Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy német nagyvárosinak miért...

Egy német nagyvárosinak miért nem kell odafizetnie az egész havi fizetését a lakhatásért, mint nálunk?

Figyelt kérdés

Sok német 500 000+ lakosságú nagyváros van ahol olcsóbbak az albérlet/ingatlan árak mint Budapesten már, még a volt NSZK-s tartományokban is. A fizetés pedig összehasonlíthatatlanul sokkal több mint a budapesti átlagbér, annak többszöröse. Mégis egy németnek nem kell odafizetnie a fizetésének az egészét csak a lakhatásért, mint nálunk. Budapesten már az a helyzet, hogy egy pár ha albérletben lakik, mondjuk egy 1,5-2 szobásban, akkor az egyik ember fizetéséből fizetik a lakbért és a rezsit, a másikéból meg megélnek. Ez a helyzet jelenleg, nem tudom, hogyan jutottunk idáig, régen nem így volt itt sem.

Hogy nőhettek meg ilyen irreálisan az albérlet/ingatlan árak? Tudom, hogy globálisan, világszerte is nőttek az ingatlanárak, de nem olyan mértékben mint nálunk. Arányban maradtak a fizetésekkel.


2019. márc. 7. 12:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Mi az a "max átlagfizetés"? Úgy dobálóztok a szavakkal meg a számokkal, hogy semmi értelmük nincs, csak hogy bizonyítsátok, hogy Magyarország a világ legjobb helye.
2019. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

21: Nem Magyarországot akarom védeni, mert én is lépni akarok le innen, amint tudok, de azért valótlanságokat se állítsunk már.

Élnek kint bőven ismerőseim München környékén, van olyan is, aki lassan 10 éve és nehézgépkezelő, de bőven nem 2000 Euró az átlagkereset kint. Legfeljebb még bruttóban tudnám elképzelni.

2019. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én magát a fogalmat nem értem, hogy "max átlag". Ilyen nincs, az átlag az egy szám.


Egyébként meg tényleg csak a google-t kéne kinyitni:

[link]


Az évi bruttó átlagkereset eszerint Münchenben 59.707 euró személyi felelősség nélküli munkakörben. Ez havi majdnem 5000 euró, ami nettóban közelebb van a 3000-hez, mint a 2000-hez, hogy pontosan mennyi azt az adott személy adózási kategóriájától függ.


Itt egy másik cikk a talán ismertebb Süddeutsche Zeitungtól:

[link]


Valószínűleg ez a cikk valamivel megbízhatóbb, mert a Bundesagentur für Arbeit adatai alapján lett összeállítva. Itt Münchent külön nem emelik ki, de a közelben lévő Ingolstadtban 4635 euró az átlagfizetés. Ez nettóban szintén közelíti a 3000 eurót. A legalacsonyabb fizetések pedig Görlitzben vannak, 2183 euró, nettó 1500 körül.

2019. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!