Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amerikában hogyhogy ekkora...

Amerikában hogyhogy ekkora tisztelete van a katonáknak?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Meg a zászlónak. Meg a himnusznak. Stb.

Hazaszeretet, úgy hívják. Náluk minden iskolai nap a himnusszal indul, azzal is beléjük plántálják. De a házuk előtt is lobog a zászló, tehát otthonról is ezt kapják. A katonák pedig azok, akik ezt a bizonyos hazát védik, amelyiket ők így megtanulnak szeretni.

2018. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Mert a katonák megvédik a hazát az életük árán, mégis mennyi tiszteletet érdemelnek? Szerintem az összeset.
2018. nov. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
67%
Beléjük nevelték. És s sok ostoba elhiszi, hogy amikor elmentek vietnámba, akkor is a "hazájukat védték", nem pedig támadtak.
2018. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Hazaszeretet. Ez van belenevelve a társadalomba gyerekkor óta. Europai szemmel nézve ez fura lehet. Mert ha kirakod a saját országod zászlaját a házadra akkor nacionalista jelzővel illetnek. Ez a nagy baj
2018. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bezony. A katonáik honfiúi szeretettől duzzadva bárkit halomra ölnek a világ legtávolabbi zugaiban, hogy ezzel védjék a hazájukat, még ha a lebombázott országokról az imádott haza polgárai jó részének fingja sincs.

(elég jó lett, vagy a szarkazmus helyett direkt uszítást kéne?)

Szóval a jenki patriotizmus látható megnyilvánulásai elég felfújt jelenségek (zászló orrba-szájba, buta háborús propagandafilmek)


Másrészt meg kis hazánkban a szocializmus idején a fegyveres erők (Honvédség, Rendőrség) eléggé megdolgoztak azért, hogy a "tisztelet" utoljára jusson róluk bárki eszébe. A Honvédség képes ebből kivakarózni, bár a maga hasznát kapirgáló pizsamás vízfej szeretne minden káros állapotot konzerválni.

2018. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Lokálpatroitizmus. Az USA-ban ennek más a történelminháttere, mint itt Európában: fiatal államról van szó, ráadásul bevándorlók alapították -nagyon sokan nem ott születtek, hanem úgy választották maguknak a hazájukat. Érthető, hogy jobban kötődnek hozzá. Ráadásul egy szabadságharccal kezdődött a történelme, ami már megalapozta a katonakultuszt -és a területén (a polgárháborút leszámítva, ami gyakorlatilag csak egy kis kofalárma volt más háborúkhoz képest) nem folytak harci cselekmények, ergo a háborúk borzalmaival nem találkoztak, csak a propagandával.
2018. nov. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!