Miért gondolják azt sokan, hogy az egészségügy HELYETT költenek stadionokra?
2010 és 2020 között 350 milliárd forintot költenek stadionépítésre. Ez kb. a tíz éves költségvetés főösszegének 0,23%-a.
Ez olyan mint a havi 215 ezres nettódból 500 forintot elszórakoznál.
Itt vannak a költségvetés kiadásai:
20 megy nyugdíjra, 10-10-10 egészségügyre, oktatásra, TB-re, stb.
Ott van, hogy sport, szabadidő, stb. 0,8-cal.
Még a legszegényebb országokban is, ahol nincs is állami eü. ellátás, ott is vannak stadionok, még az afrikai országokban is, Brazíliában is tüntettek az éhezők az Olimpia ellen, stb.
Miért pont Mo.-n baj ez? És miért pont Mo.-t kellene megváltani ebből a bűntől pl. a Momentumnak?
Nem "helyett" költenek, arra más pénz van.
Ennyi erővel bármire amire költenek rá lehet fogni, hogy miért nem az EÜ-re fordítják..
A gond az, hogy stadionokra az áltag embernek nem igazán van szüksége, mert ritkán megy oda, az egészségével meg gyakran van gond, és arra meg nem költenek.
Tehát a a stadionok MELLETT elegendö pénzt fordítanának a kórházak, rendelök, stb fejlesztéése, akkor senkit nem zavarna.
Ez kb olyan, mintha otthon nincs kaja, mert apuka elköltötte a pénzt focimeccsre vagy hasonlóra. A családot nem érdekli, hogy ez a jövedelem kis része, ha éppen emiatt maradnak éhen.
Szerintem a baj inkább azzal van, hogy amennyiből a stadionokat felhúzták, annyiból az összes korházat fel lehetett volna újítani és felszerelésekre is maradt volna egy szép keret.
A kérdésedben pedig igen nagy csúsztatás van, mert sportra nem 350 milliárd ment el, hanem sokkal-sokkal több. 350 milliárdot mindössze stadionépítésre költöttek. (Ha nem többet, mert az új Népstadion is már 120 milliárd felett jár.) A 0.8%-kal is erősen csúsztatsz, mert ebben nincsenek benne a TAO pénzek, ami szintén rengeteg. A TAO pedig igenis közpénz, csak nem az állam rendelkezik róla (ami szintén igen problémás szerintem), hanem az adott cég közvetlenül.
Sikerült bebizonyítanod, hogy az egész egészségügyre összvissz jóval többet költenek, mint stadionépítésre. Ezt idáig is sejtettem azért.
"2010 és 2020 között 350 milliárd forintot költenek stadionépítésre."
Ezek alapján akkor többet költöttek stadionokra, mint fogászatra. (A rendelők fele állami, és ebben vannak szakrendelők is, ahova egy-egy szakkezelés erejére bizony sok beteget küldenek a csilivili magánrendelőkből is.)
Tetszenek a faramuci érvek! 😄
Mert ugye jól hangzik, hogyha lenne jó foci, akkor talán lenne értelme a stadionoknaj... Igen, és ha majd lesz jó foci, de stadionok nem lennének? Akkor meg az lenne a baj.
A legolcsóbb egészségügy, a megelőzés! Márpedig a sport és a mozgás a megelőzés egyik formája. Ha sok szurkoló kisétál és végig szurkol egy-egy meccset, már többet tett az egészségéért, mintha azon idő alatt az ágyban fekve tv-zne!
Egyébként uszodák is épülnek. És kerékpárutak.
"Tetszenek a faramuci érvek!"
"Ha sok szurkoló kisétál és végig szurkol egy-egy meccset, már többet tett az egészségéért, mintha azon idő alatt az ágyban fekve tv-zne!"
Ez az év poénja akart lenni? Mert annak elég gyenge. Ha annyira sportolni akarok, akkor futok 10-15 percet, az ingyen van. Gondolom nem te veszed meg az egész családomnak a belépőt a 120 milliárdos stadionba.
Egyébként abban igazad van, hogy a sport jó egészségmegőrző. Lehet akkor nem 350 milliárdot kéne költeni hatalmas stadionokra és nem kétballábas focistáknak kéne havi sok milliós fizetés állami pénzekből, hanem vidéki tornacsarnokokat építeni, jobban felszerelni őket és olcsóbbá, diákoknak pedig ingyenessé tenni használatukat. Sajnos ezekre nem költenek. De minek, ha van olyan hülye, aki szerint stadionban szurkolni a legjobb testmozgás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!