Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet előrelépni...

Hogyan lehet előrelépni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Belebotlok harmincéves vezetőkbe, akik multinál futottak be mindössze 4-5 évvel az egyetem után...vagy ennyi idős politikusokba, akik szintén 4-5 év alatt tűzközelbe jutottak.

Mások ugyanabban a pártban vagy multinál dolgoznak, sokszor jobb eredményeik vannak a szakterületükön, de mégsem jutnak előre. Szóval hogyan lehetséges előre lépni egy cégnél vagy állami szférában? Az egyetem végéig kitűnővel jutottam ep,, mellette dolgozom 3 éve, a külsőmre nincs panasz, tipikus üzleties fejem van...s nem is latom, hogyan lehetne epjutni a felső szintre, ahol szintén magyarok vannak és korombeliek.

Kezdem azt hinni, hogy az elit egy szélesebb belső körből épül fel Magyarországon még a multicégeknél is. S akkor jön a duma, hogy legyél sziegalmas és kitartó, akkor sikeres peszel.


Van valakinek saját sztorija vagy ismerőse, hogyan lépett előre szervezeten belül? 29/F


2018. nov. 9. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

kérdezd Dömötör Csabát, ő tudni fogja a választ:)


szóval lépj be a fideszbe és tegyél néhány prominens ember kedvébe. ha kell gusztustalanságokat is elkövetve. előbb-utóbb beérik a munka gyümölcse. lsád Dömötör "Tóth" Csabát

2018. nov. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismeretséggel, és külföldi referenciával, két multiról tudok, egyikben 37 éves férfi az osztályvezető, nem tudom hány nyelven beszél társalgási szinten, de amikor láttam ázsiai befektetőket körbe kísérni, akkor végig malájul beszélt hozzájuk.


A másik egy szintén 33-35 körüli csaj, aki végig dolgozta a skandináv országokat, és itt is német cég részleg vezetője lett, anno emlékszem hogy egy A4-es lapról olvasta hol és meddig tanult, ezután merrefelé dolgozott, hány évet, milyen pozícióban.

2018. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Hosszú nyelv, jó haverok.
2018. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
létesíts szexuális kapcsolatot fidesz-kdnps körökkel (mint a fentebb említett D.CS. államtitkár úr.)
2018. nov. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

"Ismeretséggel, és külföldi referenciával, két multiról tudok, egyikben 37 éves férfi az osztályvezető, nem tudom hány nyelven beszél társalgási szinten, de amikor láttam ázsiai befektetőket körbe kísérni, akkor végig malájul beszélt hozzájuk."


Hagyjuk már ezt a kamu szart.

Kit érdekel, hogy malájul beszél?

Ha kínaiak jönnek, akkor meg lecserélik?

Egy komoly cégnél sorban jönnek a különböző külföldi emberek és angolul folyik a társalgás.

Szimpatikus lehetsz, ha tudsz a nyelvükön, de emiatt nem fognak veled üzletelni, leszarják.



Egyébként jó hosszú nyelv, gerinc nuku meg a többi.

2018. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A helyzet az kérdező, hogy az üzleties fejet feltehetően a formára értetted. Ők meg nem arra értik. Tőlük a forma lehet akár ortopéd is, ámde belül... Na az nem mindegy.

Egyébként számít az ismeretség, de csak az elején. Mondjuk úgy, öttel lejjebbről indulsz. A kérdés, milyen a meredekség. Ettől függően vagy hamar vagy lassan vagy soha éred utol és hagyod le.

Nálunk opció még a gerinc hiánya és a hosszú nyelv, de ott is fontos a használat módja. Például fordítva kezded használni... Azonban ez szigorúan a politikára értendő. Ja, vannak cégek is ezen személyek birtokában, azt is politikához sorolom, mert ott termelő munka nem folyik, csak romboló.

2018. nov. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mért kéne előrelépni? Én 12 éve vagyok közmunkás és jól keresek, boldog vagyok. Majd hülye lennék előrébb lépni.
2018. nov. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!