Miért nem szavaz itthon (sem) szinte senki környezetvédő pártokra?
Nem fura, hogy a 21. század legnagyobb, legégetőbb problémája lenne a környezetvédelem, mert már lehet hogy így is visszafordíthatatlan a kár, ennek ellenére senkit nem érdekel a politikában? Mindenki Fideszre szavaz, aki semmi érdemlegeset nem tud felmutatni a károkozáson túl (sőt, napelem meg szélerőmű helyett Paks2, konkrétan szándékosan tovább szennyezik a környezetet a saját vagyonosodásuk növelése érdekében) meg mellé olyan ellenzéki pártokra ahol szintén fel sem merül a környezetvédelem mint opció. Sem a Jobbik, sem az MSZP, sem a DK programjából nem rémlik környezetvédelmes pont, talán az LMP említett valamit de az sem biztos. Ahol pedig van ilyen program, ahol akár erre épül a párt, ők még a bekerülési küszöböt sem érték el. Miért?
Az esti mesék meg az utalvány az fontos, de az hogy megállítsák a favágást, a lég- és vízszennyezést, bírságolják a szemetelőket stb. az senkit sem érdekel? Persze utána meg jön a panaszkodás hogy 20 év múlva 80 fokos nyarak lesznek meg hasonló...
"az ostoba közben atomerőművet épít szélerőmű meg vízerőmű helyett..."
Nézd, tudom, hogy környezetvédő szemmel nagyon jól hangzik ez a "le az atomerőművekkel" szlogen, de azért a történet közel sem ilyen egyszerű, mint ahogyan hangzik.
Magyarország természeti adottságai nem igazán teszik lehetővé a szélerőművek és a vízerőművek telepítését, napenergiával (illetve geotermikus energiával) pedig még nem tudjuk teljes mértékben ellátni az országot. Jelenleg az atomerőmű az egyetlen járható út. Tudom, hogy nagyon veszélyesen hangzik, meg minden, de ha rendeltetésszerűen működik, nincs vele semmi baj. Egyáltalán nem szennyezi a környezetet. Inkább ez, mint egy hőerőmű.
Zöldek programja:
A jelenlegi energiapolitika alapjaiban azért nem működik, mert a termelési oldal bővítésére helyezi a hangsúlyt, nem pedig a fogyasztói igények ésszerű csökkentésére. Ez „érthető”, hiszen az egyes iparágak haszonélvezői számára ez így előnyös, azonban a társadalom egésze számára hosszú távon nem. Az anyagi javak vagy a fogyasztási cikkek felhalmozása valódi boldogságot nem ad; a mértéktelen fogyasztás csak pótcselekvés: aki harmóniában él önmagával, nem mohó, nem habzsol, nem pazarol – mert egyszerűen nincs szüksége rá a boldogsághoz. Ezt először is tudatosítani kell az emberekben, majd csökkenteni a fogyasztói igényeket. A mindenkori vezetés azonban sajnos ennek az egyszerű és környezeti szempontból is fontos felismerésnek a mai napig képtelen volt megfelelni. E káros termelési szemlélet gigantikus, ijesztő példája a paksi bővítés is.
A cél az energiahatékonyságban rejlő lehetőségek kiaknázása
Célunk, hogy felhívjuk a figyelmet az energiahatékonyságban rejlő lehetőségek kiaknázására. Szeretnénk elérni, hogy az atomenergiát fokozatos kivezessék a hazai energiaellátásból. Szerkezeti változtatások kellenek az energiafelhasználás csökkentése érdekében életünk minden területén.
A végső cél az alacsony energiaigényű versenyképes gazdaság. Ehhez többek közt nullaenergiás passzívházakat kell építeni, környezetbarát építészeti technológiák segítségével.
----------------
Aha, értem, szóval vissza a középkorba.
Persze fogadjunk, hogy nekek lehet majd okostelójuk, PC, és benzinfaló autójuk, na meg klima, és 500-800KW havi villanyfogyasztásuk.
Mint É-Korea, az egész ország felajánlja a villamos áram igényét csak nekik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!