A kormány miért nem vezeti be a digitális tankönyvet?
Már elég elavult ez a papír alapú és túl sok fát vágnak ki emiatt is.
Mindenki akinek fizetni kell kifizetni kap egy hozzáférést és ott lenne. Természetesen letölteni nem lehetne, mindenkinek külön kódja lenne.
Erősen kétlem, hogy a magyar tankönyvgyártás emeli a fakitermelést fenntarthatatlan magasságokba. A diákoknak pedig jobb tanulás szempontjából a papír alapú könyv. Például addig se kell monitort bámulni, ami akárhogy is vesszük, de rontja a szemet. Vagy amíg a könyvből tanul, addig se kalandozik el különböző weboldalakra.
Másrészt a tankönyveket is lehet gyártani újrahasznosított papírból. Nincsen abba semmi ördöngösség, nekem is volt olyan tankönyvem, ami így készült.
"Erősen kétlem, hogy a magyar tankönyvgyártás emeli a fakitermelést fenntarthatatlan magasságokba."
Egyenként egyik iparág sem emeli magasságokba a fakitermelést, együttvéve emelik. Ha mindenki így gondolkodik, soha sem lesz csökkentve a fakitermelés.
"A diákoknak pedig jobb tanulás szempontjából a papír alapú könyv. Például addig se kell monitort bámulni, ami akárhogy is vesszük, de rontja a szemet."
Pont ugyan annyira rontja a szemet egy mai monitor mint egy könyv. Kivéve ha 20 éves elektroncsöves monitorról van szó. Bár szegény kis országunkban a családok jelentős részének még egyáltalán számítógépre se nagyon futja.
#2
"Például addig se kell monitort bámulni, ami akárhogy is vesszük, de rontja a szemet."
Ez maximum a katódsugárcsöves képernyőknél volt igaz, egy LED kijelző semmivel sem károsabb a szemre mint a papír.
És MIVEL olvasnák el a gyerekek ezt a digitális tankönyvet? Értem, lenne hozzá e-könyv olvasójuk, ugye? És ha összetöri vagy elhagyja, mert gyerek és a gyerekek ezt csinálják az eszközeikkel?
A tankönyv egy eszköz a tanuláshoz, de nem az egyetlen. Ott van mellette a munkafüzet és füzet, ami nem kiváltható, mert nem az a lényeg, hogy húzkodja ide-oda benne az ikonokat meg a képeket, vagy gépírással írjon bele, hanem hogy használja a kezét, a finommotorikus képességeit fejlessze. A tanulás nagyon fontos része ha leírja, visszaolvassa majd a feladatot írásban oldja meg. Nem tudsz mindent digitalizálni - főleg nem egy kisiskolásnak, aki éppen tanulja a betűket vagy ismerkedik az informatikai rendszerekkel. Hogyan készít a gyerek egyszerű ábrát, rajzot másodikban vagy készít el egy geometriai szerkesztést ötödikesként, ha nem tudod még neki megtanítani a szerkesztő programok használatát?
A tankönyvek - az új generációsak, most is letölthetőek. Ettől még a gyerek nem ezt fogja használni. Az interneten bármit megtalálhatsz, még sem tanulják meg a gyerekek, ahogyan rengeteg online feladat is van már vagy éppen olyan applikációk, amivel lehet otthonról tesztet kitöltetni akár. De ezek segítik a tanulást, nem helyettesítik a könyveket.
A környezet védelmét nem itt kell kezdeni, még csak nem is jelentős a könyvek okozta környezetterhelés a szimpla másolópapírok mennyiségéhez képest amik mellette fogynak.
Ne keverjük a kettőt.
Az újságokat egyelőre nem kellene megszüntetni de a könyvet meg lehetne. És mivel oktatási célra szánják csak és kizárólag mindenkinek külön lenne elérhető, és csakis ő használhatja. Pl nem lehet letölteni nem léphet be más stb.
Digitálisan licenszelt könyv lenne amiért fizetnek. Év végén átadni értékesíteni nem lehetne mivel az csakis az adott személy számára hozzáférhető.
Pdf olvasó van, nem kell hozzá számítógép. Kedvezményes áron vehetnének a szülők tabletet hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!