Mit szólnátok egy "vörös Budapesthez"?
Bécs munkáspárti irányítása alatt, 1919-től 1934-ig több mint 61 ezer lakást létesítettek, összesen 348 lakóparkban.
A "Vörös Bécs" korszakban húzták fel sok más lakónegyed mellett a kelet-bécsi Rabenhofot is, ahol önmagában nagyjából ezer, különböző méretű lakás található a hangulatos udvarokat záró, vörös téglaépületekből álló lakóépületekben.
Mindegyik az önkormányzat tulajdonában van, a városvezetés ugyanis szinte semmit sem adott el abból a lakásállományból, ami a húszas évek elejétől egészen mostanáig önkormányzati lakásberuházásként épült Bécsben. Sőt, jelenleg is építenek hozzá: épp két év múlva fejeződik be az a 2015-ben beindított lakásépítési projekt, aminek a végén 4 ezer új önkormányzati bérlakással lesz gazdagabb a város. Ezzel együtt körülbelül 225 ezer lakás lesz a város tulajdonában*, amelyet éppen a lakásállomány nagysága miatt, egyáltalán nem csak a szegényebb rétegek veszik igénybe. A piaci ár alatt kiadott önkormányzati bérlakásokat az átlagos keresetűeknek is kiadják, hogy nekik se kelljen a jövedelmükből túl nagy arányban lakhatásra költeniük**.
A szociális bérlakások olyan kedvező áron bérelhetőek, hogy nagyon népszerűek a bécsiek számára. Ezért a város különféle kritériumokkal próbálja szűrni a jelentkezőket. Egy ilyen lakás igényléséhez az embernek legalább öt éve Bécsben kell laknia, osztrák vagy EU-s állampolgárnak kell lennie, vagy tartózkodási engedéllyel rendelkeznie az országban, rendelkeznie kell állandó jövedelemmel és nem többől kell gazdálkodnia évente, mint nettó 44,7 ezer euró, azaz 14,4 millió forint***.
Ezeken túl előnyt élveznek a 30 éven aluliak, a 65 éven felüliek, a valamilyen okból nehéz élethelyzetben lévők, a családosok, és azok, akiknek rossz az egészségi állapotuk. De azok is, akik valamiféle közszolgálatot látnak el a városban: például nővérek vagy tűzoltók.
*Budapesten ez a szám 42 ezer, miközben közel ugyanannyian élnek a két városban.
**Azok, akik Budapesten élnek és nem rendelkeznek saját ingatlannal, átlagosan a jövedelmük 40%-át költik lakhatásra.
***Az átlagos fizetés Bécsben évi nettó 30 ezer euró körül van.
Én jobban örülnék egy modernabb Budapestnek.
Szüntessék meg a buszsávokat, több parkolóházra lenne szükség.Illetve, több alagút kellene, ez növelné az áteresztőképességet.
A tömegközlekedés terén pedig inkább a metrófejlesztés fele kellene haladni.
@3: és az mitől lenme modernebb, ha visszafejlődne pár évtizedet?
És mi értelme lenne a közlekedés megnehezítésének? Nem értem...
5#
Milyen visszafejlődésről beszélsz?
A közlekedést pedig a buszsáv nehezíti, nem is tudom ki lehetett azaz idióta, aki kitalálta.A közlekedést pedig könnyíteni szeretném, növelni az áteresztőképességet az alagutakkal, felüljárókkal.
Illetve, több parkolóház kellene.
München kisebb, mint Budapest, de szinte minden sarkon van parkolóház vagy mélygarázs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!