Honnan jön páraknak, hogy a Trianonban elvett területeket hamarosan visszacsatolhatják?
Főképp olyanok válaszát várom, akik komolyan gondolják ezt. Honnan van az információtok?
Ki csatolná vissza? Mit szólnak ehhez az érintett államok?
Lássuk be, eléggé ez ellen szól a történelem, meg hát valószínűleg megsínylené az ország, de most leginkább az ezt vallók véleménye, gondolata és információforrása érdekelne.
Megmondták nekik a hangok!
Azóta talán leszedálták őket a gondos ápolók.
Nos a világban azért nem példátlan az ilyen eset, lásd Hong Kong példáját. Az Angoloknak vissza kellett adni Kínának, eléggé húzták is a szájukat de hát a szerződés az az szerződés...
De biztosan van még ilyesmire több példa is.
Másrészt a Trianoni szerződés Magyar példánya elveszett.
Sőt az összes elveszett és megsemmisült.
Az egyetlen fennmaradt eredeti példányt Franciaországban jól elzárva földalatti páncélban őrzik, hozzáférése csak különleges engedéllyel lehetséges!
Hogy van -e benne "Idő" -re vonatkozó kitétel nem tudom, kevesen kutatták még.
DE! És itt a lényeg: Aki ilyen marhaságot állít hogy visszacsatolják az (sajnos) téved. És teszi ezt egyszerű tudatlanságból. Ugyanis már nem a trianoni békediktátum szerint vannak a határok, hanem a második világháborút lezáró békeszerződés alapján. A Trianoni tehát érvénytelenné vált.
És a Párizsi békeszerződések vannak érvényben:
Épp ezért nem lehet hivatkozni pl a Bécsi döntésekkel visszakapott területekre sem. Hiszen akkor amikor visszakaptuk teljesen jogosan nemzetközi egyezmény alapján történt amit más országok is elismertek. És akiktől visszakaptuk azok is kénytelenek voltak!
De a Párizsi békeszerződések ezt is felülírták, nincsenek érvényben. Sajnos ebben nem lehet vita, aláírtuk, kész, ponty ... :-(
Az hogy ezek aláírása "KAT" (=Kényszer Alatt Tettem) volt (mint az összes többi pl Trianon is) azért felvet pár kérdéses dolgot. Hiszen a Magyar és a Nemzetközi polgári és büntetőjog jog is külön kezeli a KAT eseteket. Akár meg is semmisíthetnek így szerződéseket.
Érdekes hogy a Nemzetközi jog illetve Külpolitika ezt nem veszi figyelembe. Hogy miért ez jó kérdés, ez megérne még pár vitát és pár külön fórumot. Akár még jogilag támadhatóvá is válhatna idővel az ilyen "szerződés".
De még valamit ki kell a témában fejtenem:
A Párizsi békeszerződésekben CsehSzlovákia, Jugoszlávia, szovjetunió szerepelnek.
Ezek már nem léteznek!
Ezek utódállamaival nem tudom van -e bármi megállapodásunk!
És nem tudom milyen nemzetközi jog szabályozza hogy örököse utódja lehetett bármelyik mai állam a területi kérdés ügyében is.
Ez is megérne még pár (vita)kört.
Lehet hogy csak legenda de Cseh szlovákia felbomlásakor állítólag az akkori Cseh kormányfő felhívta az akkori magyart és hangsújozta hogy a Cseh hadsereg kivonult a szlovák pedig még nem állt fel...
Ugyancsak legenda hogy a Szovjetunió felbomlásakor az Oroszok nem akartak erős Ukrajnát és konkrétan felajánlották Kárpátalját átadásra.
Amennyiben bármelyik is igaz történelmi lehetőségeket szalasztottunk el!
Ugyancsak történelmi lehetőség úszott el a Szerbiai Magyar területek ügyében. Amikor a Horvátokat segítve katonailag és fegyverrel, nemzetközi együttműködésben lett Szerbia elporolva a 90' évek közepén! A szerbek konkrétan átlőttek rakétákkal a Magyar határon, Magyar területen városokba csapódtak rakéták. Ott állt a hadseregünk készenlétben a határon támadási parancsra várva. Simán visszafoglalhattuk volna. Ürügy és lehetőség is volt rá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!