EU támogatások nélkül mi történne az országgal?
1) Párszázezer munkahely megszűnne, amelyek ezekre épülnek
2) Mivel a GDP jópár százalékát ez adja, megszűnne a gazdasági növekedés
3) Fejlesztés címszó alatt gyakran csak karbantartás történik (lásd közintézmények felújításai), tehát tovább rohadna minden
Persze nyilván reagálna a kormány és igyekezne máshonnan pénzhez jutni, pl. IMF, Kína, Oroszország.
Orbánt kidobnák a Várból
az ablakon keresztül
#6
Na, ha valaki átveszi tőlük a stafétát egy ilyen helyzetben, annak annyi esze is van. Garantált karakter-öngyilkosság.
Annyira édes amikor próbáljátok átírni a múltat.
Mikor is csatlakoztunk az EU-hoz? 2004-ben.
Na és miért is csatlakozhattunk? Mert ÖNERŐBŐL, egyedül, eu-s támogatások NÉLKÜL az ország jó gazdasági állapotba került ÉS az eu régi tagállamainak szüksége volt munkaerőre, piacra.
Az eu-nak ma még inkább szüksége van munkaerőre, jól képzett, dolgozni hajlandó munkaerőre és még inkább fontos számukra a piacunk, mert már itt van sok nyugati befektetés is.
Mi lenne az országgal eu-s támogatások nélkül? Magunk szabhatnánk meg, hogy a saját költségvetésünkből kik kaphatnak támogatást. Nem fizetnénk az eu felé tagdíjat, nem lenne vám kedvezmény, hasonlók, a belföldi piacokon korlátlanul dolgozhatnának a magyar szereplők. Lenne újra erős magyar termelés - ami nem kifelé menne nagyobb részben, hanem bent maradna, ezzel olcsóbbá válhatna a nagyobb forgalom miatt és kint is versenyképesebb lehetne a vámokkal együtt.
Soha nem gondoltam, hogy számunkra előnyös volt gazdaságilag a csatlakozás - azt gondoltam, hogy lehet úgy is csinálni, hogy nekünk is jó legyen. Erre példa az Orbán kormányok ideje, amikor a lehetséges források majdnem teljesen lehívásra kerültek. De negatív a mérlege a 2010 előtti időnek, hiszen gyengült a magyar kkv szektor, csökkent a magyar áruk forgalma belföldön, csökkentek a munkahelyek és a források nagyon kis részét tudták lehívni a pályázati pénzekből, azok is döntő többségében külföldi tulajdonosokhoz jutottak haszonként. Ha sikeres lett volna számunkra az eu-s csatlakozás, akkor 2004-hez képest 2010-re nem nyílhatott volna tovább az olló a nyugati és hazai bérszínvonal, életszínvonal között. De nyílt, vagyis hiába volt ott az eu, hiába voltak a pályázati pénzek, az élet rosszabb, nehezebb lett. Ezen javít a 2010 utáni gazdasági időszak, de még nagyon ok idő kell, hogy a 2004-eshez képest javulás legyen.
Meg lehet csinálni úgy, hogy nekünk IS jó legyen az eu-s tagságunk, de prímán működött a gazdaságunk akkor is amikor még nem voltak eu-s pénzek. Mert nem a források lehetősége számít, hanem hogy aki vezeti az országot az képes-e élni vele!
#8 amit írsz az igaz, de mára a gadaság nem önálló hanem az EU mankójára támaszkodik és Orbánék erre még rásegítenek a gazdpolitikai dolgokkal
bár úgy fényezi O1G magát mintha a magyar gazdaság önálló és erős lenne NEKI köszönhetően
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!