Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet hogy a magyar még nem...

Lehet hogy a magyar még nem nőtt fel egy jóléti demokratikus rendszerhez?

Figyelt kérdés

Először is nem provokálni akarok senkit.

Eddigi tapasztalatom alapján az átlag magyar túlságosan korlátolt hogy egy jóléti demokratikus rendszerben éljen, mivel ott több szabadságot kap ezért többet kell gondolkodni, több döntést kell meghoznia. De mivel úgy látom az átlag magyar utál és nem is képes gondolkodni, jó döntéseket hozni, egy ilyen rendszerben csak tönkretenné a saját életét. Ezeknek az embereknek egyszerű rendszerre van szüksége ahol sok mindent a szájukba rágnak és kevés a lehetőség mert az megzavarja őket. Ezért a jelenlegi rendszer sokkal jobban fekszik nekik, ahol reggeltől estig robot van és a pénz a megélhetésen kívül semmi másra nem elég, így nincs is meg a lehetőség hogy elinduljon valamerre az életében, ezért nem is nagyon tud mit elrontani. Fizeti a számlákat, reggeltől estig dolgozik, megveszi a kaját meg a sört és ennyi, egyszerű az egész. A kormány pedig a szájába rágja hogy mi legyen a véleménye és kit kell utálni, ezen sem kell sokat törni a tökfejét. Mi lenne ezekkel az emberekkel egy fejlett demokratikus rendszerben, ahol választás előtt nem egy bizonyos párt 3 vezényszava ömlene mindenhonnan, hanem több, különböző párt eszméi egyenletesen és választani kéne. Azt se tudná szerencsétlen, hova nézzen.

Mi a véleményetek erről? Egyetértetek-e vagy sem és miért?


2019. febr. 8. 23:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Hát igen.

Ha mondjuk valaki ki meri írni,hogy alapjövedelem,akkor leütik.


Bezzeg a korrupció az nem zavarja őket...

2019. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Most mit vársz hogy olyanok írjanak akik valóban korlátolt gondolkodásúak, akik nem szeretnék hogy kiszakítsák őket a "kis világukból" ahol úgy érezhetik magukat mint a mesében ahol a királyé a főszerep?


Ezek az emberek hallgatnak, beosztják azt a keveset amit kapnak, és tudomásul veszik hogy ennyi jutott.

Pedig ha szétnézne maga körül, rájönne hogy az Osztrák, Francia kollégája ugyanazért a melóért 3x annyit keres.


Itt már annyira rossz a helyzet hogy nem a családot meg a munkahelyet kell félteni, hanem a jövőért kell"ene" áldozatot hozni, de szinte senki nem teszi meg a kellő lépést, nincs összefogás, most úgyis aktuális téma Győr, ha az a mentalitás lenne terítéken ország szerte, akkor lenne változás.


És akkor még ezek az emberek háborognak, hogy az araboknak is kell a pénz....

2019. febr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Véleményem szerint "felnőhetne"...DE

Ahogy írod is a kormányzat kényszeríti a társadalmat a saját-önálló gondolkodás elhagyására.Az utóbbi évtizedben az oktatási rendszert és a tudás igényét is igyekszik úgy alakítani hogy a felnövekvő nemzedék (mostanában lesznek szavazóképesek!!!) teljes irányítható és befolyásolható legyen.Az általad leírtaknál súlyosabb lesz a probléma jelentősége annyiban hogy ők már nem képesek kívülállóként gondolkozni mert csak ezt a társadalmi berendezkedést ismerik,tapasztalják és tanulják meg.

(nem szorosan de ide tartozik példaként Nagy Blanka esete aki ugyi már a mostani kormány regnálása(!) alatti rendszerben nevelkedett mégis "mert" ellene nyilatkozni.Ez kivételként gyengítette a szabályt mert nyilván nem teljességgel sikeres az átnevelés még...)

