Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy a nyugati,...

Az igaz, hogy a nyugati, kapitalista országokban az orvosok nem látják el a beteg embereket, ha azok nem tudnak eleget fizetni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 27. 17:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

Akik itt próbálnak erőltetetten "élcelődni", azok még életükben nem éltek más nyugati országban életvitelszerűen és főleg nem voltak betegek. Lehet elhazudni a tényeket, attól még a tények tények maradnak, mert azok makacs dolgok.

Én az életem felét Nyugat-Európában éltem, ha nincs pénzed, akkor ne legyél beteg!

Olaszországban például az egész családom rendszeres, behívható véradó, mert azokat évente ingyen kivizsgálják (labor, tüdőröntgen) mert privát alapon megfizethetetlen, ha meg a biztosításod terhére végzik el ezeket, akkor a következő évtől felemelik a díjadat.

Mindenütt van egy alapellátás, ami azt jelenti, hogy elmész egy 5x5-ös helyiségbe, ahol 80-an szoronganak, (nagyjából hajléktalan szintű emberek) vagy bejutsz az orvoshoz, vagy nem. Ha bejutsz, semmi vetkőzés, semmi vizsgálat, semmi beutalás, elmondod a nyomorod lehetőleg az ajtóból, hogy ne kapjon el tőled valamit, felír valami szart ami nem használ és 2 perc múlva kint vagy. Ha szerencséd van, akkor az orvos nem volt indiai vagy afrikai és beszélt azon a nyelven, ami az ország nyelve. Ez a nyugati típusú alapellátás, a többiről már a biztosításod mértéke dönt.

2019. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%

A nyugat-EU országokban ugyanúgy állami egészségügy van, mint itt. A rendszer többé-kevésbé azonos, csak ott több pénz van rá.

Az USA-ban nincsen átfogó állami egészségügy, de ott is kötelezően el kell látni a beteget, de ha nem fedezte az ellátást a biztosítása, vagy nem volt biztosítása, akkor utána ki kell fizetnie. Akinek állandó munkája van, annak a munkáltató fizet biztosítást. Van állami segély azoknak, akik nem tudják zsebből kifizetni az ellátásuk költségeit. Csak mivel ennyire sok forrásból származik a pénz, nem univerzális a rendszer, ezért gyakran vannak akik "átesnek a réseken", egyik rendszer se fedezi őket, és akkor ott maradnak félmillió dollár adóssággal. Upsz. De őket is kezelik, csak aztán utcára kerülhetnek a költségek miatt.

2019. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
engem a kórházban le se szartak, amíg nem adtam nekik "hála"pénzt. Utána mint a kis tündér foglalkoztak velem. Szánalmas, hogy itt tartunk
2019. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

Itt, ahol én élek, ha elmegyekmaznorvohoz, akor elkérik a biztosítási kártyámat. A vizsgálatot csak akkor kezdik el, ha a biztosító visszaigazolta, hogy rendben, az adott vizsgálatot fedezi a biztosításom. Ha ez nincs meg, akkor nekem ott helyben kimkell fizetnem a kezelés költségét, és utána mehetek a biztosítóhoz, hogy fizesse nekem ki.

És ugyanez vonatkozik a gyerekre is.

2019. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%
A #12 adta meg a hasznos és pontos választ. A kérdés pedig feltételezem, nem valós kíváncsiságból, hanem provokáció céljából született.
2019. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Itt se állnak szóba veled ha tetemesebb összeget nem rántassz elő, sőt pl a Bajcsy kórházban van a kardiológián egy hímringyó szerű félszerzet aki fontoskodik mintha ő kezelne, de a pénz után felszívódik és soha többé nem látod.
2019. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában a következő módon működik:

Nem vonnak a fizetésedből TB-t, hanem biztosítást kell kötnöd. A biztosítás összegéből keresetarányosan lehet visszatérítést kérni az államtól, így nekem jelenleg nettó 16 euróba kerül havonta, ami kevesebb mint a magyar TB ha nem vagy rá jogosult tanulói jogviszony vagy munka miatt.

Van egy önrész, ameddig egy évben magadnak kell fizetned az ellátást, ez nekem kb 400 euró (kontextusnak, ez a közepesen jól fizető részmunkaidős diákmunka havi keresetének a fele nagyságrendileg), ha ezt a határt meghaladja az éves összköltséged eü ellátásban, azt finanszírozza a biztosító.

Vagyis valóban, nem lát el az orvos ha nem tudok fizetni, viszont megteremti az állam a lehetőséget hogy tudjak.

2019. jan. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
#15 ez nem provokáció,csak kiváncsi voltam,hogy igazak e ezek a pletykál,mert eddig nem hittem el.Azt hittem mindenhol ingyenes az orvos.
2019. jan. 27. 22:52
 19/20 anonim ***** válasza:
51%

#18 Akkor elnézésedet kérem!

"Azt hittem mindenhol ingyenes az orvos." Ne bízz benne, hogy itthon az. ;)

2019. jan. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Pont ez a lényeg, hogy otthon sem ingyenes. Azoknak akik köz- vagy felsőoktatásban tanulnak, azoknak fedezi az állam. Ha a tanulmányaidat befejezed, három hónapig még jár ingyenes ellátás, utána vagy munkába állsz, ahol a munkáltató a többi adóval együtt vonja a fizetésedből a 7500 Ft-ot TB járadékot, vagy gyesre mész amiből szintén levonják, vagy ha munkanélküli vagy, magadnak kell befizetned. Ha a befizetés semmilyen módon nem történik meg, egészségügyi ellátásra nem vagy jogosult, és otthon sem műt meg a doki ingyen.

[link]

2019. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!