Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1999 és 2001 közötti újabb...

Az 1999 és 2001 közötti újabb Dél-Szláv hadműveletek és háború idején újra lehetett volna tárgyalni a Délvidék és Vajdaság hovatartozásáról, akkor a nagy nemzeti érzelmű Polgári kormányunk miért nem tette ezt meg?

Figyelt kérdés
Miért szalasztották el ezt a lehetőséget? (Szándékosan.)

2019. ápr. 11. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem 1999-ben, hanem 1991-ben kezdődött!!!

(Ha a kérdés hibás, hogy kell jó választ adni???)

2019. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Nem mentek volna annyira egyszerűen a dolgok, és lehetséges a Vajdaságba is mészárlások lettek volna, neked akkor könnyebb lenne, ha olyan mértékű mészárlás lett volna ott is mint máshol?


Vajdasági születésű vagyok, és jelenleg a magyar kormánytól rengeteg támogatást kapnak az ott élők is, nem úgy mint például Gyurcsány Ferenctől, akitől csak a gyűlöletet kapjuk jelenleg is.

2019. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Lehet kimaradt neked a történelemnek azon része, hogy népirtások voltak Jugoszláviában a háború alatt, csak azért, mert valaki más nemzetiségű.


Ezen kívül még a háborút követő évtizedben is rengeteg atrocitás érte a magyar lakosságot.


Ha visszacsatolják a Vajdaságot Magyarországhoz, akkor jött volna az 1,3 millió szerb is.

2019. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt mégis kivel tárgyalták volna? A Vajdaság többségében szerb lakosságával?
2019. ápr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ENSZ nemzetközi megfigyelők bevonásával és ellenőrzése mellet lehetett volna népszavazást tartani az ügyben a Délvidék és a Vajdaság hovatartozásáról a terület tartományaiban, hogy hová szeretne tartozni, melyik környező országhoz, illetve kíván-e Jugoszláviával avagy Szerbiával maradni. Ezt az akkori magyar kormány indítványozhatta volna az ENSZ-ben, a kialakult feszült helyzetre való tekintettel, és a jelentős magyar nemzetiség lakta területek lakossága biztonsága miatt.

Lettek volna partnereink is az ügyben. Németország mellettünk állt, ők vetették fel először a kérdést a Délvidék helyzetével kapcsolatban, Helmut Kohl mellettünk állt és utána Gerhard Schröder újonnan alakult német kormánya is kiállt volna a magyar ügy mellett, a határnyitás, a Páneurópai piknik és a Németország újraegyesítésében játszott magyar szerepvállalás miatt. Az Osztrákok is velünk lettek volna az ügyben. Az Amerikai Egyesült Államok támogatását is meg lehetett volna nyerni az ügyeben ügyes alkuval ha Magyarország úgy adja át a Taszári légi támaszpont használatát az Amerikai légierőnek és hadseregnek, hogy támogatásukról biztosítják a magyarokat a Délvidék és Vajdaság nemzetiségi jogainak kérdéseiben és biztonságában. Ez helyett magyar nemzeti célok meghatározása és Amerikai támogatásának megnyerése helyett olyan szerencsétlen megegyezés született az Amerikaiakkal, a magyar nemzeti-polgári kormány részéről, hogy a hadműveletek során nem csak Szerbia más részeit bombáztak innen, hanem magyar lakta területeket is értek bombatámadások innen.


Egy kieszközölt népszavazás a kérdésben a terület státuszáról és hovatartozásáról jelentős eredménnyel járhatott volna magyar nemzetpolitikai szempontból, jó hivatkozási alapot adhatott volna rá és egészen biztosan lehetett volna határrevízió. Egész Délvidék és Vajdaság biztosan nem, de jelentős masszívan magyar lakta területek, körzetek, települések kerülhettek volna vissza, egy népszavazás után a határmódosításokkal az Anyaországhoz.

Ez egy óriási kihagyott magyar nemzet politikai ziccer volt szerintem az akkori Nemzeti-Polgári kormánytól.

2019. ápr. 12. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!