Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1951 óta minden amerikai...

Az 1951 óta minden amerikai elnök legfeljebb két teljes cikluson keresztül maradhat hivatalban az alkotmányuk szerint. A magyar alkotmányban miért nincs ez deklarálva?

Figyelt kérdés

2019. jan. 12. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért, mert nem tették. Ott fontosnak tartották, itt nem.
2019. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Köztársasági elnökre van, az csak kétszer lehet valaki egymás után.
2019. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha itt is így lenne , akkor gondolod hogy Orbánc helyébe nem az egyik leghűségesebb emberét neveznék ki és nem ő irányítana tovább a héttérből? Az egész bagázst kell eltakarítani.
2019. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De, gondolom így lenne, viszont akkor is szükség lenne egy ilyen alaptörvényre. Lehet, hogy másodszor is ugyanazon párt jelöltje nyer, de sok múlik a jelölt személyén is. Némileg több esélye lenne az ellenzéknek is. Ne legyen már egy vezető, akivel azonosítani lehet az országodat.
2019. jan. 12. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Egy miniszterelnöknek nincs akkora hatalma egy parlamentáris demokráciában, mint egy elnöknek egy elnöki köztársaságban. Sokkal könnyebb leváltani, elég egy bizalmatlansági indítvány a parlamentben és már repül is. Egy elnököt nagyon körülményes leváltani, hiszen nem függ a hatalma a parlamenttől, ezért limitálják a hivatali idejét. Nincs olyan ország a világon, ahol a miniszterelnökök hivatali ideje korlátozva lenne (forrás: [link] ). Az, hogy valaki kvázi elnöknek képzeli magát egy parlamentáris rendszerben, és ehhez a képviselők asszisztálnak is, mint a mai Orbán-rendszerben, az egy speciális helyzet, és szerintem alkotmányt nem speciális helyzetekre kéne írni. Annál is inkább, mert most nyilván a rendszer miatt nem menne át egy ilyen módosítás, amikor meg végre visszatérünk a normális kerékvágásba, akkor már nem lesz aktuális a dolog.
2019. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
mert nálunk köztársasági rendszer van nem elnöki. Utóbbinak jóval nagyobb hatalma van mint egy miniszterelnöknek
2019. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Nofene , úgy látszik nehéz szembenéznetek fityisz szavazók azzal , hogy Orbánc nemhogy prezidenciálissá tette az eredetileg parlamentáris rendszerünket , hanem egyenesen diktatórikussá.
2019. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik, hogy a köztársasági elnök ugyanígy szabályozva van nálunk. Neki elméletben van hatalma, de nem akkora mint egy elnöknek az elnöki rendszerben. Gyakorlatilag nincs.

A másik, hogy elvileg a miniszterelnöknek nincs akkora hatalma, nálunk mégis ő az úr. Ez elég speciális eset, mert elméletben egy miniszterelnök "csak" a végrehajtó hatalom ( kormány ) feje, aki elszámoltatható, és bármikor leváltható egy bizalmatlansági indítvánnyal. Viszont nálunk a párt legnagyobb hatalmú embere lesz mindig a miniszterelnök, ezért élvezi a pártja támogatását. A magyar választási rendszerben kb lehetetlen hogy kisebbségi kormány alakuljon, tehát a miniszterelnök a mindenható úr, akinek szava törvény, mert a pártja, a kormánypárt meg fogja szavazni.

2019. jan. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Soraid alapján eszébejut az olvasónak egy szó, amit félve mondunk ki, mire hajaz ez a rendszer.
2019. jan. 13. 02:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!