Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van rá reális esély, hogy...

Van rá reális esély, hogy Magyarország nem lesz eu tag? Milyen következményekkel járna, ha az ország kilépne/kidobnák az unióból?

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 12:21
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Semmi esély erre. Egyik félnek se érdeke.
2019. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Molyember ***** válasza:
60%
Amíg a kilépési folyamat tart, addig még azok is elmennének, akik jelenleg nem terveznek külföldön élni. Még egy kis polgárháború sem kizárt. Később olyan gazdasági visszaesés, hogy levegőt is csak akkor vehetnénk, ha az oroszok finganak.
2019. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Az EU jogilag (akár tetszik, akár nem) - de olyan, mint egy életfogytiglan börtönbüntetés. Nincs kialakult szabályrendszer arra, hogy hogyan lehet kilépni, azt meg hogy kidobni egy tagállamot egyáltalán nem is értelmezhető a lisszaboni szerződés szerint. Úgy építették fel, mint az azt megelőző európai birodalmakat: egy örökké hízó kisgömböc, ami folyton újabb és újabb területeket olvaszt magába. Ahogy a római birodalom idején sem volt elfogadható, hogy egy provincia ki akar lépni, úgy itt sem. Pont ezért szívnak a britek évek óta, mert senki nem tudja hogyan kéne úriasan távozni. Jelenleg ők kb. alagutat ásnak a meneküléshez. Viszont egy olyan kis országnak, mint Magyarország leghamarabb akkor fog megszűnni a tagsága, ha ez a gömböc valamilyen külső/belső feszültség miatt kipukkad. Ezt értelmezd ahogy akarod - lehet európai forradalom, terrortámadás vagy egy újabb gazdasági válság. Önálló kilépésre viszont nincs meg az erőnk, az EU meg nyilván nem fog megszabadulni egy tartományától.
2019. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Esélytelen hogy kilépjünk/kidobjanak.


1: nagyon kevesen akarják hogy ne legyünk Eu tagok, mind belföldön mint külföldön.


2: tranzitország vagyunk, Schengeni övezet legszéle, és elég jól ellátjuk ezt a feladatot.


3: van a kormánynak nem kevés szövetségese akik nem engednék kizárni az országot.


4: tökéletes összhangban élünk a nyugati országokkal: mi szakembereket és munkaerőt adunk nekik, ők hozzák a munkahelyeket, gyárakat, és jól hozzáadnak a GDP-hez. Senkinek nem lenne célja ezen változtatni.


5: Már beleépültünk a régióba, mind mikró mind makró szinten függünk a környező országoktól, mint ahogy tőlünk is. Ha Magyarországgal bármi történne az egész régió alapjaiban rengene meg.

2019. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Semmilyennel mert nem fog megtörténni.

De ha mégis megtörténne akkor a kilépés mikéntje és a kölcsönös szerződések mondanák meg, hogy mik a következmények. Pl. ott van Norvégia, nem tag de mégis majdnem olyan mintha az lenne mert pénzt fizet be cserébe hozzáfér a szabad piachoz. (Se nekünk se az EU-nak nem lenne érdeke a kilépés vagy az izmozás, mert rengeteg pénzt fektettek be ide EU-s cégek ha meg lenne pl. vám akkor az kidobott pénz lenne nekik is.)

2019. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

NEM LEHET SENKIT KIDOBNI. Nincs ilyen lehetőség az EU-n belül. Hetes cikkely van, ami fellfüggeszti az ország szavazati jogát az Európai Tanácsban.

A britek meg azért nem mernek kilépni, mert akkor tőlük fog lelépni Skócia és Észak-Írország hónapokon belül.

2019. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

A britek 2 éve ki AKARNAK lépni és sikerült nekik?

Akkor sem tudja megtenni egy ország, hogy kilépjen ha ki akarnak lépni a lakói. Akkor miért kell ezzel fárasztanotok az agyatokat egy olyan ország esetében ahol az átlagosnál is magasabb az eu-pártiak aránya?

2019. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs nagy esély rá. Az oroszok azért tartanak igényt ránk, mivel benne vagyunk az eu-ba és be tudjuk engedni a kémeiket. Szóval az önszántunkból való kilépésre nincs esély. Kidobni meg nem lehet.


Amúgy olyan következményekkel kell számolni, ha kilépnénk, hogy nem fejlődne a gazdaság és minden drágább lenne.

Az eu országai között az eszközök áramlás olcsóbban zajlik, mint nem eu-s országok között.

Illetve egy kutatás szerint, ha nem kaptunk volna eu-s pénzeket, akkor a 4%-os GDP növekedés helyett 1-2%-os csökkenés lett volna.

2019. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!