Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért siratják egyesek a...

Miért siratják egyesek a "kisboltokat"? Azok meg miért az államtól várják a segítséget?

Figyelt kérdés

[link]


A kereskedelem teljesen piaci alapon működik.Szerencsére nem közszolgáltatás,remélhetőleg nem is lesz az, mert az azt jelentené,hogy kitömik állami pénzzel a CBA-t, Coopot.



Én 10 km-re lakom a megyeszékhelytől, egy községben.Ezen a településen is csak ilyen kisbolt van.Én és még sokan, nem vásárolunk ott, mert drága, kicsi a választék, nem ritkán a szavatosság is kamu.

Én az Aldit, Lidl preferálom.Normálisak az árak,finomabb a pékáru, amit helyben sütnek, nagy az áruválaszték.

Ez az oka,hogy a magyar vásárlók inkább a multikat választják.



A kisboltok hanyatlása nem más, csupán piaci változás, amibe nem szabad beavatkozni, mert torzítja a versenyt.



#bolt #kereskedelem #kisboltok
2018. nov. 23. 19:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Finom pékárú? Öregem nagyrésze még lisztet se látot. :D Annyi adalékanyag, meg állagjavító van benne, hogy mint volt péknek öröm nézni az embereknek micsoda szarra van igényük. Ez pont olyan, mint az albán, olaj és élesztő, meg cukor.
2018. nov. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Igen, megteheti az állam. Erről szól pl. a kis- és középvállalkozásoknak adható támogatás.


Mellesleg a multik is mindenféle adókedvezményt kapnak.

2019. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!