Miért nincs Magyarországon jólét?
Ha megnézzük havi bruttó 200bol hazavisz a munkavállaló kb 130at. Az 70ezer az államkasszába. De még a munkáltató is fizet utána, ami szintén megy a kasszába.
Mindenen rajta a 27%os áfa ami rengeteg bevétel.
A benzinen jövedéki adó áfa szintén bevétel.
Ezek mellett az állam felvesz meg hiteleket megkapja az eus támogatásokat ami még több pénz.
Az orvosok, tanárok, tűzoltók stb mind alul van fizetve, ami spórolás az államnak. A legtöbben igénybe sem veszik az egészségbiztosítási szolgáltatást mert rossz vagy sokat kell egy vizsgálatra várni. Tehát ez is spórolás pláne h semmit nem költenek az egészségügy fejlesztésére.
Ennyi pénzből miért tart itt az ország ahol?
Egyrészt, érdekes úgy beszélgetni az államháztartásról hogy csak a bevételi oldalt említed, a kiadásit nem. Vannak nyugdíjak, vannak tanárok, állami dolgozók, közalkalmazottak, ilyen-olyan tisztviselők, külképviseletek, stb. Másrészt, ha veszed a fáradtságot és megnézed a magyar költségvetést akkor azt fogod látni hogy a totál kb 16ezer milliárd forint, ami a GDP fele. Ebben gyakorlatilag 1-2ezer milliárd forint mozgástér van (jó esetben), amiből lehet bármit csinálni, a többi elmegy mindarra, amit fent említettünk. Egy példa: durván 140 ezer tanár dolgozik ma Magyarországon, ha mindenkinek megemeled 100.000 forint nettóval a fizetését, az a munkáltatónak kb a duplájába kerül, 200.000 forintba. 140.000 x 200.000 majd felszorzod 12-vel, mert annyi hónap van az évben, akkor 336 milliárd forint jön ki, ekkora hatása lenne a költségvetésre. Vonja le mindenki a következtetéseket.
Hiteleket projektekre veszünk fel, nem "szabad felhasználásra". Az EU-s pénzek elköltése szintén feltételekhez kötött, nem emelheted meg belőle a tanárok fizetését. Infrastruktúrát lehet fejleszteni, gazdaságot élénkíteni, pályáztatni, felzárkóztató programokat finanszírozni, moder várost építeni, kutatni, amire éppen adják.
"Istenem és 2018 van"
Csíru! Vót közbe egy szilveszter.
Jól van balázska, ne álmodozz.
Ma is anyád fizette ki a piád, szal neked kuss van :D
11-esnek is igaza van abban, amit kiszámolt (régen számoltam hasonlóan pl. egy nagy cég fizetésemelésének költségvetését) és utalást vélek felfedezni írásában arra, hogy azok, akik a pénzekről döntenek, csak széttárják a kezüket azzal, hogy nem tehetnek róla, nekik erre kellett költeniük.
Mert vannak nagy összegek, amelyekről mégiscsak a kormány dönt, mire és kinek adja. A hiteleket valóban arra adják, amire kérik, hiszen ha én autóra kérek hitelt, akkor nem fogok belőle mégis inkább medencét építeni.
Az állami megbízásokban nyoma sincs változatosságnak. Rendszeresen adott cégek, adott körök pályáznak és nyernek.
Az uniós támogatásokat is valóban meghatározott célokra adja az EU. Az egész vállalkozói szféra rendszeresen böngészi a GINOP kiírásokat, hogy adott esetben egy nap alatt profilt váltson, csak hogy pályázhasson.
Két hatalmas probléma van az EU támogatásokkal:
Az egyik, hogy sok magyar cég magát a támogatást tekinti egyben bevételi forrásnak is (hogy ne emlegessek ismét sikkasztást és korrupciót; látszatberuházások, túlárazás, egyebek). Azokat a támogatásokat arra adták, hogy a cégek fejlesztésre költsék, majd később e fejlesztések eredményeképpen prosperáljanak, s ezen keresztül az egész ország gazdasági helyzete észrevehetően javuljon.
A másik, hogy az EU nem a legfontosabb célokra szánja a támogatásait (például kórházak felújítása, felszerelése és hasonló alapvető infrastrukturális fejlesztésekre) és amit adott is, nem ellenőrizte szigorúan, hanem csak később ébredt tudatára annak, hogy vannak országok, amelyekben nem felelősen költenek és elenőriznek. Felmerülhet a gyanú, hogy az EU-nak nem is volt szándéka felemelni Magyarországot és azt történt, amire számítottak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!