindenkinél jobban ért hozzá).
Igazából hagyni kéne a piacra, maximum terelni lehetne a befektetőket a jó megoldások felé, de finanszírozási oldalra már amúgy is annyi megoldást kitaláltak a szabályozók meg a pénzintézetek is, hogy azok körét aligha lehetne tovább növelni. Ha van is olyan probléma, ami Budapest-specifikus, az talán az agglomerációval való gyenge összeköttetés.
A városfejlesztési ötletek, tervek általában megállnak a városhatárnál, így sok budapesti lakosnak nem opció a kiköltözés, mert a Budapest tábla után 500 méterrel már nem azt a jövőképet kapják - az agglomeráció közlekedése (tömegközlekedés és közút egyaránt) meg szintén évtizedes lemaradásban van.
Ő, hát nem látom őket, épp azért mert zárva tartják őket a tulajok.
Én csak azt látom, hogy tele van a város 60 lakásos panelokkal, aztán alig lakik benne ember átlagosan.
Budapesten hatalmas mennyiségű új lakás épül. Végtelen rájuk a kereslet. Mindenki ott akar lakni (lásd linkelt kérdés és hasonlók). Bárki hirdet egy lakást aranyárban napok alatt elkel állítólag.
Mégis csökken a lakosság valahogy.
https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__9918904-bud..
Nem hülyeség ez, hogy felvásárolják és üresen áll, hogy csökkenjen a kínálat -> növekedjenek az árak
Ahol én laktam, Pest megyében ott is ugyanez megy. Egy ikerházban laktunk ahol közel 10 éve üresen állt az új építésű ház másik fele, pedig abszolút kiadható lett volna jó pénzért, de valakiknek ez nem állt érdekükben.
Valóban ha kiveszik a pénzüket a spekulánsok a magyar ingatlanokból, akkor összeomlanak az árak. Ez akkor fog bekövetezni ha válság lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!