Támogatnád, hogy a köztársasági elnököt közvetlenül válasszák?
Nem. Minek?
Mit számítana az hogy közvetlenül választanak meg egy olyan személyt akinek nincs hatalom a kezében? Tényleg ennyire nem tudod, hogy mi a feladatköre nálunk a Köztársasági Elnöknek?
"Mit számítana az hogy közvetlenül választanak meg egy olyan személyt akinek nincs hatalom a kezében? Tényleg ennyire nem tudod, hogy mi a feladatköre nálunk a Köztársasági Elnöknek?"
Csehországban, Szlovákiában, Szerbiában, Horvátországban, Szlovéniában, Ausztriában is reprezentatív funkciót lát el az államfő, mégis közvetlenül választják.
Mi ennek ellenére a német modellt vettük át, ami a weimari köztársaság elnöki rendszerének visszásságai miatt vált közvetetté.
Ó bölcs elme! És a választható jelöletek vajon honnan kerülnének ki?
Pl. lenne max 10 jelölt. Mi garantálja hogy lesz akárcsak 1 is közte aki pártfüggetlen? Semmi.
Ezért ez semmivel nem növelne a demokrácia (alacsony) hatékonyságát.
#6
És megmondanád, hogy ha a szomszédok feleslegesen dobnak ki milliárdokat olyan kampányra, szavazásra, ahol egy protokoll feladatokat ellátó személyt választanak ki, azt miért is kellene nekünk utánoznunk?
Nem elég ha szimplán értjük és tudjuk, hogy feleslegesen költenek el rá ennyi pénzt, mi meg másra költjük inkább?
"Pl. lenne max 10 jelölt. Mi garantálja hogy lesz akárcsak 1 is közte aki pártfüggetlen? Semmi."
Szlovákiában sikerült Andrej Kiska megválasztásával.
Amúgy a közvetett rendszerekre sem nagyon jellemző ez, hanem az, hogy a parlamenti pártok leosztják egymás között a pozíciókat, így ezt is.
Németeknél 1 (12-ből), olaszoknál 2 (12-ből) pártfüggetlen elnök került megválasztásra a háború utáni történelmük során.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!