Miért van az hogy a világon egyedül a magyarokat szívatták meg a nemzetiségekkel?
Én sehol sem hallottam hasonlóról, hogy egy országot szinte teljesen feldaraboltak a betelepülő migráns nemzetiségek kedvéért, akik soha nem rendelkeztek az adott területen dokumentált és szervezett állammal.
Az oszmánok és osztrákok esete teljesen más mivel ők már korábban kialakult államokat tartottak uralmuk alatt erőszakkal.
Néhány másik esetben pedig maximum kisebb területeket csíptek le az adott országból a nemzetiségek javára.
A románok, szerbek, szlovákok, ukránok viszont semmiféle államisággal nem rendelkeztek a nekik juttatott területeken és konkrétan feldarabolták az országot a kedvükért, nem csak kisebb határmenti területeket kaptak meg.
Majd legközelebb okosabbak lesztek és a demokraták oldalára álltok egy háború esetén.
Ja, tudom. A magyaroktól mi sem áll messzebb...
Talán mert ez az egyik legszerencsétlenebb nép. Elképesztő pusztításokat élt túl. Népvándorlás, kazárok, besenyők, egész Európa meg akart semmisíteni minket, mikor bejöttünk, tatárok, törökök, oroszok, világháborúk. És ez talán a legkevésbé összetartó, bizonyos szempontból legbutább nép. És a legpesszimistább. Ha 18-ban nem destruktív erőket akar az ország, hanem egy normálisabb vezetőnk van, akkor nincs Trianon, vagy sokkal kisebb. Szomszédaink közül néhány pedig igen alacsony kulturális szinten áll, és saját történelmét is meghamisítja.
De Szerbia is elvesztette Koszovót, Lengyelország és Ukrajna határai is változtak, Spanyolországot is fenyegetik folyamatosan, Írországot is kettészakították. Örményország, Uruguay, Mexikó, stb. Mexikó sem kis területeket vesztett az amerikai kisebbség miatt.
#3
Magyarország nem állt senkinek az oldalára az első világháborúban, mivel hadügyeket és külügyeket tekintve nem volt független Ausztriától, tehát azt kellett tennie amit Ausztria mondott.
#1
"A középkorban, különösen a tatárjárás pusztításait követően került sor nem magyar nemzetiségűek nagyobb arányú betelepítésére az országba. Ennek során a Német-római Császárság területéről német, illetve jóval kisebb számban Itáliából olasz, Flandriából holland nyelvű telepesek, iparosok, kézművesek, kereskedők érkeztek, valamint a kunok és a jászok törzsei Kelet-Európa területéről. Ezek a népcsoportok viszonylag hamar elmagyarosodtak, kivéve a Magyar Királyság elzártabb területein élő élő németajkú erdélyi szászokat és szepességi szászokat, valamint a románokat, akik a 14. századtól jelentek meg nagyobb számban Erdély területén.
Vallásilag is különálló kisebbséget alkottak a zsidók és a böszörmények (muzulmán vallású bolgár-török népcsoport). A törökök balkáni háborúi következtében érkezett a cigányok első hulláma a 15. században.
A törökök kiűzése utáni időkben két folyamat határozta meg a nem magyar nyelvű csoportok alakulását. Az egyik a betelepítés, amelynek során nagyszámú német telepest költöztettek a mai Magyarország háborúktól elpusztított, elnéptelenedett területeire. Az elzártabb területeken – főleg a Dunántúli-középhegység mélyén, a Mecsekben és a Zselicben – élő németajkú telepesek leszármazottai alkotják a mai német nemzetiséget. Mivel a legnagyobb számú betelepülő csoport Svábföldről érkezett, ezért a 18. században betelepített németeket egységesen sváboknak nevezték el, megkülönböztetve őket a középkori eredetű, szintén németajkú szászoktól.
