Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fért el a kormány a...

Miért nem fért el a kormány a CEUtól? Miért kellett elüldözni?

Figyelt kérdés
És nem érdekel a magyarázkodás h lesznek itt is képzések amik maradnak. Nem olyan lesz mint eddig a működése.

2018. dec. 3. 21:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

#10

Segítek.

Az elvárás az, hogy legyen abban az országban is oktatási tevékenység amelyik ország egyetemének vallja magát az intézmény. Vagyis ha holland egyetemnek, akkor Hollandiában, ha lengyelnek, akkor Lengyelországban.

A CEU illetékese mondta el saját magukról, hogy a CEU-nak NINCSEN az USA-ban oktatási tevékenysége. Nem 1 éve, nem fél éve, hanem most, az úgynevezett "teljesítés" óta vele készített interjúban. Ahogyan utána a CEU rektora is elismerte, hogy bizony a hölgy az illetékes a kérdésben, tehát ha azt mondta hogy nincs ott képzésük, akkor nincsen.

Nem azt várja el a törvény egy amerikai egyetemtől, hogy legyen egy irodája az usa-ban és ott is lehessen jelentkezni, hanem hogy ott legyen az intézmény, AMINEK egy része az amelyik Magyarországon működik.

Mintha valaki az ELTE egyik képzésének nevezné magát úgy, hogy az ELTE maga nincs is, csak az a képzési hely valahol Miskolctapolcán vagy Bapmazújvárosban.

A CEU jelen pillanatban úgy adhat ki amerikai diplomát, hogy semmiben nem különbözik azon magyar képzésektől, ahol külföldi hallgatókkal együtt angol nyelvű képzés folyik. Mert Az ELTE Társadalomtudományi karán is van 5 magas szintű angol nyelvű képzés, még sem adhatnak ki amerikai diplomát.

Egyszerű a helyzet. A 2011. évi CCIV. törvény 76§(1) kimondja:

"b) a székhelye szerinti országban működő, és ott ténylegesen felsőoktatási képzést folytató államilag elismert felsőoktatási intézménynek minősül"

Nem lehet olyan intézménynek székhelye egy másik országban, ahol az az intézmény nem is működik. Az elvárás csupán ennyi: ott valóban végezzen oktatási tevékenységet. A CEU nem végez.

2018. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

Na, akkor itt van a probléma! A fideszes média terjeszti a hülyeséget.

A Bard College-dzsal 2017. nyarán kötött megállapodást követően a CEU kampuszt létesített New York államban. A kampuszon már elindult az első akkreditált képzés.

Lásd [link]

2018. dec. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Te is bedőltél. Amikor azt mondjuk, özönvíz lesz, akkora, hogy a János hegyet is ellepi, akkor ez egy példa, hogy szemléltessük az özönvizet. A CEU is csak egy példa, hogy szemléltessük a gondolkodás fölöslegességét. A CEU e szempontból lezárva, jön a többi, aki gondolkodni mer. Persze mind másképp, hogy legyen min izgulni. Mert a népnek cirkusz kell. Akkor örül a saját halálának is. Régi dolog.
2018. dec. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Takács Zs!


"Ahogyan utána a CEU rektora is elismerte, hogy bizony a hölgy az illetékes a kérdésben, tehát ha azt mondta hogy nincs ott képzésük, akkor nincsen."

Ez konkrétan NEM igaz. A CEU rektora pont azt mondta el, hogy olyan embert hívtak fel a riporterek "véletlenül", akinek semmi köz nincs a CEU USA-beli képzéséhez.

Továbbá:

New York Állam hatósága kiadta az igazolást, hogy a CEU ott képzést folytat és küldöttség is járt ott, mely nem jelezte, hogy gondja lenne a dologgal.

A felsőoktatási törvény 76§(2):

" A működési engedély megtagadható a származási országbeli vagy más, az ESG-nek megfelelő felsőoktatási akkreditációs szervezet szakvéleménye alapján." - ez megvan, NY Állam hatóságai kiállították.


Egyszerűen a kormánynak nem volt kedve aláírni. Vagy mondj más okot rá.


