Van rá reális esély, hogy Magyarország nem lesz eu tag? Milyen következményekkel járna, ha az ország kilépne/kidobnák az unióból?
Esélytelen hogy kilépjünk/kidobjanak.
1: nagyon kevesen akarják hogy ne legyünk Eu tagok, mind belföldön mint külföldön.
2: tranzitország vagyunk, Schengeni övezet legszéle, és elég jól ellátjuk ezt a feladatot.
3: van a kormánynak nem kevés szövetségese akik nem engednék kizárni az országot.
4: tökéletes összhangban élünk a nyugati országokkal: mi szakembereket és munkaerőt adunk nekik, ők hozzák a munkahelyeket, gyárakat, és jól hozzáadnak a GDP-hez. Senkinek nem lenne célja ezen változtatni.
5: Már beleépültünk a régióba, mind mikró mind makró szinten függünk a környező országoktól, mint ahogy tőlünk is. Ha Magyarországgal bármi történne az egész régió alapjaiban rengene meg.
Nincs. Semmilyennel mert nem fog megtörténni.
De ha mégis megtörténne akkor a kilépés mikéntje és a kölcsönös szerződések mondanák meg, hogy mik a következmények. Pl. ott van Norvégia, nem tag de mégis majdnem olyan mintha az lenne mert pénzt fizet be cserébe hozzáfér a szabad piachoz. (Se nekünk se az EU-nak nem lenne érdeke a kilépés vagy az izmozás, mert rengeteg pénzt fektettek be ide EU-s cégek ha meg lenne pl. vám akkor az kidobott pénz lenne nekik is.)
NEM LEHET SENKIT KIDOBNI. Nincs ilyen lehetőség az EU-n belül. Hetes cikkely van, ami fellfüggeszti az ország szavazati jogát az Európai Tanácsban.
A britek meg azért nem mernek kilépni, mert akkor tőlük fog lelépni Skócia és Észak-Írország hónapokon belül.
A britek 2 éve ki AKARNAK lépni és sikerült nekik?
Akkor sem tudja megtenni egy ország, hogy kilépjen ha ki akarnak lépni a lakói. Akkor miért kell ezzel fárasztanotok az agyatokat egy olyan ország esetében ahol az átlagosnál is magasabb az eu-pártiak aránya?
Nincs nagy esély rá. Az oroszok azért tartanak igényt ránk, mivel benne vagyunk az eu-ba és be tudjuk engedni a kémeiket. Szóval az önszántunkból való kilépésre nincs esély. Kidobni meg nem lehet.
Amúgy olyan következményekkel kell számolni, ha kilépnénk, hogy nem fejlődne a gazdaság és minden drágább lenne.
Az eu országai között az eszközök áramlás olcsóbban zajlik, mint nem eu-s országok között.
Illetve egy kutatás szerint, ha nem kaptunk volna eu-s pénzeket, akkor a 4%-os GDP növekedés helyett 1-2%-os csökkenés lett volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!