2019. febr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet, hanem biztos. Hozzátenném még, hogy rendkívül konformisták, kispolgáriak és korlátoltak, ami megint lehetetlenné teszi, hogy lázadjanak vagy ellenálljanak a rendszerrel szemben. Előszeretettel simulnak bele a környezetbe, amiben élnek és mindenki másra lesújtanak, aki ki akar szakadni belőle, aki változást akar.

Eddig akárhány munkahelyen dolgoztam, általánosan jellemző volt a kollégáimra az erős szervilizmus a feljebbvalójuk iránt és a késztetés, hogy a többi munkatársukat tönkretegyék, megfigyeljék és jelentsék, amitől azt remélték, hogy ezzel majd jól beférkőznek a főnök kegyeibe. Dolgoztam már a németeknél is, ahol nem csak német, de török, lengyel, cseh és holland munkatársam is volt, de ezt a fajta szolgalelkűséget és valagnyalást egyiktől sem tapasztaltam, mint a magyaroktól. Még a németektől sem, pedig azok elméletileg erről híresek.

2019. febr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

"Lehet hogy a magyar még nem nőtt fel egy jóléti demokratikus rendszerhez?"

Meg fogsz lepődni, mert nem ismered a valóságot, de a magyarok egy jóléti demokratikus rendszerben élnek.

Attól, hogy neked nem tetszik az aki kormányon van, még demokrácia van és a rendszer is demokratikus.

Ahogyan attól, hogy vannak sokkal jobban élő államok gazdagabb polgárokkal, a Földön a magyar életszinvonal a kevéske jóléti államok egyikét jelenti. Csak mivel ezt nem tudod, nem is értékeled.

2019. febr. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Ez mind szép és jó de van ötleted is hogy hogyan lehetne jóléti országot faragni ebből? Ennek az országnak nem voltak gyarmatai, nyersanyagunk sincs, fölrajzi helyzete miatt pedig a kereskedelmi csomópont kialakítása is lehetetlen.


Amíg erre nincs megoldás addig a többin kár is gondolkodni rajta, nem építhetsz tetőt tartófal nélkül. Ez nélkül hiába emelnéd a fizetéseket magasra, a szolgáltatások árai ugyan úgy emelkednének azzal párhuzamosan sőt sok esetben össze is omlana

2019. febr. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

"Ennek az országnak nem voltak gyarmatai, nyersanyagunk sincs, fölrajzi helyzete miatt pedig a kereskedelmi csomópont kialakítása is lehetetlen."


Akkor már értem, hogy a svédek, dánok, finnek, írek, japánok, stb. miért nyomorognak olyan keményen.

2019. febr. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok képzett politológiából, így csak szigorúan magánvélemény...

Gondolom ismerős a Maslow-piramis.

A nyugati demokráciát felépítő és fenntartó aktív tömegek Magyarországon eme piramis alsó két szintjén találhatóak (a létfenntartás és a biztonság). A demokratikus alapértékek, szabadságjogok, aktív állampolgári felelősségvállalás, stb. viszont magasabb szntek. Így amíg a magyar ember számára a legfontosabb a puszta életfenntartás és ennek biztosítása hosszú távra" addig ezekkel nem fog foglalkozni. Majd ha a jelenleg legfontosabb szükségletei ki lesznek elégítve, akkor lép feljebb az igényeivel.

Ezzel szemben a jelenlegi vezetés számára ez felettébb kényelmes és kívánatos állapot; mindent megtesz annak érdekében, hogy a polgárait ezen a szinten tartsa.

Nem véletlen az sem, hogy nemrégen az Audiban sikerült véghezvinni a sztrájkot: már alapból is a hazai viszonyokhoz képest kiemelkedő bérből gazdálkodhattak, ezzel magasabb élet- és igényszintet érhettek el, mint az átlag -ebből következően politikailag/társadalmilag is aktívabbak...

2019. febr. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem is fog soha felnőni.
2019. febr. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs még felnőve rá, mert az egyik része önzően viselkedne benne, a másik része meg kapzsiként...
2019. febr. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!