A másik jelentős nemzetiségalakító folyamat a spontán bevándorlás volt, melynek során leginkább a szegényebb rétegek költöztek a jobb élet reményében a kis népsűrűségű, jobb megélhetést ígérő Magyarországra. A 18. század elején, a szervezett betelepítéstől függetlenül maguktól is érkeztek németek. Rajtuk kívül még hét nemzetiség bevándorlása volt jelentős: a szerbek és a bunyevácok a Duna mentére, a sokácok, a katolikus bosnyákok és horvátok a Dunántúlra, a románok Erdélyből az Alföld keleti részére (Bánát és Partium), a szlovákok pedig Felvidékről Békés megye területére vándoroltak. A többi ekkor bevándorló nemzetiség, például az örmények, görögök, cincárok (makedo-vlachok) és bolgárok kisebb létszámuk miatt általában néhány nemzedék alatt beolvadtak a környező magyarságba.
Az utolsó jelentős bevándorlási hullámok a 19. században voltak. Az ország történetének legnagyobb arányú bevándorlása a kelet-európai zsidóság érkezése volt. A magyarországi zsidóság addig egy alig néhány ezer fős jómódú városi népcsoport volt, akiknek elődei elsősorban a Csehország és Németország területéről származó szefárd zsidók voltak a 18. században. Az új zsidó bevándorlók tömegei ezzel szemben zömében igen szegény, nagyrészt falusi életmódú és földműveléssel is foglalkozó, jiddis nyelven beszélő askenázi zsidók voltak Galíciából és az Orosz Birodalom területéről. A 19. század végén a zsidóság lélekszáma már csaknem egymillió fő volt, ami a Magyar Királyság lakosságának több mint 5%-át jelentette.
Ugyancsak a 19. században az oláh (román) fejedelemségek területéről érkezett Magyarországra a cigányok második nagyobb hulláma, az oláh és a beás cigány csoportok."
"Nagy-Britanniában és Franciaországban sem volt a többség anyanyelve az állam nyelve, mégis pár évtized alatt diadalmaskodott. Franciaországban (50% nem francia anyanyelvű volt még 1789-ben) nem csak a nyelvet, de a nemzeti tudatot is sikeresen rátestálták adminisztratikus oktatáspolitikai úton a kisebbségekre, ezzel teljesen és sikeresen felszámolva nemzetiségi létüket, identitásukat, míg Angliában csak a nyelvet sikerült szinte kizárólagosan használt nyelvé tenni.
A Magyar Királyság szlovák, román és szerb többségű területein a hivatalos magyarosítás politikája inkább ellenállást szült, annál is inkább, mert az anyaországból érkező lázító nacionalista mozgalom e nemzetiségek között is egyre erősebb volt, amely az asszimiláció helyett az Magyarországtól történő elszakadást támogatta. A franciák és angolok esetében könnyebbséget jelentett, hogy a jelenlévő kisebbségek nem rendelkeztek anyaországgal (emiatt elszakadást támogatókkal sem), illetve túlságosan elszigetelt kultúrával rendelkeztek.
A trianon békeszerződés miatt Magyarország sohasem válhatott nemzetállammá, de még régió országai közül is az egyik legkevésbé nemzeti alapon meghúzott határvonala Magyarországnak van, mivel az ország határain kívül él ma is a magyar nemzet majdnem egyharmada."
#5
Arról még nem hallottál, okos fiú, hogy fel is lehet lázadni?
Ha megtörtént volna, akkor az OMM instant széthullik, a központi hatalmak vesztenek és mindenki hősként ünnepelte volna a magyarokat.
