Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különbséf a neoliberális...

Mi a különbséf a neoliberális és balliberális, illiberális és liberális közt?

Figyelt kérdés
A fidesz neoliberális,az ellenzéket meg balliberálisnak csúfolják

2019. jan. 20. 18:09
 1/3 anonim válasza:
21%
Kulonbsef gratulálok nagy politikai szakértő lehetsz
2019. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

[link]


Ebben a videóban nagyon jól elmagyarázza! :)

2019. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A neoliberalizmus egy gazdasági fogalom. Nincs (feltétlenül) köze a világnézethez, azaz akár egy konzervatív poltikus is folytathat neoliberális gazdaságpolitikát.

Balliberálisnak azokat az erőket nevezzük, akik hosszú időn keresztül együttműködnek (akár kormányon, akár ellenzékben), és egymáson kívül nem is igazán képesek másokkal szót érteni, azaz gyakorlatilag egymáshoz nőnek. Ez amúgy egy speciálisan magyar jelenség volt (MSZP-SZDSZ), ami mára egyértelműen szitokszóvá vált. Európában ritka, hogy egy baloldali és egy liberális párt ilyen szorosan összebútorozzon.

Az illiberális kifejezés nagyjából az antiliberalizmust takarja. Megtartja a már kialakult liberális demokrácia értékrendszerét, de a további lazulásnak szigorúan gátat szab.

A liberális pedig a szabadelvűséget jelenti. Kisebb állam, az egyén szabadsága mindenekelőtt, kisebbségek és szubkultúrák érdekeinek felkarolása, stb.

(Fejből írtam, nem gugliztam ki, így lehet, hogy nem voltam 100%-ig pontos, de az én olvasatomban nagyjából ezeket jelentik.)

2019. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!