Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak azon, hogy...

Miért csodálkoznak azon, hogy folyamatosan mennek el az orvosok és épül lefele az egészségügy Budapesten?

Figyelt kérdés

A budapesti kórházak állapota és felszereltsége még az országos átlaghoz képest is ramaty. A fővárosban a forint értéke kb. fele annyi mint máshol, így a bértábla alapján fizetett közalkalmazott orvosok reálbére is fele annyi, ha azt is nézzük, hogy laknia is kell valahol az orvosnak. Vidéken még csak-csak meg tud élni egy közalkalmazott, de Budapesten, ilyen bérekből már nagyon ergya életszínvonalon lehet élni, szűkölködve, csórón, nélkülözve és igénytelen körülmények között.

Holott ha megnézzük a diplomájuk nemzetközi értéke magas, nem kukutyin bölcsész diplomájuk van, hanem EU-s orvosi, ami hiányszakma egész Európában mindenhol. Kint meg 6-8x annyi pénzt kínálnak az orvosoknak + dimenzióugrás szerűen másak a körülmények is az EÜ-ben. Ráadásul még meg is becsülik az emberek az orvosokat, nem úgy mint itt.

Csodálkoznak, hogy elmennek és osztályokat kell bezárni az orvoshiány miatt?


2018. nov. 29. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, ki csodálkozik? Én biztos nem és mások is teljesen természetesnek veszik ezeket az állapotokat:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A magyarok sajnos ilyenek, nem igénylik a jólétet. Nincs velük mit tenni.

2018. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ilyen beteg ország ahol egy államtitkár napi pár óra szunyókálásért kap 1.3 millió Forintot havonta, egy orvos meg a nemkevés túlórájával ügyeletekkel is csak két háromszáz ezer

Forintot tud megkeresni.

2018. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nemsokàra èpül a szuperkòrház
2018. nov. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Az orvos és a jogász az a két szakma ahol a kezdő először éhbérért gürizik néhány évet aztán jön a fordulat. Öreg főorvost még nem hallottam panaszkodni.

Máshol is igy van csak az éhbér szintje tér el.

A mai fiatalok pedig nem akarják végigjárni jelenlegi feudális orvostársadalom ranglétráját ezért elmennek.

2018. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A mai fiatalok pedig nem akarják végigjárni jelenlegi feudális orvostársadalom ranglétráját ezért elmennek."


A rohad*kok. Jólétben akarnak élni? Szemtelenek!

2018. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fidesz megmondta: Be kell tartani a tízparancsolatot, akkor nem leszel beteg.
2018. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Értem a kérdésben foglalt véleményt. De mit szeretnél kérdezni?
2018. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Vajon miért mennek a fiatal orvosok külföldre ha van egy csomó szabad pozició a magán egészségügyben is?

Ja hogy ott nem piacképes egy olyan sebész,aki csak fényképen látott szikét.

Az épitészmérnök sem plázát tervez először milliós fizetésért.

2018. nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 Talán ez a legnagyobb vérlázító baromság amit itt gyakorin eddig olvastam. Nem tagadom felment bennem a pumpa. Az ilyen elmebeteg agyhalott hülyéket mint te írtani kéne kő keményen hogy ne osztódjon tovább. Az a legnagyobb baj hogy te ezt komolyan gondolod. Ha itt lennél előttem betörném az orrod te nemnormális birka.
2018. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Higgadjál le aztán jó lesz.

Tudod van egy mondás, hogy egy orvos megtölt egy fél temetőt mire jó szakember lesz. Mert ő nem betonnal vagy fával dolgozik hanem emberi életekkel. És bizony hibázhat is. Ezért amikor kikerül az egyetemről ahol megtöltötték a fejét a sok tudással még egy kis gyakorlatot is kell szereznie mielőtt egyedül dolgozhat.

Dehát így van ez minden szakmában, nem kell rajta felháborodni.

2018. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!