Miért rettegnek a magyarok a külföldi cégektől?
#1
Nem sokra megyünk veled, ha kevés van belőled.
A koreai meg a kinai cégek többsége nettó idióta. A tulajdonos által küldött vezetők rasszisták, lenézik a fehér embert. Lustának tartják mert nem hajlandó akár 12-14 órát dolgozni a cégért.
A japánokkal többségében ki lehet jönni, három japán cégnél dolgoztam nem volt rossz. Kivétel a Suzuki gyár arról csak rosszat hallani. Az amcsik akikkel most dolgozok teljesen normálisak, jó fizetést adnak, mindent meg lehet beszélni.
Több helyen azt láttam, hogy a helyzet akkor kezd romlani amikor a külföldi management hazamegy és átadja a vezetést a magyaroknak. Onnantól kezdve beindul a gazemberség. Sógor koma jóbarát lesz a beszállitó dől a jattos a kivételezett körnek. A munkásoknak meg szarból kell várat épiteni mert a jattos beszállitót nem lehet lecserélni.
Mert a magyar szakszervezeti rendszer gyakorlatilag nulla.
És a kormány mindent meg is tesz érte hogy ez így maradjon.
Így viszont a dolgozó kizsákmányolható tönkre tehető.
A magyar vállalkozók rettegnek a külföldi cégektől.
Külföldi cég többre jelent be, mint minimálbér. Plusz juttatásokat ad (13-14 havi fizetés, ilyen-olyan jutalom pénz, kamatmentes mikrohitel (max. 2 millió), utazási támogatás, egyik közeli családtag elhalálozik a cég 100.000 Ft.-ot ad csak úgy, nem kell visszafizetni!)
Akinek van kedve bejöhet ünnepnap dolgozni, 8 órára nettó 30.000 Ft. Ez a 30.000 másnap a számlán van. A 8 órában nem kell megszakadni.
Magyar: szigorúan minimálbér, semmi juttatás. Dolgoztat reggeltől estig, még a saját házánál is. Keresi az okot, hogy a fizetésből még letudjon vonni.
Semmi különbség nincs a magyar és külföldi cégek között vezetői kultúrában. A különbség a kis és nagy cégek között van. Egy 10.000 fős multi - függetlenül attól, hogy magyar, német, brit vagy japán - értelemszerűen nem teheti meg azt, hogy kutyaként bánjon a dolgozóival, mert hosszú távú működést, HR részről pedig az alkalmazottak hosszú távú bevonását is célnak tekinti. Vagyis pontosabban van rá lehetőség - de az ilyen embereket munkaerő-közvetítő cégeken keresztül alkalmazzák, s ők azok, akik leépítések alkalmával először repülnek a cégtől. A törzsdolgozókat viszont ugyanúgy megbecsüli egy MOL vagy OTP is, mint egy Audi vagy GE (sőt, még tán jobban is).
A max. 10-20 fős KKV-k (amit tényleg úgy emleget a köznép is, hogy a "vállalkozónak" dolgozol) mindenhol csapnivalóak tudnak lenni - ezek működésképtelenséget felesleges arra kenni, hogy a magyar cégek rettegnének a külföldiektől. A kicsi retteg a nagytól, máshol is így van ez, csak mivel mi kicsi gazdaság vagyunk, nálunk szinte minden nagy külföldi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!