Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki akadályozhatja meg, hogy a...

Ki akadályozhatja meg, hogy a kormány ok nélkül felvegye az IHM-kölcsönt? Van-e a népnek itt kontrollja, vagy csak szalad gyeplő nélkül a ló velünk?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki.
2008. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos az utóbbi, ebbe már abszolút nincs beleszólásunk, ugyanis túl sok -már előre elosztott- pénzről van szó!

Na, ne csüggedjünk:)

2008. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

IHM-kölcsön?

Ez valami új dolog? Én lemaradtam az IMF által nyújtott hitelnél. Egyébként nem ok nélkül nagy a titkolózás a szerződés körül. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az IMF bele fog szólni hazánk ügyeibe. Egyébként ezt a hitelt nem lehet bármire felvenni.

2008. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Miből gondoljátok, hogy nincs szükségünk a hitelre? Most ezt nem azért mondom, mert kormánypárti lennék, sőt gyűlölöm mindet... De az biztos, hogy, ha akkor és ott nem jelentik be a hitelt, akkor Magyarországnak vége. Állam, tőzsde, és teljes pénzügyi csődbe kerültünk volna. Azon az egy héten több pénzt vontak ki az országból a bizalmukat vesztett befektetők, mint azelőtt bármikor. Az IMF hitel híre az, ami miatt egyátalán maradtak a befektetők. A bankoknak a 600 milliárd forintos tőkekihelyezés pedig egy feltétele volt az IMF hitel folyósításának. Azt nem értem, hogy olyan emberek, akik nem tájékozottak ezen a területen miért szólnak ebbe bele, vagy miért nem tájékozódnak előtte? És mindenkit megnyugtatok bárki lenne kormányon, ezt a hitelt fel kellett volna vennie az országnak, mert ezt a globális folyamatok indokolták.
2008. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A hitelt még nem vettük fel. Bárkinek lehet hozzászólása nagyhangú előttem szóló! Világos?
2008. nov. 7. 21:46
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem vettük fel, de a hitel hírére maradtak a befektetők, a szerződést aláírtuk, és az EU-tól kaptunk pénzügyi támogatást. Tájékozatlan kérdező
2008. nov. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

az IHM hitel nekem is új :)

kedves kérdező - nem megsértődni kell, ha kijavítanak, hanem -ahogy az már írva volt: a kérdés előtt tájékozódni!

egyébként ez ún. készenléti, vagy készenállási hitel, amely azt jelenti, hogy egy adott nagyságú hitelkeret áll a kormány rendelkezésére, de nem biztos, hogy azt teljesen ki is kell merítenie.

ez kb. olyan, mint a vásárlási hitelkeret - a megadott összegen belül bármikor hozzá tudsz férni a hitelkeret összegéig a pénzhez, de ha úgy gondolod, nem veszel fel belőle semmit.

a népnek itt valóban nincs kontrollja - és ez így helyes, mert azért lássuk be, nem teng túl a "nép" közgazdasági ismerete... (gondoljunk csak a nyakló nélkül felvett lakossági hitelekre, a 0% önrészért megvett autók, plazmatévék és egyéb cuccok tömegére. a felvevők jelentős része egyszerűen nem tudta felmérni, hogy vissza tudja- e fizetni a hitelre megvett csili- vili cuccot, azután meg néz ki bután a fejéből, és sír- rí, amikor a hiteltartozás miatt egyszer csak elveszik tőle azt, ami egyébként sem az övé.

ilyen "ismeretek" mellett az isten óvjon meg bennünket attól, hogy a "nép" elkezdjen közgazdasági tanácsokat osztogatni)

2008. nov. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Természetesen IMF, nem IHM. Elírtam.
2008. nov. 8. 07:56
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Mivel ez költségvetést érintő kérdés, így a népnek a véleménynyilvánítási jogán kívül egyéb lehetősége nincs. A költségvetés - még ha aláírást gyűjtetnének meg tüntetnének meg minden - nem lehet népszavazás kérdése. Abban a választott képviselőink jogosultak és kötelesek dönteni.

Az előttem szóló pedig leírta, hogy ennek mi az oka.


Tehát ez a kérdés már eldöntetett, a szerződés aláíratott, csak hogy ilyen szépmagyarul írjam :)

A hitel megmentette az országot. Kb. 10 év időtartamra. (És ez nem pártállástól függő megmentés, mert az ország gazdaságilag tönkre fog menni a következő - kb. húsz éven belüli - válságban, mint ahogy az államok többsége így fog járni.

2008. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az IMF hitelhez nekunk, "nepnek" annyi a kozunk, hogy majd kamatostol visszafizetjuk ado formajaban. Nyugi, nem IMF adokent fog szerepelni. Hogy az elonyet is latjuk-e majd? Ketlem.
2008. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!