Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen ma a...

Szerintetek milyen ma a magyarországi tanárok helyzete?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

kettős ez a dolog

egyfelől, a fizetés mogyoró, a megbecsültség a nullánál is kevesebb, az életpálya meg kb annyira vonzó, mint Lendvai Ildikó.

Másfelől, sok a kiöregedett, tönkrement, használhatatlan tanár, aki 30 éve se tudott oktatni, csak akkor nem ment mindenki egyetemre, a fiatalok közül ( tisztelet a kivételnek) a leggyengébb képességűek mennek tanárnak, mert csak tanárképzőbe veszik fel őket, és az is szomorú, hogy technikailag analfabéták: nem azt várnám el, hogy a biológiatanárok pl tudjanak programozni, de mesélte egy srác, hogy a tanár a negyvenöt perces órából huszat azzal töltött, hogy megpróbálta beüzemelni a tévét, és a dvd lejátszót.

Összességében: több pénz kéne, de jobb minőségű, rostált emberanyag.

2010. júl. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

A tanárok és szoktatás is, mint az ország.


" szétesőben"

2010. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz. Azért sok olyan tanár van, aki szereti a tárgyát. Borzasztó lehet nekik azt átélni, hogy ma a diákok nem akarnak tanulni, csak valahogy átmenni az érettségin.

Emellett sajnos nem is tisztelik őket egyáltalán, a tanári szakma megbecsülése valahol mélyen a pincében van, a diákok kijelentik, hogy az adott tanár nem tudja a tárgyat vagy nem jó tanár pusztán azért, mert nekik nem tetszik valami. Hallgass meg diákokat, hogy beszélnek ma a tanárokról! Az első válaszoló szerint "selejt". Lehet, hogy nem a szakma krémje megy el egy középiskolába tanítani, de a tudásuk akkor is messze veri a diákokét. Egyetemen meg valóban a legjobbak tanítanak - ha nem valami nevenincs főiskolára mész.

A munkájuk nagyon nincs szerintem megfizetve. Lehet, hogy csak hat órát tanítanak, de olyan a munkájuk, amit nem lehet egykönnyen letenni. És itt nem a hazavitt, éjfélig javított dolgozatokra gondolok. A jó tanárnak bizony vannak álmatlan éjszakái amiatt, hogy Pistikét már egy hete bántja valami, de nem hajlandó elmondani, csak nem a családjával van gond?


Összefoglalva: nehéz. Nehéz nekik. De megvan ennek a pozitív oldala is: a tanári szakma hivatás kell, hogy legyen. Ilyen feltételek mellett nagy valószínűséggel senki nem fog anyagi megfontolásból tanárnak menni, csak hivatásból. (tudom, hogy nem igaz, de szép :))

2010. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Még egy: "mesélte egy srác, hogy a tanár a negyvenöt perces órából huszat azzal töltött, hogy megpróbálta beüzemelni a tévét, és a dvd lejátszót."

és húsz perc alatt egyetlen diáknak nem jutott eszébe, hogy odamenjen és segítsen neki. Tipikus.

2010. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
szerintem nehéz. Főleg ha még lelkiismeretesen is csinálja, felkészül az óráira, stb.
2010. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Én nem problémáznék annyit a diákokkal. Leadnám az anyagot, aki figyel és kérdez átmegy, aki nem, az bukta. Felőlem a fél osztály is megbukhatna.
2010. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ha van szabadiidőm,szoktam közepiskolasokknal korrepetalni-póterettsegi,egyetemi előkeszítő,stb.Hogyan fordulhat ilye elő,amit a következőkben leírok?!Fizikaból erettsegin hasalt a srac,1 hónapig jart hozzam korrepetalasra minden nap 2 órat.Első 3 alkalomma alig varta,hogy vege legyen az óraknak,majd ahogy haladtunk,egyre jobban erdekelte a tema,a vegen úgy kellett figyelmeztetni,,vege az óranak!A legerdekesebb az volt,hogy a póerettsegit ötösre tette le!Ez hogyan fordulhat elő,egy korabbi 1-es,majd egy ötös uatn?Max.3-ast lehetett volna neki adni,mia velemenyetetk?!Most nem engem értekeljetek,mert mernök-fizikus vagyok,hanem az erdemjegyet!Annyit viszont eszrevettem,hogy sok tanulót nem erdekl a tantargy,mert nem tudtak megszerettetni vele.
2010. júl. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a keveseket, akik tényleg tudnak tanítani, sajnálom, mert megnehezítik az életüket a lusta diákok és az akadékoskodó kollégák. Amúgy sokkal jobban kéne őket szórni az egyetemeken a képzés során, és rendszeres időközönként dokihoz küldeni, mint a rendőröket, tűzoltókat, mentősöket.
2010. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19:09-es... neves gimnáziumba jártam, de az én tanáraimat soha nem zavarta az, hogy nekem esetleg családi gondjaim voltak. És azt sem állítom, hogy tudásban vertek volna minket... a saját tárgyukból persze! De az a dolguk, hogy tanítsanak, hogy okosabbak legyenek. Viszont pl hogy az angoltanáromnál ezerszer jobb voltam minden más tárgyból, erre a nyakamat tenném...
2010. júl. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szar. Lófaxtse fizetnek és mamár a gyerek az úr. Még be is fenyíti a tanárt.
2010. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!