Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A románok, a csehek, a franciá...

A románok, a csehek, a franciák, mindenki lázong, csak mi nem. Miért?

Figyelt kérdés
Miért a magyar az egyetlen nép, aki eltűri, hogy egy kutya kormány bármit megtehessen? 21 éves vagyok, egyetemista, és nem tetszik ami itt van. Sem senkinek. Miért nem lehet tenni valamit a kormány ellen? Az egész unió tudja, hogy itt nincs rendben semmi, nem tudnának beavatkozni?
2018. nov. 18. 13:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Mert nálunk jólét van. A bérek rendkívül magasak és az árak lényegesen alacsonyabbak mint a franciáknál.
2018. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
Ők nem kaptak kádári népnevelést.
2018. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
2018. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
21 éves vagyok, egyetemista és semmi kedvem lázongani. Az egész únióhoz sincs kedvem.
2018. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

kérdés másik oldala. te miért nem vagy akkor az utcán?


egyáltalán mi az, ami élhetetlenné teszi számodra ezt az országot? ne azt nézd, hogy mi az, ami nem jó. a világon nincs olyan ország, ahol ne lenne az életnek negatív oldala is, az arányok eltérőek esetleg.


vagy te is csak azért látsz mindent szarnak, mert más is annak látja? és lázongani csak akkor fogsz, ha majd más is kimegy lázongani?


én több olyan külföldön élő ismerőstől is hallottam elég sok negatív dolgot az adott országról(ideértve Németországot, Svédországot, Angliát többnyire), és mindennek csak annyi a háttere, hogy már 10-15 éve ott élnek. Az ottani közéleti témákkal ugyanúgy foglalkoznak, mint a helyiek, így látják a problémákat is.


Egy friss, 1-2 éve külföldön élő magyar többnyire azért van inkább jobb véleménnyel hasonlítva Magyarországhoz, mert a hosszútávú letelepedés megalapozására fókuszál, tudja, hogy ott ő csak egy külföldi, ezért nem fog helyiként viselkedni, nem érdeklődik a politika után sem, híreket se nagyon figyeli. hány emberről tudunk, aki külföldről is keresi a lehetőséget, hogy magyar TV csatornákat nézhessen, magyar hírekkel...ott kinn is a magyar állapotokról van naprakész infója, az ottaniról meg csak hiányosan).


szóval visszakanyarodva a kérdés témájához, szerintem vitatható az, hogy az az értelmesebb nép, aki állandóan lázong vagy pedig az, aki tűr és emellett próbálja a lehetőségeihez mértten legjobban élni az életét.

2018. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Nincs kedvem tüntetni, hétköznap dolgozok, hétvégén pihenni szeretnék és hasznos dolgokkal tölteni a szabadidőmet. Amúgy se lenne értelme tüntetni mert kevesen mennének ki, akkor én minek menjek? Hideg is van most. És úgy gondolom nem csak én vagyok ezzel így.
2018. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
Sivalkodj.
2018. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%
Rudit a szadba! Mi jol elunk! Van stadionunk dogivel es zsenik iranyitjak a zorszagot!
2018. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%
Mert meg lett mondva:èvek ôta jobban teljesîtünk...
2018. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
Ja, jó lenne ha valaki már beavatkozna külföldről és megmondaná a tutit.
2018. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!