Persze tudom, hogy a ti alattvalói, jobbágy elmétekben fel sem merül ilyesmi, mert ahhoz túl csőlátásúak vagytok. Nem baj, legalább legközelebb is meg fogjátok szívni és remélem, hogy ezúttal végleg. :)
A Tatárjárásig a történelmi Magyarország területén a magyarság számaránya 80% körül mozoghatott, csupán a peremi, gyepűrészek területén élt jelentősebb számú szláv elem. Ez is főleg az ország északi, hegyes területeire volt jellemző, a mai felvidéki részre. Az akkori országterületen előfordultak még kisebb számban délszlávok (a mai horvát- és szlovén területeken). Ekkoriban még nyilvánvalóan nem beszélhetünk tervszerű magyarosításról, hiszen az államnyelv a latin volt, illetve a mai értelemben vett nemzetek sem alakulhattak ki, hiszen ekkoriban a vallás és a társadalmi rang volt a legfontosabb. Ebben az időben történt a kunok letelepítésének kísérlete is, akik később teljesen beleolvadtak természetes módon a magyarságba.
A tatár pusztítás után az elnéptelenedő területekre IV. Béla főként német telepeseket hívott, akik a Szászföldön és a Szepességben telepedtek le. Az ország nemzetiségi összetételében nagy változás ezután 300 évig nem történt, csupán az 1200-as évek második felében jelent meg a románság Erdélyben a hegyvidéki területeken, de nem nagy számban.
Az akkori Magyarország nemzetiségi képét drámaian változtatták meg a csaknem 200 évig tartó folyamatos török háborúk. Az 1400-as évek második felétől a török előretörés következtében először csak a délvidéki területeken vált folyamatossá a háborús pusztítás, elhurcolás, gyilkosságok, majd később, a mohácsi csata után már az ország egész középső, végül a legnyugatibb és északi területek kivételével a teljes királyi Magyarország területén lényegében szabadon fosztogattak, gyilkoltak a különböző hadseregek. A legsúlyosabb károkat a tizenöt éves háború, a szejdi-dúlás és a felszabadító harcok okozták. A nemzetiségi kép teljesen megváltozott, hiszen a hadseregek főleg az alföldön, illetve a hegységeken belül a völgyekben és a medencékben haladtak, ahol döntően a magyarság élt. Mivel például Erdélyben a kápolnai unió csak 3 nemzetiséget ismert el (magyar, székely, szász), így a harcba vetett emberanyag nagy része szintén a magyarság köréből került ki, tovább növelve áldozataikat. A legsűrűbben magyarok által lakott területek (Délvidék, Alföld, Dunántúl) szenvedték el a legnagyobb pusztulást, így a magyarság számaránya 40% alá esett a teljes akkori országterületen. Ezért a Habsburgok és a helyi földesurak elhatározták, hogy a több millió hiányzó lakost betelepítéssel pótolják.
Rendkívüli méretekben telepítettek be nemzetiségeket az 1700-as évektől Magyarországra. Legnagyobb számban németek érkeztek, főleg a bánáti, szatmári, félvidéki területekre illetve a Dél-Dunántúlra. A románok Erdélyben már 1600-ra túlsúlyba kerültek, és számarányuk növekedése csak tovább folytatódott. Megindultak a dombsági, síksági területek felé is (Mezőség). A hegyvidéki részek 80% fölötti román többséget mutattak 1700-ban. Szintén nagyon jelentős volt a szerb betelepülés, az egykor szinte teljesen magyar Délvidék 1780-ra szinte teljesen elszerbesedett. A baranyai háromszögbe horvátok és szerbek vegyesen érkeztek. A szlovák-magyar nyelvhatár is délebbre tolódott. Bár 1780-ra a magyarság még a legnagyobb számú nemzetiséget alkotta az akkori országterületen, de számaránya 30% körülire esett. Megjelent az első konfliktus is, a Horea-felkelésnek már egyértelműen voltak nemzetiségi okai is."
Tehát ez nem igazságtalan hogy magyarok százezrei és millió haltak meg a hazájukért, hogy aztán koncként odadobják az országot a románoknak, szlovákok, szerbeknek stb. akik semmit sem tettek érte? Miért nem vették ezt figyelembe és adtak esélyt a magyaroknak?
#8
Már eleve ezt a státuszt is lázadások sorával érték el a magyarok, hogy legalább belügyeket tekintve teljesen független államfél legyenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!