A mostani újfajta hiteleseket és CSOK hiteleseket is ugyanúgy fogják ostobázni, mint a deviza hiteleseket, ha megbukik ez a rendszer?
A séma ugyanaz. A svájci frankos hitelesek is egykor kapzsik voltak, és amikor beszart a rendszer, és segítségre szorultak volna, mindenki csak szapulta őket, hogy úgy kell nekik, ostobák voltak, hoztak egy rossz döntést, miért az én adómból kéne megsegíteni ezeket?
Most is ugyanez megy, az olcsó hiteleket nyomják a népnek, és a CSOK-ot, aminek a nagyrésze állami hitel. Ha ez a rendszer is beszarik, ami csak idő kérdése, akkor ezeket is majd tele torokkal fogják szidni, hogy úgy kell nekik! Megérdemlik! Akárcsak a deviza hiteleseket, a nem-deviza hitelesek?
#2
A devizahitelezés uniós követelmény volt a csatlakozáshoz, enélkül nem lehetnénk EU tagok.
Az első Orbán-kormány azonban inkább a forint-hitelezésre összpontosított, megteremtve a támogatott lakáshitelezést és nem reklámozta a devizahiteleket.
Így aztán az első devizahiteleket a Gyurcsány kormány idején, 2003-ban vette fel a lakosság, mert akkora hírverést csináltak neki, hogy az OTP-nél – a túlterheltség miatt – 6-9 hónapos átfutási idővel kellett számolni. Sokan spekulációs célból vették fel a kölcsönt, de erről ma már nem szól a fáma.
Szóval ezt csak nagyon primitív ember próbálja az Orbán kormány nyakába varrni.
2000-ben indult a mostanihoz nagyon hasonló támogatott forint lakáshitelezéssel lakásépítési program.
Hallottál egy ilyen forinthitelesről is azóta, hogy nem tudta fizetni a hitelét, kilakoltatták vagy csődbe ment a család?
Nem, mert nem voltak ilyenek. 18 év alatt nem mentek miatta csődbe.
Nyugodj meg, ha 18 év alatt nem lett belőle baj, akkor most, amikor ráadásul adnak mellé 10 milliós kezdőtőkét is, tuti nem lesz a hitellel tömegesen gond. Bármennyire is szeretnétek.
Elég szánalmas biztosra kijelenti a dolgokat, csak azt ugye elfelejted, hogy akkor nem ilyen brutális hitelösszegeket vettek fel, mint most.
De igaz te is érintett vagy és csak arról szeretsz beszélni, illetve mem beszélni ami neked kedvező/nem kedvező.
Ebben biztos lehetsz, hiszen aljas emberek mindig lesznek, meg kárörvendő trollok is.
A CSOK buktatója a válási statisztikában keresendő, ami jelenleg 60% feletti.
Ha elválnak, vissza kell fizetni a jegybanki alapkamat 3-szorosával. Mondjuk most nem sok az alapkamat, így még sikertelenség esetén is jobb mint bármelyik banki hitel, de emlékeim szerint volt már 30% is az alapkamat. Na annak a 3 szorosa szép kis uzsora lenne.
Nem is értem, hogy kudarc esetén miért nem BUBOR+2%, az egy tisztességes piaci kamat lenne.
Mondjuk a hazai kormányzás és a tisztesség nem szinonim fogalmak.
Én egyébként messze nem értek egyet a pénzügyi rendszer állami támogatásával, ez mindíg arra jó, hogy a gazdagok még gazdagabbá váljanak.
Az LPT-t például beárazták a bankok a saját hasznukra.
A CSOK megjelenésével durván emelkedtek az ingatlanárak és az építési szolgáltatások árai.
Mindeközben kifejlődött egy olyan társadalmi réteg, aki hazánkban nem találja meg a számítását.
- hiányzanak a bírósági titkárok
- hiányzanak a kórházi ápolók, orvosok
- hiányzanak a szaktanárok, stb...
"Nem is értem, hogy kudarc esetén miért nem BUBOR+2%"
Szerinted a bubor és a jegybanki alapkamat nem korrelál egymással? Másrészt meg, nehogy már megint az állam hibája legyen, hogy valaki nem olvassa el, vagy nem akarja elolvasni a szerződési feltételeket. Ha valaki vállalja ezt a kitételt, és ennek ellenére elválik, vagy más módon szeg szerződést, az ennek következményeit is vállalja.
Azokkal szerinted törődik valaki, akiknek a pénzük rohamosan megy tönkre a bankba csak azért, mert nem akarnak minden értelmetlen eszközbe befektetni, mint a lakás? :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!