Arra,hogy mit erősített meg a CEU-retora:

"Enyedi szerint ugyanis súlyos félreértésről, sőt csúsztatások sorozatáról van szó, és a Magyar Idők egyáltalán nem igyekezett eloszlatni a homályt az ügyben:


A Bardon zajló CEU-s programokkal nem Janet Stetson, hanem Jonathan Becker tanulmányi főtitkár-helyettes foglalkozik. Feltehetően ezért nem volt teljesen képben a Magyar Idők által megszólaltatott amerikai hivatalnok.

Stetson a beszélgetés nagy részében arról a programról (Study Abroad) beszélt, amelynek keretében a Bard diákjai már hosszú évek óta járnak a budapesti CEU-ra cserediákként. Ennek azonban semmi köze a CEU által tavaly indított új mesterképzéshez (Inequality Analysis Program). Ezt épp a magyar törvények által támasztott új feltételek teljesítése érdekében akkreditálták az USA-ban.

A CEU emellett indított még egy mesterképzést az amerikai Bard College által biztosított New York-i székhelyén. Ezt nem a Barddal közösen végzi, hanem teljesen önállóan. A korábban kizárólag a magyar fővárosban folytatott nemzetközi kapcsolatok MA-képzésüket Budapest–New York-programmá alakították. Ehhez a mesterképzéshez a CEU biztosít minden feltételt.

Enyedi javasolta a Magyar Idők újságírójának, hogy forduljon a Bard illetékes munkatársához, a tanulmányi főtitkár-helyetteshez. "Ezt nem tette meg, gondolom nem engedték neki, pedig ezzel elkerülhette volna a totális leégést."

Enyedi maga kért hivatalos választ a Bard College-tól. Az angol nyelvű levelet közzétette a Facebookon. A levélben a Bard College megerősíti, hogy zajlik közös képzési programjuk a CEU-val az egyenlőtlenségek témakörében. Egy hallgató már végzett, jelenleg 12-en hallgatják ezt a kurzust. Megerősítik azt is, hogy a CEU önálló nemzetközi kapcsolatok MA-képzést is folytat. Erre 20 hallgató iratkozott be.

A Bard leveléből az is kiderül, mi okozhatta a totális félreértést, amire a Magyar Idők egy hangzatos leleplezést alapított. Az eleve nem a CEU-s programokkal foglalkozó tanulmányi illetékest arról kérdezték, hogy egy Bard College-ra járó hallgató elkezdheti-e New Yorkban a nemzetközi kapcsolatok képzést, majd ezt folytathatja-e Budapesten, és szerezhet-e ott diplomát belőle. Ahogy a 3. pontban írtuk: a Bardnak és a CEU-nak jelenleg tényleg nincs közös gazdasági képzése, ezt önállóan végzi a CEU. A tanulmányi osztályvezető ennek megfelelően válaszolt. "

2018. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

14-es: felesleges... gondolod, hogy érdekli őket a valóság? Tökmindegy ki mit ír/mond, amíg a fidesz médiában a CEU maga a gonosz és soros ennek a segítségével próbál betelepíteni Európába erőszakoló migránsokat akiket aztán a gender szakon tanulók védenek majd meg az igaz magyaroktól akiket a migránsok megerőszakolnak majd felrobbantanak... addig teljesen felesleges bármit is írni. Az elvakult és a fizetett hozzászólókat úgyse lehet meggyőzni. Aki meg gondolkodik, az olvas, tájékozódik és tudja mi az igaz és mi nem, az nem jár ide kötekedni.

Úgyis csak hajtogatják amit a fidesz, ha meg nem tudnak mit válaszolni egy kérdésre/érvre, akkor egyszerűen eltűnnek egy kérdésből és mennek egy másikba ugyanazt folytatni. Igazi sziszfuszi, felesleges időtöltés. Én el is döntöttem, hogy meg se próbálom meggyőzni a fideszeseket. Van még itt elég téma akár politikában, akár azon kívül.

2018. dec. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%
Mert aztán az eddigi működése olyan meghatározó és nélkülözhetetlen volt...
2018. dec. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Akkor azért járnak ide ezerszám a japánok orvostanhallgatónak, meg zeneakadémiára, meg az amcsik fizikára, mert itt nincs magaszszínvonalú oktatás, mi? :)


A CEU-nak sosem volt, és nem is lesz amcsi kapmusza, mert nem egyetem, hanem propagandaképző.

Ahol férfiellenes propagandát oktatnak, azt bizony be kell zárni. Főleg, mert direkt nem felelnek meg a törvényeknek, hogy lehessen hisztizni.

2019. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!