Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rabszolga törvény az most...

A rabszolga törvény az most jó nekünk?

Figyelt kérdés

És a tüntetők miért nevettetik ki magukat?

Úgysem fog történni semmi.


2018. dec. 12. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az eddigi 250 óra helyett 400 órára biztosít lehetőséget. De csak akkor, ha a munkavállaló is akarja. Ez miért lenne rossz?
2018. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt a 150 óra külömbséget is fizetik?
2018. dec. 12. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Persze. De van valami 3 éves időkeret, ami kicsit azért mégiscsak gyanús... De nem tudom, hogy eddig hogy volt.
2018. dec. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Annyira jó, hogy a fél ország ezt ünnepli jelenleg is a Kossuth téren.


Alig birják a sünök a sok örömittas embert szétoszlatni gumibottal meg könnygázzal...

2018. dec. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%

A fél ország? Ne viccelj már! :)

Egyébként az EU-ban 415 a max.

2018. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Ne ferdíts, az elrendelhető maximum az EU-ban a 415. Ez nem jelenti azt, hogy mindenhol ennyi. Spanyolban pl. évi maximum 80... Franciában évi maximum 220 óra.
2018. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Pont ezt mondtam én is: a max. 415.
2018. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem jó.

Mi úgy dolgozunk, hogy a túlóra nem lesz kifizetve, hanem megy a balanszba, és ha leállás van, akkor abból jön a fizu. Magyarul egybe lecsúszod.

Ez egyre több, és leállás egyre kevesebb szokott lenni. Eddig karácsony előtt kifizettek x órát, hogy örüljünk. Nem jutalom, nem pulykapénz, hanem az órabérünk, amiért dolgoztunk.

És pontosan tudjuk, hogy mit jelent havonta 40 túlóra. Milyen, amikor nincs pihenő nap egész hónapban. Eddig az volt, aki besokallt, az leszámolt. Van másik cég...

Na most már nem lesz. Mindenhol ezt fogják bevezetni.

A munkaerőhiányt úgy pótoljak, hogy két ember munkáját fogjuk ellátni.

És ne áltasd magad, hogy téged nem érint. Téged is a túlhajszolt buszsofőr visz hulla fáradtan, szembe jön veled az úton. A te kocsid alkatrészeit is túlhajszolt, figyelmetlen melós fogja gyártani. Ahogy a gyógyszereid is, a szerszámokat is, mindent.

És ha a buszsofőr bealszik, frontálisan ütköztök, nem nyílik ki a légzsák, akkor nem lesz ilyen vicces ez a történet.

Akinek nem tetszik, az el fog menni. De nem másik gyárba, hanem másik országba.

Szép és jó, hogy jön ide egy nagy gyár. De ki fog ott dolgozni? Ukránok?

2018. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 22:24


Én nem szavaztam a fideszre már bocs!

2018. dec. 12. 22:39
 10/10 anonim ***** válasza:
"A kérdező kommentje:azt a 150 óra külömbséget is fizetik?" Persze! Meg a helysírási különóráidat B+!
2018. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!